کد خبر: ۱۰۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
یک استاد حوزه علمیه قم گفت: همین چند ساعت پیش پیامکی برای من فرستادند که «مسئولان مملکت چرا مردم را برای جنگ آماده نمی‌کنند؟/گفتنی است آرمان پرس مطلبی تحت عنوان "مردم را برای جنگ و جهاد اماده کنید" منتشر و سپس اقدام به ارسال تیتر این مطلب به طور پیامکی برای برخی مسئولین و چهره ای سیاسی کشور نمود.
آرمان پرس:
محسن غرویان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قم، در پاسخ به این سؤال که تجمع‌های اخیر مخالفان دولت با موضوع مذاکرات هسته‌ای چیست؟ اظهار داشت: بنده این تجمع‌ها را ناشی از روحیه جنگ‌طلب این افراد می‌دانم.

این استاد حوزه علمیه قم، افزود: عده‌ای هستند که اصلا ذات وجودیشان و کسب و تجارتشان در جنگ و جنگ‌طلبی است؛ حالا چه جنگ نرم، چه جنگ سرد، چه جنگ لفظی و چه جنگ با سلاح.  

این استاد حوزه علمیه قم گفت: به هر حال این ها می خواهند تمام مملکت را به این حالت جنگ طلبی بکشانند و از صلح و آرامش و روابط حسنه و توافق، اصلا تنفر دارند به طور ژنتیکی و زاتی این چنین‌اند و این تجمع‌ها هم در راستای همین هدف است.

وی خاطرنشان کرد: همین چند ساعت پیش پیامکی برای من فرستادند که «مسئولان مملکت چرا مردم را برای جنگ آماده نمی‌کنند؟ فقط صحبت از توافق می‌کنند و صحبت از آرامش می‌کنند؛ مگر جنگ و جهاد در اسلام نداریم؟ باید مردم را برای جنگ هم آماده کرد؛ سخن از توافق و سبد کالا نباید باشد.» این چنین مفادی را می‌فرستند که نشان می‌دهد که اینها اصل را بر جنگ، ستیز، برخورد، دعوا و خشونت با همه دنیا قرار داده‌اند و این فرهنگ و تفکر، اساسا تفکر غلطی است.

 غرویان گفت: تفکر دولت و مقام معظم رهبری این است که ما باید تا جایی که می توانیم صلح و صفا و آرامش را بر دنیا حاکم کنیم و خودمان هم بی خودی با کشوری وارد جنگ نشویم و به خاطر اهداف بی خود و غیر قابل اصول و دسترس، هزینه‌های سنگین نپردازیم.

وی با بیان این که متأسفانه عده ای دنبال این تفکر خشونت و جنگ و زد و خورد با همه دنیا هستند و نمی خواهند توافق بر قرار شود، گفت: مسئله دیگر هم این است که واقعا بسیاری از این ها درد مردم را درک نمی کنند و می گویند تحریم هیچ اثری ندارد. آن آقا هم در دولت قبل می‌گفت این قدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه‌دانتان پاره شود و از این حرف‌ها؛ اما الان همان‌ها آمده‌اند و می‌گویند تحریم‌ها باید یکجا لغو شود.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم، گفت: یک زمانی همین‌ها می‌گفتند تحریمی نیست و اثری ندارد حالا چطور طرفدار این شده‌اند که تحریم‌ها باید یک جا لغو شود؟

وی تصریح کرد: به هر حال فکر می‌کنم هدف این ها شکست دادن مذاکرات و دولت در زمینه دیپلماسی خارجی است چراکه این که اینها از انتخابات 92 به این طرف عقده‌دار شده‌اند؛ کاندیدای خودشان در آن انتخابات رأی نیاورده و به هر حال می‌خواهند این دولت را زمین بزنند؛ و این بر خلاف نظرات مقام معظم رهبری است.

غرویان تأکید کرد: به نظر من هدف این تجمعات علیه تیم مذاکره کننده کشورمان، مقابله با نظرات رهبری است چون ایشان فرمودند مذاکره کنندگان انقلابی اند، مورد اعتمادند، عرق می‌ریزند، تلاش می‌کنند، مصالح مملکت را رعایت می‌کنند، نباید به این ها سوء ظن داشته باشیم و نباید به ایشان بی‌ادبی کنیم؛ به نظرم اینها در این تجمعات درست بر خلاف نظرات رهبری حرکت می‌کنند.


برچسب ها: غرویان ، ایلنا ، آرمان پرس
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
16
3
به عقیده من در صورتی که ظهور انجام بگیرد یکی از کسانی که در مقابل امام زمان می ایستد و میگوید او دین جدیدی آورده همین ....است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۳
تف به عقیده ات
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
جای خالی رو بنده کامل میکنم:
همین آرمان پرس است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
2
20
دلواپسا جرات نمی کنند وگرنه نظرات رهبری در ادمه و حمایت از مذاکرات را هم زیر سئوال می بردند!
amirhasan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
0
8
جنگ اخرش که چی این همه جنگ شد اخرش همه رفتن خونه خودشون یه توافق کردن تمام فقط ضررهاش میمونه واسه همینه هنوز جهان سومی هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
0
9
واقعا اقایون آرمان پرس که بر طبل جنگ میکوبند رو باید آنالیز فکری کرد که از چه نژاد و از چه دهه ای هستند، دوره صلح و رفاه ملتها در کشورهای متمدن سالهاست که داره جاری میشه اونوقت ایران با این تمدن عظیم تازه جنگ جگشون گرفته.. البته عده ای دلواپس ارتجاعی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۸
2
0
نگ طلبي اصلاً‌کار خوبي نيست حاج آقاي معمم اما غفلت از دشمن تا دندان مسلح و دلخوش بودن به لبخند آن نيز از بي خردي است. شما که بهتر از ما مي دانيد قرآن کريم فرموده است:
يهود و نصاراا از شما راضي نمي شوند مگر به عقيده آنها درآييد.
صلح با کساني که همه مناطق مسلمان نشين را به آتش مي کشند و منابع کشورهاي مسلمان را مي برند امکان پذير است؟
آيا دولت هاي قاجار و پهلوي که با آنها در صلح بودند به ملت منفعتي رسيد؟
حاج آقا شما چرا؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
از قرآن گفتی؟؟
یه جنگ تو صدر اسلام نشون بده که معصومین ما شروع کرده باشن؟؟؟؟
یه جنگ نشون بده که امام معصوم ما قبلش دو طرف رو از جنک نهی نکرده باشه؟
لطفا برداشتهای غلط از اسلام رو اصلاح کنید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
بله. در دولت های قاجار و پهلوی مردم اسوده زندگی میکردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
0
0
برسی کنید چرا غرویان از موسسه امام خمینی که سر آمد موسسات آموزش عالی قم و تحت امر و عنایت خاصه ی رهبری است اخراج شدند
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل