روزنامه های جهان
ورزشی جهان
پورمختار خبر داد: پیگیری تشکیل باشگاه تحریمی ها برای مقابله با تحریم
bolet_khv

پورمختار خبر داد: پیگیری تشکیل باشگاه تحریمی ها برای مقابله با تحریم

رئیس فراکسیون مقابله با تحریم با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که از دیپلماسی پارلمانی برای همراهی 25 کشور تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا استفاده کنیم گفت: بنا داریم جبهه واحدی را با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ایجاد کنیم.
bolet_tele_eng

یاران؛ پای در راه نهیم که این راه رفتنی است ونه گفتنی... / شهید آوینی                                                                                                          یاران؛ پای در راه نهیم که این راه رفتنی است ونه گفتنی... / شهید آوینی

      
روزنامه های ایران
ورزشی ایران
«بی‌بی‌سی فارسی» وارد حوزه کودک شد
شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی فارسی» اعلام کرده برنامه‌ای آموزشی برای کودکان در پنج قسمت پخش خواهد کرد؛ این زیرکانه‌ترین شیوه برای ترویج مسائلی در حوزه سبک زندگی تعریف می‌شود و در واقع قصد دارد خانواده‌ها را یک‌جا پای تلویزیون بنشاند! سال‌ها قبل، وقتی شبکه‌های فارسی‌زبان در حوزه فیلم و سریال مثل قارچ و یک‌شبه سر از خانه‌های درمی‌آوردند، بسیاری هشدار دادند روند افزایش مخاطبان این شبکه‌ها نگران‌کننده خواهد بود.
محمد مرسی اولین رئیس‌جمهور غیرنظامی مصر که بود؟
محمد مرسی که در اولین انتخابات ریاست‌جمهوری در مصر بعد از سرنگونی حسنی مبارک پیروز شد اولین رئیس‌جمهور غیرنظامی در این کشور از زمان انقلاب سال ۱۹۵۲ میلادی به شمار می‌رود، زیرا رؤسای جمهور قبل از وی همه نظامی بودند. رئیس‌‎جمهور فقید مصر در تاریخ دوازدهم تیرماه ۱۳۹۲ پس از هفته‌ها ناآرامی با عنوان جنبش تمرد به نمایندگی محمد البرادعی رئیس اسبق آژانس بین المللی انرژی اتمی به دست ارتش برکنار شد.
چندرسانه ای
استریت تایمز: چرا سفر شینزو آبه محکوم به شکست بود؟
یک نشریه سنگاپوری می‌گوید علت گرفتاری نخست‌وزیر ژاپن در مخمصه در سفر به ایران این بود که معادله باید در واشنگتن حل شود، نه در تهران. ژاپنی‌ها دنبال تأمین انرژی و امنیت آن هستند که ایران در تأمین هر دو؛ نقش مؤثری دارد. علت مؤثر نیفتادن سفر نخست‌وزیر ژاپن، به ریشه اصلی تنش موجود میان ایران و آمریکا برمی‌گردد. ریشه اصلی ماجرا تصمیم ترامپ رئیس جمهور آمریکا به خروج از برجام و وضع تحریم‌های شدید علیه ایران است. در واقع حتی اقدامات اخیر ایران نیز در چارچوب برجام صورت گرفت و نه یک عمل ضد برجامی.
arrow
الحاق ایران به پیمان شانگهای در گرو حل مشکلات دو جانبه است
محمدرضا فرقانی در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی پیرامون تاثیر سفر حسن روحانی به قرقیزستان و تاجیکستان بر مناسبات منطقه‌ای ایران در آسیای میانه بر این باور است: این سفر می‌تواند تاثیرات مثبت جدی بر مناسبات ایران با کشورهای آسیای میانه داشته باشد، به خصوص که سفر آقای حسن روحانی به بیشکک و دوشنبه یک سفر دیپلماتیک برای دیدار دو جانبه نبود، بلکه این سفرها ماهیتی دیپلماتیک در قالب دیدارهای فشرده چند جانبه با سران و رهبران دیگر کشورهای آسیای میانه، آسیای جنوب شرقی و حتی برخی از کشورهای خاورمیانه داشت.
arrow
انصارالله: «جنگ بزرگ» در داخل عربستان در راه است / از قبایل خواهشمندیم در زمان حمله میان اموال عمومی و خصوصی عربستان تفاوت قائل شوند
همراه با افزایش حملات موشکی و پهپادی نیروهای یمنی علیه مواضع عربستان سعودی، «محمد ناصر البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در صفحه فیس بوک خود نوشت: «موعد جنگ بزرگ نزدیک می‌شود.» / این حق مردم یمن است که به دشمن در خاک و مقر خود حمله‌ور شوند و خسارت‌های مادی خود را جبران کنند./ ما نیروهای آزادیبخش هستیم نه اشغالگر.
arrow
شاهزاده جنگ‌طلب سعودی: خواهان جنگ در منطقه نیستیم!
بن‌سلمان در اظهاراتی بی‌اساس علیه ایران در ارتباط با حادثه حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان بدون ارائه هرگونه مدرک و دلیلی در همسویی کامل با آمریکا مدعی شد: «نظام ایران احترام نخست‌وزیر ژاپن، که مهمان تهران بود را نگه نداشت و در جریان حضور وی( در تهران) پاسخ عملی به تلاش‌های( میانجیگرانه‌اش) داد؛ دو فروند نفتکش را که یکی از آنها متعلق به ژاپن بود، مورد حمله قرار داد. همچنین از طریق شبه‌نظامیانش( انصارالله) فرودگاه أبها را هدف حمله قرار داد. این تحولات رویکرد نظام ایران و نیات آن جهت بر هم زدن ثبات و امنیت منطقه را به وضوح نشان می‌دهد.»
arrow
20 حادثه برای نفتکش ها در یک دهه
بر اساس آمارهای سازمان های بین المللی حدود ۸۸ درصد نفت عربستان، ۹۰ درصد نفت ایران، ۹۸ درصد نفت عراق، ۹۹ درصد نفت امارات متحده عربی و تمام نفت کویت و قطر از تنگه‌ی هرمز به کشورهای دیگر صادر می‌شود و روی‌هم رفته حدود ۹۰ درصد صادرات نفت خلیج فارس، توسط تانکرهای نفتی از این مسیر انجام می‌شود و این درحالی است که علاوه بر نفت، ۵۰ درصد معاملات تجاری کشورهای منطقه با جهان نیز از راه همین تنگه صورت می‌گیرد و بسته‌شدن این تنگه به معنای توقف تمام معاملات تجاری برخی کشورهای منطقه است.
arrow
علیرضا فرقانی دبیر اجرایی فراکسیون مقابله تحریم شد
علیرضا فرقانی مدیر مسئول پایگاه خبری آرمان پرس به عنوان دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم منصوب شد.
arrow
اخبار بین الملل