کد خبر: ۱۰۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳
تعداد نظرات: ۵۳ نظر
نبرد نهایی را باید آغاز کرد
ایران باید هرچه سریعتر به اسرائیل حمله کند/دلایل فقهی حمله پیش دستانه ایران به اسرائیل از دیدگاه امام خمینی(ره)/زعیم غیرمعصوم هم می تواند حکم جهاد ابتدایی دهد/حمله ایران به اسرائیل جهاد ابتدایی نیست،جهاد دفاعی است/ملت اسرائیل باید از بین بروند/نابودی اسرائیل در 9 دقیقه/ابعاد نظامی حمله به اسرائیل/Based on preemptive defense doctrine, Israel should get under heavy military strikes through first and final strikes
آرمان پرس:
* در این نوشته تنها گام اول از پرده اول از حمله نظامی ایران به اسرائیل بیان می شود
. لزوم نابودی اسرائیل از دیدگاه امام خمینی(ره):
"امروز قبله اول مسلمين به دست اسرائيل، اين غده سرطاني خاورميانه افتاده است. امروز اسرائيل با تمام وسايل شيطاني تفرقه افكني مي‌كند. بر هر مسلمان لازم است كه خود را عليه اسرائيل مجهز كند. من نزديك به بيست سال است خطر صهيونيسم بين الملل را گوشزد نموده ام و امروز خطر آن را براي تمامي انقلابات آزاديبخش جهان و انقلاب اخير اسلامي ايران كمتر از گذشته نمي دانم. قبلا هم تذكر داده‌ام، دولت غاصب اسرائيل، با هدف هايي كه دارد براي اسلام و ممالك مسلمين خطر عظيم دارد و خوف آن است اگر مسلمين به آنها مهلت دهند، فرصت از دست برود و جلوگيري از آنها امكان پذير نشود و چون احتمال خطر متوجه اساس اسلام است لازم است بر دول اسلامي بخصوص و بر ساير مسلمين عموما كه رفع اين ماده فساد را به هر نحو كه امكان دارد بنمايند. تمام گرفتاری ما از این اسرائیل است ! اسرائیل هم از امریکاست ."

. دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل با 
حمله نظامي ایران

وَقَاتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ وَلَا تَعْتَدُوا ۚ إِنَّ اللَّـهَ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ ﴿بقره١٩٠﴾ وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ ۚ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ ۚ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّىٰ يُقَاتِلُوكُمْ فِيهِ ۖ فَإِن قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ ۗ كَذَٰلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِينَ ﴿بقره١٩١﴾
با كسانى كه با شما آغاز كارزار مى‌كنند در راه خدا كارزار كنيد، ولى ستمكار [و آغازگر] نباشيد، چرا كه خداوند ستمكاران را دوست ندارد (بقره ۱۹۰)و هر جا كه بر آنان دست يافتيد بكشيدشان و آنان را از همانجا كه شما را رانده‌اند برانيد، و فتنه شرك بدتر از قتل است، و در مسجدالحرام با آنان كارزار نكنيد، مگر آنكه آنان در آنجا با شما كارزار كنند، و چون كارزار كردند بكشيدشان كه سزاى كافران چنين است‌ (بقره۱۹۱)

. جهاد
جهاد در لغت از «جَهد» به معنای مشقت و زحمت یا از «جُهد» به معنای وسع و طاقت است و در اصطلاح تلاش و زحمت در راه خداست. جهاد در تمامی ابعاد اقتصادی،سیاسی،فرهنگی و نظامی قابل تبیین است اما بکارگیری جهاد به تنهایی، جهاد نظامی را تبادر به ذهن می کند. جهاد نظامی به دو قسم ابتدایی و دفاعی تقسیم شده است.

. جهاد ابتدایی
جهاد ابتدایی یکی از انواع جهاد است و تنها هنگامی موضوعیت پیدا می کند که کفار و مشرکان در برابر تبلیغ اسلام توسط مسلمین دست به اسلحه ببرند و در غیر اینصورت موضوع جهاد ابتدایی خود بخود منتفی می شود،از این رو از این نوع جهاد به جهاد عقیدتی نیز تعبیر شده است که برخی از غزوات پیامبر اسلام(ص) در زمره جهاد ابتدایی قرار دارد.

در حقیقت فلسفه جهاد ابتدایی مبارزه با کسانی است که با انتشار اسلام مبارزه می کنند و هدف آن رها کردن مردم از قید اسارت و بردگی فکری و اجتماعی و هدایت به اسلام است و بر خلاف برخی اقوال و تبلیغات سو این نوع از جهاد ارتباطی با کشورگشایی و گسترش اجباری اسلام ندارد بلکه برای واژگون کردن نظامات غلط و ظالمانه و دادن امکان مطالعه و بررسی آزادانه اسلام به مردم می باشد و هدف آن دفاع از توحید و دین الهی به عنوان یک حق فطری انسانی است.

. زعیم غیرمعصوم هم می تواند حکم جهاد ابتدایی دهد
در خصوص امکان انجام جهاد ابتدایی در زمان غیبت امام معصوم و بدون اذن ایشان اختلافاتی بین فقها وجود دارد و برخی از فقها حضور معصوم یا منصوب امام معصوم را از الزامات جهاد ابتدایی می دانند و از طرف دیگر گروهی دیگر از فقها به لزوم حضور معصوم یا منصوب ایشان برای جهاد ابتدایی قایل نبوده و دستور فقیه جامع الشرایط را برای جهاد ابتدایی کافی می دانند.

از جمله فقهايي كه قائل به جواز انجام جهاد ابتدايي در زمان غيبت بدون اذن امام معصوم و بر اساس فرمان فقيه جامع الشرايط هستند مي توان به بزرگاني مانند شيخ مفيد،شيخ ابوالصلاح تقي ابن نجم الدين حلبي از شاگردان سيد مرتضي و شيخ طوسي و شيخ سلار ابن عبدالعزيز ديلمي اشاره كرد.

حتي فقيه بزرگوار صاحب جواهر كه در باب عدم جواز جهاد ابتدايي در زمان غيبت قايل به وجود اجماع بين فقها است در نهايت مي فرمايد:ممكن است ما دراین اجماع خدشه کنیم که در زمان غیبت امام معصوم ولایت فقیه عمومیت دارد و در برگیرنده مورد جهاد هم هست، چنان که عموم ادله جهاد هم این را تایید می کند.

در همین زمینه امام خامنه ای نيز در پاسخ به استفتائی در خصوص امکان انجام جهاد ابتدایی به فرمان فقیه جامع الشرایط و در زمان غیبت امام معصوم فرموده اند :
"بعيد نيست که حکم به جهاد ابتدايى توسط فقيه جامع‌الشرايطى که متصدّى ولايت امر مسلمين است، در صورتى که مصلحت آن را اقتضا کند، جايز باشد، بلکه اين نظر اقوى است."


ایران باید هرچه سریعتر به اسرائیل حمله کند +دلایل فقهی و امکان سنجی نظامی(+ترجمه)

. جهاد دفاعی
جهاد دفاعی نوع دیگر جهاد است که طی آن مسلمانان باید با دشمن مهاجمی که اساس و کیان اسلام را تهدید می‏کند و منافع مسلمین را به مخاطره انداخته است پیکار کرده و از اسلام و سرزمینهای اسلامی در برابر تهاجم دشمن که با هدف استیلا بر سرزمینهای اسلامی و ناموس و اموال مسلمانان و یا کشتن گروهی از مسلمانان طراحی شده است دفاع کنند.

امیرالمومنین نیز در همین باره در خطبه ۲۷ نهج البلاغه مي فرمايند: آگاه باشيد من شب و روز،پنهان و آشكارا شما را به مبارزه اين جمعيت (معاويه‏و پيروانش)دعوت كردم و گفتم پيش از آنكه با شما بجنگند با آنان نبرد كنيد. به خدا قسم هيچ ملّتى در خانه اش مورد حمله قرار نگرفت مگر اينكه ذليل شد.
به گفته مفسرین بر اساس فرمایش حضرت علی (علیه السلام) شروع به جنگ با دشمنانی که جنگیدن آنان با مسلمانان نزدیک است و حمله قریب الوقوع آنان به مسلمین قطعیت یافته واجب است که البته این جهاد با توجه به تعریف جهاد ابتدایی جز انواع آن قرار نمی گیرد.
. حمله نظامی ایران به اسرائیل مصداق جهاد ابتدایی نیست

حمله ، اقدام یا کنش يك كنشگر با هدف از ميان بردن امكان حمله قريب الوقوع طرف مقابل را "جنگ پيش دستانه" مي گويند. در برخی متون جنگ پيش دستانه را با جنگ پيش گيرانه اشتباه بکار می گیرند. در تعريف علوم سياسي تفاوت جنگ پيش دستانه با جنگ پيشگيرانه در مراتب تهاجم است. در نوع حمله پیش دستانه ، حمله كننده ، تهاجم دشمن را قريب الوقوع و فوري مي داند و بر مبنای آن عمل و پیش دستی مي كند ولي نوع دوم یعنی حمله پیش گیرانه در پاسخ به تهديدات نامحسوس صورت مي گيرد و برای دفع حماه احتمالی دشمن حمله پیش گیرانه صورت می پذیرد. در حمله پيش دستانه، فوري و قطعي بودن اصل تهديد، نكته محوري است. حال با توجه به 3 دلیلی که در ذیل برگرفته از رساله عملیه امام خمینی(ره) می باشد ، ایران باید هرچه سریعتر در مورد اسرائیل اقدام به حمله پیش دستانه کند.
با توجه به تعاریف ذکر شده از انواع جهاد و استناد به مفاهیم جهاد ابتدایی و جهاد دفاعی، حمله نظامی ایران به اسرائیل بر اساس دلایلی که ذیلا بیان خواهد شد از مصاديق جهاد ابتدایی نیست و جهاد دفاعی بشمار می رود، هر چند اگر آن را جهاد ابتدایی نیز بشمار آوریم مطابق با نظر بعضی از فقها و ولی فقیه حاضر كه به آن اشاره شد در زمان غیبت و با اذن و فرمان ولی فقیه جامع الشرایط نيز می توان به انجام آن مبادرت کرد.

۱- دفع هجوم اسرائیل به بلاد مسلمین
چنانکه گفته شد، هدف جهاد دفاعی دفع هجوم دشمنان به اسلام و مسلمین است و برخلاف جهاد ابتدایی كه هدفش دعوت مشركان به اسلام است و جز واجبات کفایی محسوب می شود،جهاد دفاعی واجب عینی است.

در همین خصوص امام خمینی(ره) در مساله ۲۸۲۶ توضیح المسائل می فرمایند:
"اگر دشمن بر بلاد مسلمانان و سرحدات آن هجوم نمايد، واجب است بر جميع مسلمانان دفاع از آن به هر وسيله‏اى كه امكان داشته باشد از بذل جان و مال. و در اين امر احتياج به اذن حاكم شرع نيست."

نکته بسیار مهم در مورد تقسیمات مردم دنیا و ملتها برگرفته از آیات و روایات این است که در اسلام تقسیمات سیاسی کشورها و مرزهاي موجود بين واحد هاي سياسي موضوعیت ندارد و آنچه که حائز اهمیت است تقسیم ملل و سرزمينها بر اساس اعتقادات و اديان به دو گروه كلي بلاد مسلمین و بلاد کفار است. در این صورت كل مسلمين و كشورهاي اسلامي يك پيكر واحد بشمار رفته و دفاع از تمامیت ارضی مسلمانان در تمام دنیا بر تمام مسلمانان دنیا واجب است و هرگونه تعرض به بخشي از خاک یک ملت مسلمان به منزله تعرض و تجاوز به تمام مسلمانان تلقی شده و دفاع از مسلمان مظلوم بر دیگر مسلمانان ساکن در اقصی نقاط دنیا بر اساس احکام جهاد دفاعی واجب است.
حال با در نظر گرفتن تعرض و تجاوز دولت جعلي اسراييل به سرزمين فلسطين به عنوان بخشي از بلاد اسلامي و در برگيرنده قبله اول مسلمين ،دفاع از مسلمانان فلسیطن و از اين بخش مقدس از بلاد اسلامي به هر وسيله‏اى كه امكان داشته باشد واجب است که در این حالت حتی احتياجی به اذن حاكم شرع هم نيست.

۲- مقابله با استیلای اسرائیل بر بلاد فلسطین
صرف نظر از تعرض اسرائیل به سرزمین فلسطین و مسلمانان آن دیار چنانکه واضح است و سران این رژیم هیچگاه منکر آن نشده اند این رژیم جعلی سودای تسلط بر سایر سرزمینهای اسلامی همجوار را در سر مي پروراند و در این راه هر روز در حال تدارک و زمینه چینی این تسلط از راه های مختلف است.

در همین خصوص امام خمینی در مساله ۲۸۲۷ توضیح المسائل می فرمایند:
"اگر مسلمانان بترسند كه اجانب نقشه استيلا بر بلاد مسلمين را كشيده‏اند چه بدون واسطه يا به واسطه عمال خود از خارج يا داخل واجب است دفاع از ممالك اسلامى كنند به هر وسيله‏اى كه امكان داشته باشد."

همچنین آن حضرت در تحریر الوسیله "خوف تسلط سیاسی" دشمن کافر بر حوزه اسلام و شهرهای آن را موجب واجب شدن دفاع می دانند.
هدف از جهاد ابتدایی؛ حمله به غیر مسلمانان برای مسلمان کردن آنان ذکر شده در حالی که هدف از حمله نظامی ایران به اسرائیل به دلیلی که نقشه استيلا بر بلاد مسلمين را كشيده‏ و تا آنرا اجرا کرده است اولا برای دفاع از مسلمانان فلسطین و ثانیا دفع ضرر احتمالی گسترش این تعرض است.

از این رو و با توجه به نکات مذکور در باب جهاد ابتدایی و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی و ضرر قطعی این رژیم جعلی برای اسلام و بلاد اسلامی حمله به اسرائیل از باب جهاد دفاعی بر تمام مسلمانان دنیا واجب عینی می باشد.

۳- خوف از تسلط اسرائیل بر ممالک اسلامی
امام خمینی(ره) همواره مسلمانان را دعوت به هوشیاری می کردند و از تسلط اجانب بر مسلمین انذار داده اند. ایشان در مسأله ۲۸۲۸ می فرمایند :

"اگر در داخل ممالك اسلامى نقشه‏هايى از طرف اجانب كشيده شده باشد كه خوف آن باشد كه تسلط بر ممالك اسلامى پيدا كنند، واجب است بر مسلمانان كه با هر وسيله‏اى كه ممكن است، نقشه آنها را به هم بزنند، و جلوگيرى از توسعه نفوذ آنها كنند."
در جهاد ابتدایی حمله به "بلاد" غیر مسلمانان آمده است در حالی که اسرائیل فاقد بلاد و سرزمین است و در سرزمین اشغال شده فلسطین به سر می برد. اسرائیل در خاک مردم مسلمان فلسطین به مثابه غده سرطانی است که داخل یک مملکت اسلامى نقشه‏ هايى کشيده شده است و خوف آن می رود كه تسلط بر ممالك اسلامى پيدا كنند لذا واجب است بر مسلمانان كه با هر وسيله‏ اى كه ممكن است، نقشه آنها را به هم بزنند، و جلوگيرى از توسعه نفوذ اسرائیل كنند.

ابعاد تاکتیکی حمله نظامی ایران به اسرائیل

حمله ، اقدام یا کنش يك كنشگر با هدف از ميان بردن امكان حمله قريب الوقوع طرف مقابل را "جنگ پيش دستانه" مي گويند. در برخی متون جنگ پيش دستانه را با جنگ پيش گيرانه اشتباه بکار می گیرند. در تعريف علوم سياسي تفاوت جنگ پيش دستانه با جنگ پيشگيرانه در مراتب تهاجم است. در نوع حمله پیش دستانه ، حمله كننده ، تهاجم دشمن را قريب الوقوع و فوري مي داند و بر مبنای آن عمل و پیش دستی مي كند ولي نوع دوم یعنی حمله پیش گیرانه در پاسخ به تهديدات نامحسوس صورت مي گيرد و برای دفع حماه احتمالی دشمن حمله پیش گیرانه صورت می پذیرد. در حمله پيش دستانه، فوري و قطعي بودن اصل تهديد، نكته محوري است. حال با توجه به دلایل فوق ایران باید هرچه سریعتر به اسرائیل حمه کند.
لذا مبتنی بر دکترین حمله پیش دستانه بایستی اسرائیل را طی ضربه اول و ضربه نهایی مورد حمله نظامی سنگین قرار داد. در این نوشته تنها گام اول از پرده اول از حمله نظامی ایران به اسرائیل بیان می شود.در گام اول از پرده اول حملات نظامی ایران به اسرائیل باید نقاط صفر زمینی اسرائیل مورد انهدام قطعی قرار گیرد. برای این منظور ایران می تواند از موشک های دور برد استفاده کند. از شرقی ترین نقطه ایران تا غربی ترین نقطه اسرائیل حدود ۲۶۰۰ کلیومتر می باشد. اهداف استراتژیک در عمق خاک اسرائیل با موشک های متعارف ایران قابل دسترسی است.

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل
بعضی مشخصات و نقاط مهم اسرائیل که باید مورد حمله قرار بگیرد

. مردم اسرائیل باید از بین بروند
همانطور که امام خامنه‌اي بارها و با صراحت تأكيد كرده‌اند كه ملت اسرائيل، يك ملت جعلي و دروغين، اراذل و اوباش، غاصب و بي هويت هستند؛ وجوب نابودی ملت اسرائیل نیازی به توجیه ندارد زیرا در همه جای دنیا صرافت بر نابودی گروهی جعلی که اراذل و اوباش و غاصب هستند مسئله ای حل شده است.
اسرائیل تنها کشور عمدتاً یهودی در جهان است بر پایه آخرین سرشماری، سازمان مرکزی آمار اسرائیل، این کشور در حدود هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تن جمعیت داشته‌است که در حدود پنج میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از ساختار جمعیتی آن را یهودیان تشکیل داده‌اند. و مابقی ساختار جمعیتی از مسلمان‌ها، مسیحیان، دروزها و سامریون تشکیل شده‌است. هم‌چنین بزرگ‌ترین بخش از اقلیت‌های قومی را شهروندان موسوم به عرب اسرائیلی تشکیل می‌دهند.

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل


• ناحیه شمالی. جمعیت: ۹۰۰.۲۴۱.۱. مرکز: ناصره
• ناحیه حیفا. جمعیت: ۷۰۰.۸۸۰. مرکز: حیفا
• ناحیه مرکزی. جمعیت: ۰۰۰.۷۷۰.۱. مرکز: رمله
• ناحیه تل‌آویو. جمعیت: ۹۰۰.۷۷۰.۱. مرکز: تل‌آویو
• ناحیه اورشلیم. جمعیت: ۳۰۰.۹۰۷. مکز: اورشلیم
• ناحیه جنوبی. جمعیت: ۲۰۰.۲۰۱.۱. مرکز: بئرشبع
ساکنین تل آویو، اورشلیم و حیفا را حتی با موشک های شهاب ۳ هم می توان مورد هدف قرار داد. تراکم و میزان جمعیت این سه نقطه که با کمترین فاصله از هم قرار دارند نزدیک ۶۰% از مردم اسرائیل را تشکیل می دهد. لذا می توان با موشک سجیل زیرساختها من جمله تاسیسات نیروگاهی، سوختی، آب و فاضلاب، حمل و نقل و ارتباطات و در مرحله بعدی با موشک های شهاب۳ و قدر و عاشورا فضای مسکونی شهر را تا انهدام قطعی مردم اسرائیل مورد حمله قرار داد.

. انهدام زیرساخت های اسرائیل
انهدام زیرساخت های اسرائیل مانند ایستگاه های راه آهن، فرودگاه ها و تاسیسات هسته ای و اتمی با موشک های سجیل بایستی در دستور کار قرار بگیرد. ایران در ده سال قبل از این با موشک هایی که در دسترس داشت قادر به انجام این عملیات در عمق خاک اسرائیل بود.

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل
انهدام پایگاه های اتمی اسرائیل

نیروگاه هسته ای «رافائل» نیز از قدیمی ترین نیروگاه های اسرائیل است. این نیروگاه مرکز اصلی مهندسی اتمی اسرائیل به شمار می رود. نیروگاه اتمی «عیلبون» دیگر نیروگاه اتمی اسرائیل است که در زیر زمین روستای «نبرین» قرار دارد. ساکنان این روستا سال ۱۹۴۸ مجبور به مهاجرت شدند. این نیروگاه انبار تسلیحات تاکتیکی هسته ای اسرائیل است. اسرائیل در کلاس موشک هایی با قابلیت حمل کلاهک اتمی، موشک میان برد و دوربرد زمین به زمین «اریحا» را که موشکی تاکتیکی است در آنجا نگه داری می کند. برد این موشک ها بین ۵۰۰ تا ۱۴۸۰ کیلومتر است.

به گزارش روزنامه يديعوت آحارونوت، رون بن يشال تحليلگر مسائل نظامي صهيونيستي گفته بود: "هيچ جايي در اسرائيل نيست كه در تيررس موشك هاي ايران نباشد. رون بن يشال گفت: هرچند انبارهاي موشكي اسرائيل از لحاظ كمي و كيفي پيشرفته هستند اما تعداد موشكهاي موجود در آن که به ۱۰۰ هزار فروند مي رسد همواره در تيررس موشك هاي ايران است."

اهدافی مانند نیروگاه اتمی دیمونا واقع در مرکز تحقیقات هسته ای نقب از جمله این اهداف می باشند. دیمونا مهمترین نیروگاه هسته ای اسرائیل به شمار می رود که متشکل از ۱۰ ساختمان با حدود سه هزار نفر دانشمند و کارشناس فنی است. کارخانه آزمایش پلوتونیوم اسرائیل نیز در آنجا قرار دارد.

سایت هسته ای اسرائیل برای تولید سوخت های با غنای بالای ۹۰% برای کلاس های هسته ای موشکی و بمب های هسته ای می باشد. آزمایشگاه مشترک آمریکا و اسرائیل برای آزمایش عملیات سایبری بر علیه تاسیسات هسته ای ایران نیز در دیمونا می باشد.
استاکس نت؛ کرم اینترنتی (worm) است که با هدف تخریب و توقف فعالیت تاسیسات هسته ای نطنز در دیمونا آزمایش شده بود. اکستاکس نت جهت نفوذ در کامپیوترهای کنترل و مدیریت مبتنی بر تکنولوژی های شرکت زیمنس ساخته شد. این کرم اینترنتی توسط یک متخصص روس همکار در پروژه نیروگاه اتمی بوشهر با وسائل ذخیره ساز کامپیوتری به سرعت در تاسیسات هسته ای ایران منتشر شد که با هوشیاری و دفاع سایبری متخصصین ایرانی این حمله ناکام ماند.

با توجه به استراتژی مطرح شده اوباما در دوهفته گذشته که در آن استفاده از نیروهای زمینی همانند آنچه در افغانستان و عراق اتفاق افتاد جای خود را به حوزه های دیگری من جمله جنگ سایبری داده است. از این منظر و جهت است که بایستی هدف دیمونا در اولیت حمله ایران به اسرائیل قرار گیرد.

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل
انهدام پایگاه های هوایی اسرائیل
نمایی از پایگاههای نیروی هوایی رژیم صهیونیستی

اسرائیل دارای ۱۲ فرودگاه می باشد که تنها سه فرودگاه آن مسافربری می باشد و مابقی پایگاههای نیروی هوایی رژیم صهیونیستی است. پایگاه هوایی SedotMikha محل استقرار موشک های بالستیک جریکو می باشد که در جنوب شرقی پایگاه هوایی Tel Nof محل استقرار هواپیماهای اف۱۵ مجهز به تسلیحات هسته ای قرار دارد. پایگاه هوایی Ramon نیز هواپیماهای اف۱۶ را نگهداری می کند.

انهدام شناورهای سطحی اسرائیل
انهدام نیروهای سطحی و زیر سطحی کشتی های پشتیبانی ارتش اسرائیل به سه روش امکان پذیر است :
۱- توسط حملات موشکی در دریاهای تحت نفوذ جمهوری اسلامی
۲- توسط گروه های عملیات ویژه در تمامی نقاط جهان
۳- مین های دریایی که انواع مختلفی دارد و شامل نمونه های مغروق و کنترل از راه دور است. این سلاح می تواند توسط قایق ها و زیردریایی های ایرانی در آب های اطراف اسرائیل کار گذاشته شود و در صورت لزوم به کارگیری شود.

. موشکهایی که می توان اسرائیل را از بین برد
پس از سالهای جنگ تحمیلی با توجه به شرایط موجود منطقه و نتایج حملات موشکی به اسرائیل و فناوری های در دسترس، مسئولان دفاعی کشور اصلی ترین بخش از راهبرد دفاعی کشور در امر بازدارنگی را بر توسعه موشک های بالستیک میانبرد و دور برد استوار کرده اند. تلاش برای افزایش برد، دقت و همچنین تأثیر گذاری و تنوع سرجنگی این موشکها در این روند توسعه مشهود است.
در این گزارش به معرفی مختصر موشک های میان برد و دور برد بالستیک کشور می پردازیم که توانایی رسیدن به محدوده غده سرطانی منطقه یعنی رژیم اشغالگر قدس و نابودی مطلق آن را دارند.

پس از آزمایش موشک شهاب ۳ در سال ۱۳۷۷ و اعلام مشخصات آن از جمله برد در حدود ۱۳۰۰ کیلومتر، نگاه دشمنان به توانایی موشکی ایران تغییر کرده و کم کم آرامش از میان نظامیان و بعدها سیاسیون صهیونیست به آرزویی برآورده نشدنی تبدیل شد. زیرا ارائه نمونه های جدیدتر، دوربردتر و دقیق تر از خانواده موشکهای شهاب۳ نشان دهنده رسیدن ایران به سطوح بالای فناوری موشکی داشت که نوید محصولات مخوف تری را در آینده می داد.

موشک شهاب۳
شهاب۳ در ادامه روند توسعه موشک های شهاب-۱ و ۲ و با رویکرد اعمال تغییرات طراحی در سامانه های مختلف بوجود آمد. شباهت های زیادی از نظر فن آوری بین شهاب ۲ و ۳ وجود دارد، اما شهاب۳ پیشرفته تر بوده و از نظر الکترونیک با فن آوری جدید و رایانه هدایتی پیشرفته از نظر سخت افزار و نرم افزار در ساخت آن استفاده شده است. برد این موشک بیش از ۱۳۰۰ کیلومتر عنوان شد که به معنای توانایی رسیدن به سرزمین های اشغالی فلسطین در صورت شلیک از نواحی غربی کشور بود.

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل

نمونه های مختلفی از شهاب۳ تولید شده و به خدمت نیروهای مسلح کشور وارد شد که از نظر برد و زیرسامانه ها ارتقاء یافته اند اما همگی یک مرحله ای سوخت مایع بوده و از سامانه هدایت اینرسیایی برخوردارند. کلاهک آخرین نمونه های شهاب۳ از نوع جدا شونده است که پس از رسیدن به قوس نزولی در ارتفاع مناسب از بدنه موشک جدا شده و به سمت هدف ادامه مسیر داده و باعث ناتوانی دشمن در انهدام آن می شود.
همچنین انواع مختلف کلاهک از جمله کلاهک بارانی روی این موشک قابل بکارگیری است. طول این نمونه ها حدود ۱۶.۵ تا ۱۷ متر بوده و برد آنها تا ۱۸۰۰ کیلومتر در نمونه های نهایی عنوان شده است. جرم کلاهک آنها نیز تا ۱۰۰۰ کیلوگرم برآورد شده است. با توجه به اینکه کمترین فاصله از نواحی غربی ایران تا دورترین نقطه در سرزمین های اشغالی به ۱۲۰۰ کیلومتر نمی رسد خانواده شهاب۳ تهدیدی کاملاً جدی برای هر متجاوز و دشمن محسوب می شود.

عاشورا
این موشک بر اساس موشک شهاب۳ ساخته شده و از نوع سوخت مایع و دوربرد است. شکل ظاهری کلاهک این موشک مانند آخرین نمونه های شهاب سه دارای کاهش قطر در قسمت های بالاتر است. در این موشک از زیرسامانه های بومی استفاده شده و قابلیت حمل چند نوع سر جنگی از ویژگی های این موشک است. منابع داخلی برد این موشک را ۲۵۰۰ کیلومتر عنوان کرده اند هر چند که کارشناسان خارجی ۲۵ تا ۵۰ درصد برد بیشتری را برای آن متصور هستند. با توجه به نزدیک بودن ابعاد این موشک و شهاب۳، استفاده از سامانه های پرتاب قبلی برای بکارگیری آن مقدور است. این برد برای هدف قرار دادن دورترین نقطه در فلسطین اشغالی از نیمه شرقی هم کشور کافی است.

قدر
موشک قدر۱ که در سال ۱۳۸۶ معرفی شده در ادامه توسعه موشک های دوربرد سوخت مایع شهاب به تولید رسید و در واقع یکی از نمونه های خانواده شهاب محسوب می شود. برد این موشک تک مرحله ای در حدود ۲۰۰۰ کیلومتر عنوان شده و از ویژگی های آن زمان کوتاه تر آماده سازی آن در مقایسه با موشک های قبلی است. بدین تریب سرعت واکنش این موشک بالاتر است. نمونه هایی از این موشک مجهز به کلاهک خوشه ای نیز معرفی شده که کلاهک این موشک ها نیز از نوع جدا شوند است. نوع قدر F طولی برابر با ۱۵.۸۶ متر و بردی در حدود ۱۹۵۰ کیلومتر و هدایت اینرسیایی دارد.

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل
سجیل
موشک سجیل نیز مانند قدر و عاشورا در نیمه دوم دهه ۱۳۸۰ خورشیدی معرفی شده و برخی آنرا برترین موشک بالستیک ایرانی می دانند. گواه این مدعا اعتراف کارشناسان خود دشمن در نبود مشابه خارجی برای سجیل است. سجیل اولین موشک دوربرد سوخت جامد ایران و به احتمال بسیار بالا خط شکن موشک های ایرانی در جهت محو اسرائیل از روی نقشه (در صورت نیاز به استفاده از عامل نظامی) خواهد بود. این به دلیل سامانه پرتاب متحرک با قابلیت حمل موشک آماده پرتاب است.

این موشک به دلیل استفاده از سوخت جامد به سرعت و ظرف چند دقیقه آماده پرتاب شده و پس از شلیک نیز پرتابگر آن به سرعت محل را ترک می کند. این ویژگی باعث کاهش احتمال نابودی موشک قبل از پرتاب می شود. همچنین به دلیل شتاب بسیار بالای سجیل امکان ردگیری آن برای دشمن در فازهای اولیه پرتاب بسیار کم و عملآً شانس دشمن برای انهدام سجیل در طی پرواز ناچیز است.

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل

برد سجیل نیز ۲۰۰۰ کیلومتر عنوان و تاکنون در دو نمونه سجیل ۱ و ۲ معرفی شده که خود نشانگر تلاش صنایع مربوطه برای بهسازی آن است. این موشک از نوع دو مرحله ای بوده که پس از اتمام سوخت مرحله اول، این بخش از موشک جدا شده و مرحله دم روشن می شود. با اینکار بخشی از جرم بدنه که خالی شده و باز اضافه محسوب می شود از موشک جدا شده و به افزایش برد کمک می کند.

. نابودی اسرائیل در 9 دقیقه
سجیل جزو موشکهای از مجموعه موشک های بالستیک کشور است که با خروج از جو و طی مسیر در چنین ارتفاعی به داخل جو بازگشته و با سرعت حدود ۱۰ تا ۱۲ ماخ(حدود۳۴۰۰ تا ۴۰۸۰ متر بر ثانیه) به سوی هدف سرازیر می شود که انهدام آنرا برای تمام سامانه های دفاع هوایی موجود ناممکن کرده است. این نکته نشانگر پیشرفت فناوری موشکی کشور در رسیدن به چنین دستاورد مهمی است. همچنین فناوری سوخت جامد مرکب که در این موشک استفاده شده علاوه بر ویژگی های رانشی مطلوب، عمر انبارداری بالایی را نیز برای این موشک به دنبال دارد.

سامانه هدایت موشک های بالستیکی که به آنها اشاره شد از نوع کنترل بردار رانش است که با استفاده از تیغه هایی در خروجی پیشران موشک اقدام به تغییر جهت گازهای خروجی از موشک کرده و جهت موشک را تصحیح می نمایند. این سامانه بسیار بهتر از سامانه های متکی به سطوح کنترلی بالک عمل کرده و یکی از عوامل دقت بالای موشکهای ایرانی، بهینه سازی این سامانه در کشور است.

۴ویژگی مهم «سجیل ۲» نسبت به شهاب ۳
۴ویژگی موشک زمین به زمین سجیل ۲ به نسبت موشک شهاب ۳ را می توان نوع سوخت، سرعت، دقت و سیستم ناوبری آن ذکر کرد.
ایجاد یک توان دفاعی موشکی از اواخر دهه ۷۰ شمسی (اواخر دهه ۹۰ میلادی) در دو مرحله و بعد از تاسیس سازمان هوافضا در وزارت دفاع کشورمان آغاز شد که نیروی موشکی با سوخت مایع و نیروی موشکی با سوخت جامد را دربر میگرفت.
ابتدا در زمینه سوخت مایع آغاز به مطالعه و تحقیق و تولید شد که نتیجه اولیه آن خط تولید موشکهای زمین به زمین با سوخت مایع بود و در این مرحله موشکهای شهاب و خصوصا شهاب ۳، قدر و انواع دیگر تولید شدند.

چرا امکان استفاده از سیستمهای ضد موشکی علیه ایران وجود ندارد؟
موشک ۲۳۶۲۳ کیلوگرمی سجیل، در زمان ۸۳۵ ثانیه(۱۳ دقیقه و ۵۵ ثاینه) به بیشینه برد خود می رسد. این موشک طولی در حدود ۱۷.۵۷ متر، ۱.۲۵ متر قطرو سر جنگی به جرم ۵۰۰ کیلوگرم از نوع جدا شونده دارد که این دو ویژگی یعنی حجم کوچک هدف و سرعت باالای آن؛ احتمال موفقیت دشمن را در استفاده از سیستمهای ضد موشک خود به حداقل می رساند. سامانه های هدفگیری ناوبری و هدایت سجیل دقت بسیار بالایی را برای آن به ارمغان آورده اند که برای این موشک ارزش عملیاتی زیادی را ایجاد کرده است.
موشک سجیل ۲ از سوخت جامد استفاده میکند که نسل جدیدتری از سوخت موشک به شمار میرود. همچنین این موشک از سرعت و دقت بیشتری در برخورد با هدف بهره برده و از عملکرد منحصر به فردی در سیستم ناوبری به نسبت دیگر موشکهای زمین به زمین ایران برخوردار است.
موشک های سوخت مایع با توجه به نیاز به شارژ شدن سوخت در مخازن پیش از پرتاب، زمان آماده سازی زیادی دارند. در این حالت امکان شناسایی موشک پیش از پرتاب وجود دارد. برای رفع این مشکل از سالها پیش سیلوهای زیرزمینی برای پرتاب موشک های بالستیک در نقاط مختلف کشور ساخته شده می توان موشک شارژ شده و آماده شلیک را تا چند ماه در آنها نگاه داشت.
با توجه به تعداد زیاد این سیلوها پس از رسیدن زمان تخلیه هر موشک، تعداد زیادی موشک دیگر در سایر سیلوها وجود دارند که آماده پرتاب هستند. بدین ترتیب از موشک های سوخت مایع کشور نیز می توان برای حمله اولیه به دشمن استفاده نمود.
تمامی موشک های بالستیک نامبرده از نظر سامانه های هدایت و برای کاهش بازتاب راداری بهسازی شده آماده شلیک به سوی دشمن هستند. از نظر تعداد به اذعان کارشناسان خارجی تعداد موشک های ایرانی شلیک شونده به اسرائیل در هر روز دهها فروند و برای چند ماه می تواند، باشد.In the name of Allah
Iran must attack Israel by ۲۰۱۴

The necessity of Israel annihilation in Imam Khomeini’s view
"Today, the first Qibla of the Muslims has been occupied by Israel, a cancerous tumor for the Middle East. Today, Israel is causing division using all evil means. Every Muslim is obliged to equip themselves against Israel . For about ۲۰ years, I have been warning about the danger of international Zionist, and right now its danger for all the liberation revolutions in the world and the recent Islamic revolution of Iran is not less than the past .I have already warned that the Israeli usurping government, with the aims which it is seeking for, is a great danger for Islam and all Muslim nations, and it is likely that if Muslims leave Israel alone, the opportunity could be lost and it may not be possible to stop them; and since the potential danger is facing the foundations of Islam, it is necessary for the Islamic governments in particular and other Muslims in general to remove this corrupting material by any means . All our troubles are due to Israel! And Israel results from America too
Some points regarding the upcoming approach
Point ۱: This article discusses tow THE JURISPRUDENTIAL JUSTIFICATIONS OF NECESSITY OF AN IRANIAN MILITARY ATTACK ON ISRAEL, and the necessity of attacking Israel and its military aspects
Point ۲: In this approach, only the first step of the first curtain for Iran military invasion to Israel will be discussed and the complete explanation of ۲ curtains and ۸ steps will be published in the proper time
Point ۳: This approach is just the personal opinion of the author and there is no guarantee whether the government of Islamic republic of Iran will accept and apply it or not

THE JURISPRUDENTIAL JUSTIFICATIONS OF NECESSITY OF AN IRANIAN MILITARY ATTACK ON ISRAEL

Fight those in the way of God who fight you, but do not be aggressive: God does not like aggressors.(holy qoran ۲:۱۹۰) And fight those (who fight you) wheresoever you find them, and expel them from the place they had turned you out from. Oppression is worse than killing. Do not fight them by the Holy Mosque unless they fight you there. If they do, then slay them: Such is the requital for unbelievers. (holy qoran ۲:۱۹۱

Literary Jihad means working and trying for the sake of God. Jihad can be considered with economic, political, cultural and military aspects but using this word alone usually means military jihad. This kind of jihad is being divided into to general divisions
- Primary jihad
- Defensive jihad

I.Primary Jihad
The Primary Jihad can only be considered and done in the cases when polytheist and infidels use force against the propagation of Islam by Muslims
Indeed the philosophy behind this kind of jihad is to fight with those who fight against the dissemination of Islam and the goal of that is to liberate peoples from the intellectual and mental captivity and guide them to Islam and despite some quotations and propaganda, this kind of jihad doesn’t have any relations to world conquering

Primary Jihad in the Time of infallible imam’s absence
There is some disagreement between shiite jurists about the possibility of doing primary jihad in the age of absence of infallible imam and some of them consider the presence of infallible imam or his appointee as a necessary condition for doing primary jihad but others don’t consider such condition for doing primary jihad and belive the order of Vali Faghih as enough for doing primary jihad

Among the greatest shiite jurists who belive that doing primary jihad in the age of absence of infallible imam is possible we can refer to Sheikh Mofid, Sheikh Najmodin Halabi and Sheikh Sallar ibn Abdolaziz
In this regard imam khamenei also has issued a fatwa in which His Excellency has mentioned that it is possible to carry on primary jihad in the age of absence of infallible imam under the authorization of Vali Faghih

II.Defensive jihad
Defensive jihad is another kind of jihad in which Muslims must fight and confront with the aggressors to Muslims and Entity of Islam who threaten the interests of Muslims and muslim must defend Islam against those aggressors who want to gain domination over the Muslims and kill them
In this regard it is noteworthy to take note of ۲۷th speech of Imam Ali’s in Nahgolbalghah in which His Excellency emphasize on fighting with Moavieh
According to interpreters based on this specific speech, waging war against the enemies with whom war is inevitable and there is a strong possibility that in near future they will attack Muslims is a must and duty of Muslims and is not considered a primary jihad

III. Attacking Israel, Primary or Defensive Jihad
With respect to the definition of two kind of jihad and based on that and as we describe hereunder, Iran’s military attack on Israel is not a primary jihad but is an example of defensive jihad however if we consider such attack as primary jihad as mentioned before it can be carried on in the age of absence of infallible imam and under the authorization of Vali Faghih

III-۱.confronting Israel aggression to Muslim’s entity
As described before the goal of defensive jihad is to ward off the enemy’s aggression to Islam and Muslims and contrary to primary jihad’s goal which is to invite polytheists and infidels to Islam and is not compulsory for all Muslims the defensive jihad is a must and all Muslims must take part and carry on this kind of jihad
In this regard the late imam Khomeini issued a fatwa in which His Excellency said
"If enemy attack on Muslim countries and their borders it is a must for all Muslims to defend with all in their power and there is no need to permission of Vali Faghih

It should be noted that in Islamic point of view the political borders can not divide Muslims and earth is being divided into two parts, Muslim countries and non Muslim countries so in this regard defending the territorial integrity of Muslims and Islamic entity in all parts of the world based on the conditions of defensive jihad is a must and duty of all Muslims in all over the world
So since Israel has attacked Palestine and occupied this part of Islamic Entity, defending the oppressed Palestinian Muslims is compulsory and dosen’t need to the order or even the permission of vali Faghih

III-۲.confornting the expansionism of Israel
Regardless of occupation of Palestine, it is crystalclear and never has been denied by the heads of the fake government of Israel that they want to gain control of other Muslim countries and want to expand their occupied territory to include other parts of Islamic entity between Nile river to Euphrates and every day they try to achieve this evil goal

The Late Imam Komeinei in this regard issued a fatwa in which His Excellency stated
"if Muslims fear that foreigners hatch the plot to gain control of muslim countries it is a must [for all muslims] to defend the islamic countries with all means
Also His Excellency in another fatwa belives that the threat of political domination of infidels enemy over the muslim cities makes it compulsory for muslims to defend
So regarding this points that have been described it seems that military attack to Israel is an example of defensive jihad and is a mustfor all muslims

Military Aspects of Iranian Attack on Israel

Based on preemptive defense doctrine, Israel should get under heavy military strikes through first and final strikes. In the primary step of first scene, ground zero points of Israel should be annihilated by Iranian military attacks. To get this end, Iran can use long range missiles. The distance from Iranian eastern most point to western most point of Israel is about ۲۶۰۰ km. strategic targets deep inside Israeli soil are in the range of Iranian conventional missiles.

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل
Some Israeli critical points which should be attacked

Israeli People Must be Annihilated
Israel is the only country in the world with a Jewish majority. According to the last census of "Israel Central Bureau of Statistics” this country has a population of ۷.۵ million including ۵.۷ million Jews. The other ethnicities in population structure are Muslims, Christians, Druzes and Samarians. The largest ethnic minorities are so called Israeli Arabs

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل

 Northern District (Mehoz HaTzafon). Population: ۱,۲۴۱,۹۰۰; District capital: Nazareth
 Haifa District (Mehoz Heifa). Population: ۸۸۰,۷۰۰; District capital: Haifa
 Central District (Mehoz HaMerkaz). Population: ۱,۷۷۰,۰۰۰; District capital: Ramla
 Tel Aviv District (Mehoz Tel Aviv). Population: ۱,۲۲۷,۹۰۰; District capital: Tel Aviv
 Jerusalem District (Mehoz Yerushalayim). Population: ۹۰۷,۳۰۰; District capital: Jerusalem
 Southern District (Mehoz HaDarom). Population: ۱,۲۰۱,۲۰۰; District Capital: Beersheba

Residents of Tel Aviv, Jerusalem and Hifa can be targeted even by Shahb ۳. Population density in these three adjacent areas composes about ۶۰ % of Israeli population. Sejjil missiles can target power plants, sewage treatment facilities, energy resources, transportation and communation infrastructures; and in the second stage Shahab ۳ and Ghadr missiles can target urban settlements until final annihilation of Israel people

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل
Destruction of Israeli Infrastructures
Destruction of Israeli infrastructure like railroad stations, airports and nuclear facilities by Sejjil missiles must be in order. In the past ten years Iran could perform this operation in depth of Israeli soil

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل

Destruction of Israeli Nuclear Bases
"Rafael” nuclear plant is one of the oldest power plants in Israel. This power plant is the main nuclear engineering center of Israel. "Eilun” nuclear plant is the other Israeli reactor located in "Nebrin”. Residents of this village were forced to leave their homes in ۱۹۴۸. This plant is considered to be Israel’s tactical nuclear weapons arsenal. "Eriha” surface to surface mid and long-range missile, capable of delivering nuclear warheads, is stored in this facility. The range of this missile is ۵۰۰ up to ۱۴۰۰ km

According to Yedioth Ahronoth, Ron Ben Yashal, Israeli military affair analyst, said; "There is not any place in Israel which is out of Iranian missile range.” He added: "Although Israeli missile arsenal is quantitatively and qualitatively much more advanced but its stock which amount to ۱۰۰ thousands missiles are constantly within the range of Iranian missiles

Facilities like Dimona reactor in the nuclear research center in Neqeb are one of the targets. Dimona is the most critical nuclear reactor in Israel and consists of ۱۰ building and ۳۰۰۰ scientists and technicians. Israel’s plutonium plant is located there
Dimona produces ۹۰% enriched fuel for Israeli nuclear weapons and bombs. Besides, US-Israeli joint lab for testing cyber operations against Iranian nuclear facilities is based in this site

StuxNet was a computer warm that was tested in Dimona with the aim of disturbing and stopping activities in Iranian nuclear facilities. StuxNet was designed to penetrate in C&M computers based on Siemens technology. This warm was delivered in systems by a Russian technician and through memory storage tools, and then spread rapidly in nuclear facilities but was detected by Iranian cyber defense experts
According to the strategy announced by Obama two weeks ago, deploying ground forces like what happened in Iraq and Afghanistan is substituted by other strategies like cyber war. Therefore, targetin dimona should be of high priority in attacking Israel


دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل
Israel’s air bases

Destruction of Israel’s Air Bases
There are ۱۲ airports in Israel but just three of them are civil air ports and the rest are under control of IDF. Sedot Mikha Air Base contains Jericho ballistic missiles and is located in southwest of Tel Nof Air Base, where  aircrafts equipped with nuclear weapons are nested. F-۱۶ jets are stationed in Roman Ari Base F15

Destruction of Israel’s surface vessels
Destruction of Israeli surface vessels and submarines can be done by
۱. Missile attacks in waters which are under influence of Islamic Republic
۲. Special operation forces in all over the world
۳. Variety of sea mines including subsurface and remotely controlled variants. These weapons can be deployed by Iranian vessels and submarines in Israeli offshore

Missiles that Can Destroy Israel
After years of imposed war, considering regional conditions, results of missile attacks to Israel and available technology, Iranian defense officials decided to base main part of defense and deterrence strategy on developing mid and long-range missiles. In this process, significant efforts were concentrated on precision, efficiency and variety of warheads
In this report, we will offer concise description of mid and long-range ballistic missiles that can target territories of this regional cancerous tumor i.e. Quds occupying regime

After testing Shahab ۳ missiles an late ۹۰th and announcing its specifications especially the range of ۱۳۰۰ km, enemy’s perception on Iranian missile capability changed and gradually cased concerns among the military officials and then Zionist politicians, as introducing newer, longer ranges and more precious variants of Shahab was a sign of accomplishing higher levels of missile technology and more dreadful missiles in the future 3

Shahab ۳ Missiles
Shahab ۳ was designed as a continuation to Shahab ۱ and ۲ missiles with some changes in designing different systems. There are many technical similarities between shahab ۲ and ۳, but the latter is mor sophisticated and enjoys new electronic technology and advanced computer guidance soft and hardware. The range of this missile is said to be ۱۳۰۰ km, which means that luonching from western parts of Iran it can target Palestinian occupied territories

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل

Different variants of Shahab ۳ missiles were produced and introduced to military arsenals. Ranges and subsystems of new versions are promoted but they all use single stage liquid fuel engines and inertial guidance systems
Different types of warheads, especially cluster warheads, can be used in this missile. Length of this variant is about ۱۶.۵ meters up to ۱۷ meters and their range is up to ۲۸۰۰ km. considering that the least distance from western parts of Iran to farthest point in occupied territories is barely more than ۱۲۰۰ km, Shahab ۳ family is a serious threat against every enemy and aggressor

Ashura
This missile has been developed based on Shahab ۳ and is a liquid propellant long-range missile. Shape of warhead is similar to late versions of Shahab ۳ and has a reduced diameter in upper portions. The missile makes use of indigenous subsystems and the capability of carrying various types of warheads is a characteristic of this missile. Domestic resources have announced a range of ۳۵۰۰ km for this missile, though foreign experts’ estimates of its range are ۲۵% to ۵۰% greater. Due to similarities in dimensions between Ashura and Shahab ۳, it is feasible to use previous launch systems for this missile. Its range allows it to hit targets in the westernmost points in occupied Palestine from eastern Iran

Ghadr
The Ghadr ۱ missile, introduced in mid ۲۰۰۰s, was produced as a sequel to development of Shahab liquid propellant long-range missiles and indeed is considered a member of Shahab family. This single stage missile has been reported to have a range of about ۲۰۰۰km and a shorter preparation time compared with previous versions is one of its characteristics. This gives the missile a greater response speed. Some variants of this missile equipped with cluster warhead have been introduced. The warheads are of detachable type. The F variant of Ghadr has a length of ۱۵.۸۶m and a range of about ۱۹۵۰ meters and enjoys an inertial guidance system

Sejjil
Like Ghadr and Ashura missiles, the Sejjil was introduced in the second half of the ۲۰۰۰s and some experts consider it Iran’s most prominent ballistic missile, as enemy experts acknowledge that Sejjil has not a foreign equivalent. Sejjil is Iran’s firs solid propellant ballistic missile and most probably Iranian missiles’ pioneer on its way to wipe Israel off the map (in case of unavoidable military action). This is realized because of its mobile launcher system with an ability to carry a ready-to-launch missile
Due to use of solid fuel, the missile would be prepared to launch within a few minutes and the launcher could move quickly afterwards. This decreases the probability of the preemptive destruction of missile before launching. Furthermore, due to Sejjil’s extremely high acceleration, the possibility of its detection in the early stages of launch would be very low and the enemy would literally have no chance to intercept the missile

دلایل فقهی ضرورت نابودی اسرائیل

Sejjil has been reported to have a range of ۲۰۰۰ km and until now two variants of Sejjil ۱ and Sejjil ۲ have been developed, which is an indication of the related industries’ efforts to improve it. The sejjil missile is a two-stage vehicle which upon depletion of firs stage fuel, the motor detaches and the second stage motor ignites. The detachment of the first stage decreases the weight of missile and help increase the range

Iran could destroy Israel in less than ۹ minutes
Sejjil belongs to the series of Iranian ballistic missiles which flies above atmosphere and after traveling its trajectory in such altitude enters the atmosphere and heads towards target at a velocity of Mach ۱۰ to ۱۲ (around ۳۴۰۰ to ۴۰۸۰ m/s), which makes it impossible for air defense systems to incept it. This remarks the country’s missile technology progress towards attaining achieving such an important achievement. Moreover, the combined solid fuel technology used in this missile provides desired propulsive characteristics as well as storing lifetime

The ۲۳,۶۲۳ kg Sejjil has a ۱۷.۷۵ m length, ۱.۲۵ m diameter, and a ۵۰۰ kg detachable warhead. The missile reaches its maximal range within ۸۳۵s (۱۳ min ۵۵s). The Sejjil’s targeting, navigation and guidance systems provide high accuracy and precision, which makes it operationally invaluable.

The aforementioned ballistic missiles guidance system is of propulsion vector control, which through blades at the rocket exhaust changes the exhaust gases direction and corrects the missile direction. This system does much better than flap based control systems and the optimization of this system and is one of the factors contributing to Iranian missiles precision.

Four advantages of Sejjil ۲ compared to Shahab ۳
Chief of Center for Srategic Defense Research, Vice Admiral Ali Shamkhani, congratulating Islamic Republic’s triumph in achieving modern technologies in various fields including missiles, told Fars News Agency defense service that after the imposed war Iran specially concentrated on design and development of liquid and solid propellant surface to surface missiles and developed various generations of missiles

"Development of a missile defense capability began in late ۹۰s in two phases after establishing the Aerospace Agency in defense ministry and included liquid propellant missile force and solid propellant missile force,” Added Shamkhani, who has served as defense minister in the ۷th and ۸th administrations

He went on adding that "first we started our research and development in the field of liquid fuel which culminated in development of liquid propellant surface to surface missiles production line and Shahabs, Shahab  specially, Ghadr and the others were developed in this phase 3
Stating that the second phase of missile development was initiated in order to boost country’s defense capability against certain enemies in the region, chief of center for strategic defense research told: These enemies speak the language of threat and predicate the survival and sustenance of their regimes upon use of this language; so is it possible for Iran to overlook the threatening rhetoric and hideous defamations expressed by leaders in Tel Aviv and Washington

Asserting that Iran aims to provide deterrence against threats from enemies, including Zionists, Vice Admiral Shamkhani went on to comment on western media propaganda that such Iranian defensive achievements are antagonistic stressing "Iran’s missile capability is a defensive shield against any kind of plausible foreign aggression and is never deemed a threat to states in the region and across the world

