کد خبر: ۶۳۳۴۰
تاریخ انتشار:۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
آمریکا یمن راتهدیدبه مداخله جامعه جهانی کرد!
آمریکا در اظهاراتی مداخله‌جویانه تهدید کرد، اگر یمنی ها به اقدامات خود ادامه دهند، جامعه بین الملل تصمیمات مناسب را علیه آنها اتخاذ می‌کند.
آرمان پرس l  آمریکا در اظهاراتی مداخله‌جویانه تهدید کرد، اگر یمنی ها به اقدامات خود (دفاع از کشورشان در برابر تجاوز ائتلاف عربستان و چند کشور عربی!) ادامه دهند، جامعه بین الملل تصمیمات مناسب را علیه آنها اتخاذ می‌کند. بنابر این گزارش، تولر، سفیر سابق آمریکا در یمن از جنبش انصارالله و هم پیمانانش خواست تا خود را خلع سلاح کرده و وارد مذاکرات جدی با عربستان سعودی و ائتلاف تجاوز به یمن شوند که این مذاکرات در چارچوب سازمان ملل و مبتنی بر طرح شورای همکاری خلیج فارس و خروجی‌های گتفگوی ملی و قطعنامه‌های شورای امنیت باشد!

وی تاکید کرد: ما مجدداً تاکید می‌کنیم که راه حل نظامی برای درگیری‌ها در یمن وجود ندارد. سفیر آمریکا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا واشنگتن به این امر فکر می‌کند که انصارالله را در فهرست تروریسم قرار دهد، گفت: آمریکا بارها از آنها خواسته است تا سلاح‌ خود را تحویل داده و از اقدامات خشونت آمیز دست بردارند و امیدوار هستیم که آنها این کار را بکنند اما اگر به این اقدامات خود ادامه دهند جامعه بین الملل تصمیمات مناسب را اتخاذ خواهد کرد.

لازم به ذکر است که دولت آمریکا پیشتر در جریان جنگ 33 روزه اسرائیل علیه مردم لبنان ضمن وضع تحریمهای شدید اقدام به حمایت علنی از جنایات فجیع این رژیم کرده و لبنان را تهدید به مداخله نظامی کرده بود. در جریان بحران تروریستی وهابی در سوریه نیز آمریکا ضمن حمایت کامل اطلاعاتی، تسلیحاتی، مالی و سیاسی از گروه های تروریستی وهابی داعش، ارتش آزاد و القاعده، دولت سوریه را در فهرست تروریسم بین الملل قرار داده و تحریم اقتصادی و نظامی کرد.

منبع: اعلام الحربی