Why it is not possible to use anti-missile systems against Iran
Stressing that an intelligent and knowledgeable military man would act cautiously, chief of center for strategic defense research asserted "Iran possesses a huge geographic depth and this implies that Iran has surpassed its capability beyond certain objectives and this capability diminishes the chance and possibility of any anti-missile action or capability and countering the Islamic Republic’s missiles

"The project for development of Sejjil ۲, which was successfully fire-tested recently, started in ۹۰s under the name Project Ashura. This missile is completely based on native scientific knowledge, which indicates domestic experts’ self-sufficiency in upgrading and boosting the country’s defense capability,” added vise admiral Shamkhani

Regarding differences and advantages of Sejjil ۲ compared with Shahab ۳ ballistic missile he observed "Sejjil ۲ uses solid fuel – an advanced generation of missile propellants. Moreover, the missile has a greater velocity and precision and possesses a unique function in terms of navigation system compared with other Iranian surface to surface missiles

"Liquid propellant missiles take longer to be prepared due to the time needed for charging the fuel before launch. In this case there is a possibility that missile be detected before launch. To tackle this problem, underground silos have been constructed in different sites in the country to contain charged and ready-to-fire missiles for monthes

Given the great number of these silos, once the eviction time for each missile comes, there would still be a huge number of missiles in other silos which are ready to fire. Thus, the liquid propellant missiles could also be used in primary response to enemy action

All of the before-mentioned ballistic missiles have been improved in terms of guidance systems and reduction in radar reflection and are ready to fire to enemy. Regarding the number of missiles, foreign experts acknowledge that Iran could fire tens of missiles per day toward Israel and sustain the attack for several months. Looking to the psychological effects of striking Israel by some Iraqi imprecise missiles, and addition of high precision and destruction power of Iranian missiles, the enormous impact of Shahabs and Sejjils to the body of Qods occupying regime can be deemed conclusive

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۳
م ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
7
14
حالا اونا ی حرفی زدن.ابلهان باور کنند
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
4
22
البته نباید حریف رو دسته کم گرفت و باید هنوز هم تجهزیات آفندی و پدافندی کشورمون رو توسعه بدیم. و به پدافند غیر عامل هم بیشتر باید اهمیت داده بشه چون دشمن ما نامرده و جوانمردی سرش نمیشه
پاسخ ها
farzad
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
آقای خوش خیال که این مقاله رو نوشتی به این موارد توجه کن:
1 در همین سایت خودتون نوشتین اسرائیل 400 بمب هستهای داره پس اونا راحت تر میتونن مارو نابود کنند تا ما اونارو.
2 تفکر اینکه 5000000 انسانو رو بکشی خودش جنایته چه برسه به عملش.
3 حکومت ما برای پرداخت یارانه پول نداره و داره هر ماه کلاه به کلاه میکنه چجوری میخواد همچین جنگ پر هزینهای رو مدیریت کته؟
Mahmadjavad
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۵
اسرائیل با سواد ترین جوان هارو داره هرچی تا الان کشف شده مدیون اسرائیله! انیشتن و ... اسرائیلین! کشور آمریکا توسط یهودی های اسرائیل مدیریت میشه و کلی کشور زیر نظر آمریکان یعنی در اصل همه زیر نظر اسرائیل هستند! چطور میخوان نابود کنن بهترین صلاح های نظامی رو داره اسرائیل صلاح هایی که ایرانیا خوابشم نمیبینن!رو نمیکنن اما اگر جنگ بشه بدجور ضربشو میزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
14
88
زنده باد صلح
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
من می خوام بدونم اون کسی که به زنده باد صلح منفی می ده چی فکر می کنه
من
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
منم میخام بدونم اونی که به صلح با اسرائیل وآمریکی رای مثبت میده...چی فکر میکنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
6
58
ایرانی هیچگاه به هیچ کشوری تجاوز نکرده و نمیکنه و شما بیخود بر طبل جنگ نزنید که بلا اثره و موفقیتی در ان نخواهید داشت
فرهنگ ایرانی و اریایی ایران که در 1400 سال قبل ممزوج به تعالیم عالی اسلام گردید به فرهنگی متعالی بدل گشته و در این فرهنگ جایی برای جنگ وجود ندارد.
بیخودی از اسلام هم مایه نذارید و برای مقاصد شخصی، توجیهات اسلامی درست نکنید.
در هیچ جنگی پیامبر یا ائمه مصوم ( ع ) آغاز کننده نبوده اند و همواره در دفاع از حمله دیگران وارد جنگ شده اند.
من مطمئنم چاپ نمیکنید ولی اینارو گفتم شاید به خود آیید
پاسخ ها
آیدین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
چقدر بیسوادی
کی گفته اسلام و ائمه و ایرانیا هیچوقت حمله به کشوری نداشتن؟
حمله کوروش به روم حمله نادر به هند
این همه فتوحات اسلامی و ....
amirhasan
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
حمله اعراب مسلمان به ایران در زمان ساسانیان ،همونطور که دوستمون هم گفتن حمله نادر به هند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
3
43
همه می دانند که جمهوری اسلامی یک حکومت مردمی است و اگر مردم در یک کاری همراهی نکنند آن کار موفق نخواهد شد.
مردم به هیچ وجه حاضر به همراهی با چنین اقدام نسنجیده ای نخواهند شد.
نظام چگونه می خواهد بدون حمایت مردم دست به چنین کار خطرناکی بزند؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
72
9
حمله را آغاز کنید. تا قبل از اینکه دیر بشه. روی نیروهای زمینی هم تکیه کنید. خیلی دوست دارم گلوی اسرائیلی ها رو با دست پاره کنیم. اسرائیل باید از صحنه ی روزگار حذف بشه این غده ی سرطانی کثیف .
ان شا الله نماز جمعه ی هفته ی آینده رو توی قدس شریف بخونیم. مردم پشتت هستن آرمان.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
از منفی هایی که گرفتی مشخص شد که مردم با نظرت موافقن یا مخالف .
majid
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
باو این منفی ها مال اسرائیلی هاست افتاد!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
نه تو و نه بزرگ تر از تو هم نمی تونه با اسرائیل مبارزه کنه .اسرائیل یعنی آمریکا و اروپا الکی کشور رو وارد جنگ نکنید
amirhasan
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
شما همین داعشو از بین ببر بقیه اش پیش کش
زمان جنگ هم میگفتن نماز بعدی کربلا
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
به روانپزشک حاذق نیازمندی ای دوست مریض بنده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
حالا اگه داعش بر غزه مسلط شد - که بعید نیست - بازم همین نظر رو داری ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
1
19
اماده دفاع هستیم ولی به فکر حمله نیستیم خداوند انتقام مظلومان را خواهد گرفت استقلال و ثبات در سوریه و عراق بدست خود مردم انجا باید بوجود بیاید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
2
32
بعد شما فكر كردين اونا واي ميستن شمارو نگاه مي كنن خخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
1
30
عزیزم، شما خیلی جنگ دوست داری، بهتره از خون و جون دیگران مایه نگذاری! شما خودت برو باهاشون به جنگ ما هم از اینجا تشویقت میکنیم و بجای تو برات از این جور مقالات مینویسیم و شغل سخت شما رو که نوشتن چنین مقالاتی هستش برعهده میگیریم از این بابت اصلا نگران نباش، انشالله هم که شهید بشی و به آرزوت برسی، ما هم برات دعا میکنیم!
ع عبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
2
35
اسرائیل ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلاهک هسته ای برای همون روز نگه داشته نه برای موزه، کی به ما اجازه داده به فکر کشتن چند میلیون زن و کودک یهودی باشیم حتی با وجود زندگی در زمین غصبی، نه مردم و نه دنیا از تجاوزگر حمایت نمیکنن، و بمب های اتمی اسرائیل به سمت ایران شلیک میشن، دوست عزیز اگر آرزوی شهادت داری برو سوریه حتی غیر قانونی، از طرف ملت ایران صحبت نکنید و با ترجمه این مقاله سطحی با آبروی جمهوری اسلامی ایران بیشتر از این ضربه نزنید
شربتی
|
-
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
2
29
انشالله شربت نصیب شود نشد ساندیس بشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
اگه راست می گی برو تو سوریه و لبنان با اسرائیل بچنگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
1
28
اونوقت اون همه کلاهک اتمی رو اسرائیل انبار کرده برا قشنگیش؟؟؟؟ من که میدونم این تجزیه تحلیلهای آبکی نیتش به عمل رسوندن ایده های اینچنینی نیست بلکه نیتش آب به آسیاب دشمن ریختن و بهانه و گزک دست دشمن دادن که آی آیه الناس ببینید ایران اینچنین کشور متخاصمی هست و تهدید برای دنیا که بتونند باز تحریمها و انزوای ایران رو بیشتر کنند. این ادامه سیاستهای او آدمه متوهمی هست که میگفت قطعنامه ها کاغذ پاره هستند و اینقدر قطعنامه بدید تا قطعنامه دونتون پاره بشه!!!!!!! البته معلوم شد نیتشون از گفتن اون حرفها چپاول سرمایه های مردم و کشور بوده نه چیز دیگه ای! شمام بس کنید این مهمل بافی رو دیگه حنای شما پیش مردم رنگی نداره اینو کسی بشما میگه که بوقت لزوم توی جبهه هم حاضر شده و دینشو ادا کرده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
1
22
آقاب فرقانی جنگ و جهاد دوست داری راه باز و جاده دراز میتونی بری سوریه و عراق برای محور مقاومت بجنگی و ان شاءالله توفیق شهادت نصیبت میشه
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
21
4
ما بایست با عربستان لعنتی بجنگیم دشمن ما عربستانه نه اسرائیل
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
فرض کن ما با عربستان هم جنگیدیم آخرش چی میشه باز باید بشینیم مذاکره کنیم .نتیجه 8 سال جنگ ایران و عراق چی شد ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
2
25
فقط جنگ دلایل فقهی داره؟؟؟ رفاه مردم و آسایش مردم و امنیتشون ....؟
majid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
29
5
آقا اگه دستور بده حمله رو آغاز میکنیم یا امام زمان
پاسخ ها
amirhasan
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
نکنه با امام زمان در ارتباطی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
1
13
میدونم منتشر نمی کنید ولی میخوام بگم.حالا بعضی ها تو کشور میگن باید مردم اسرائیل رو نابود کرد اونا جوزده هستن مردم هم جدی نمیگیرند شما هم بیخیال شو نون به نرخ روز خورها.فعلا که ما به فلاکت و فقر و بیکاری افتادیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
2
22
نقشه خوبی ریختین.واسه سیزده دقیقه اول بی نقصه.امیدوارم برای سیزده دقیقه بعدی هم برنامه داشته باشین تا مجبور نشین بعد از کشته شدن دو میلیون ایرانی جام طهر تناول بفرمایید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
2
11
در زمانی که مذاکرات هسته ای به نتیجه میرسد این مقالات وتحلیلها آب به آسیاب دشمن ریختن است. نویسنده مقاله و این روزنامه کارشان بر خلاف مصالح امنیت ملی کشور است و بایستی مقامات امنیتی کشور جلو این گونه حرفهای نسنجیده را به نحو مناسب بگیرند.
داریم داد میزنیم که دنیا بیایید ببینید ما انرژی هسته ای صلح آمیز می خواهیم میگویند شما قصد دارید اسراییل را ازبین ببرید و این همه تحریم و تهدید حالا یک روزنامه چطور به خودش اجازه داده این مطالب را بنویسد جای سوال بلکه شک و تردید دارد.
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
2
18
به اسم علي ع جنگ برپا نكنيد
آبروي شيعه را هم با حرفهاي گلچين شده نبريد
چرا علي ع در مواقع خاص يادتان مي افتد و در بقيه موارد به خوابتان هم نمي آيد؟!
بهانه تبليغات عليه ايران بدست بدخواهان ندهيد!
هيچ يك از پيشنهاد دهندگان به جنگ نخواهند رفت و شعار مي دهند
اگر مرد جنگ هستند بروند با داعش بجنگند كه هم ضد دين است هم مملكت!
اين پيشنهاد بالا خدمت به دشمنان و بدخواهان اين مملكت است
ظاهراً تنها هدف اين اصولگرا نماها "جلوگيري از توافق" هست
چونكه اين پيشنهاد در ين موقعيت زماني خاص مطرح شده
عقل ميگه كاملاً دست اين افراد با نتانيابو و جمهوريخواهان و اعراب ضد ايران در يك كاسه است
نكته ديگر اينكه در دين اسلام حمله جايز نيست و دفاع جايز است همچنانكه ما وزارت دفاع داريم ولي وزارت جنگ نداريم!
قنبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
21
3
ارمان دوستت داريم ارمان دوستت دارم ...
مگه امام خميني رحمه الله عليه نفرمده اند اسرائيل بايد از صفحه روزگار محو بشود ؟ پس كي ؟ من الان 45 سال سن دارم پس كي به جنگ اسرائيل ميرويم ؟ ما بايد با توكل به خدا جنگ با اسرائيل را شروع كنيم يعني هر چه سريعتر حمله را اغاز كنيم خدا هم با كمك اقا امام زمان عليه السلام كمكمان ميكند ... ايهاالناس اينقدر از مردن نترسيد ... امام خميني هم ميتونست تو خونه بشينه و شبانه و روز به عبادتش برسه چرا جونشو به خطر انداخت و خيلي مسائل ديگه ... ما سالهاست نماز ميخونيم - حج ميريم - زكات ميديم - وووووو ... پس كي جهاد ميكنيم ؟ اي كسانيكه ميگيد بريد جنگ داعش و غيره ... اينا دشمنان اصلي و ريشه اي ما نيستند ... دشمن اصلي ما و ريشه داعش اسرائيل است و بعد عربستان و داعش ما بايد اول ريشه و تيكه گاه و منبع و تغذيه كننده داعش كه اسرائيل است را نابود كنيم تا اين غده سرطاني از بين نرود امثال داعش به تمام دنيا نفوذ ميكنند سرچشمه را بايد نابود كرد ... روزي 10 هزارتا داعشي را بكش چه فايده ؟ باز به دستور اسرائيل با پول عربستان 20 هزارتا جايگزين ميشوند انوقت ميخواي كل دنيا را نابود بكني ؟ تو خونه نشستن و با دعا و نفرين كردن اسرائيل نابود نميشه تو خونه نشستن و از خدا طلب روزي كردن خدا بهت روزي نميده خداوند ميفرمايد تو حركت كن منم بهت بركت ميدهم خداوند ميفرمايد تو حمله را شروع كن منم كمكت ميكنم ... اگر ما واقعا" مدعي به حق بودن هستيم اگر ما واقعا" به كمك خدا ايمان داريم چرا پس نه ؟ چرا به اسرائيل حمله نكنيم ؟ حتما" بايد اينقدر صبر كنيم تا مزدوران داعشي به پشت در خانه هايمان بيايند ؟ گفتم ريشه و سر چشمه و غده سرطاني را بايد هدف قرار بدهيم ... ريشه را بايد خشكاند و سر چشمه را بايد كور كرد . البته شايد بعضي از شماها از اندسته از ادما هستيد كه معتقدند ما بايد تا ظهور اقا امام زمان نبايد كاري بكنيم تا دنيا را ظلم و جور پر بكند و اقا زودتر تشريف فرما بشوند و خود اقا بحسابشان برسد ... اصلا" شما ميدانيد هدف خدا از خلقت ما ادما در اين دنيا چيه ؟ ما براي زندگي كردن در اين دنيا خلق نشده ايم اين دنيا اصلا" ارزش ندارد دنياي واقعي ما جاي ديگر است ... ما در اين دنياي فاني و مادي فقط براي اماده شدن و محيا شدن و امتحان پس دادن و اوامر خدا را اطاعت كردن از طريق عمل به واجبات خدا و ترك محرمات هستيم براي دنياي ابدي ... ما بايد با سختي و تلاش و به خود زحمت دادن به اوامر خدا عمل كنيم نه اينكه زير سايه و جاي نرم و گرم نشستن خدا خدا بگيم ... بفرما 36 سال از انقلاب گذشت چي شد ؟ فقط 360 برابر دشمنان ما اضافه شدن و هر روز هم دشمني دشمنان ايران بيشتر ميشه هر روز هم بيشتر از ديروز پروتر و جريحتر ميشن 36 سال هم بگذرد چي ميشه ؟ ايهاالناس اين اسرائيل و امريكا و عربستان با حرف و ديپلماسي و مذاكره و گفتگو و محاوره و هر چي كه شما اسمشو ميگذاريد ادم بشو نيستند ... تجربه نشان داده بفرمائيد تاريخ را مطالعه كنيد ... اونائيكه ميگيد ارمان ميخواد جنگ راه بياندازه كسي نميره جنگ مگه زمان جنگ ايران 36 ميليون جمعيت نداشت فكر ميكني چه كسي رفت جنگ ؟ چند نفر درگير جنگ بودن ؟ از 36 ميليون نفر جمعيت ايران يك ميليون پانصد هزار نفر درگير جنگ بودن بقيه تو خونه هاشون دعا ميكردن الان كه 80 ميليون جمعيت داره تازه الان ديگه جنگ تجهيزاته نه نفر ... مردم منطقه هم كه ماشاء الله اماده منفجر شدن هستنند بر عليه اسرائيل غاصب فقط يه جرقه لازمه ... عرباي مرتجع منطقه هم عقلشون تو چشمشون هست فقط كافيه دو تا شهر اسرائيل بره رو هوا همه مثل اختابوست سريع رنگ عوض ميكنند بر عليه اسرائيل ... دو روز بعد از جنگ سفراي عربي سرازير ميشن به ايران براي بيعت كردن ... ارمان جان خواهش ميكنم حمله به اسرائيل را به نظر سنجي بگذاريد و من به نوبه خودم و از طرف مردم تهران و كرج بخاطر اين كار از شما تشكر و قدرداني ميكنم و از شما حمايت ميكنيم ... خواهش ميكنم مطالب منو منتشر كنيد .
اللهم عجل لوليك الفرج
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
قنبری ...
تهرون 14 میلیون جمعیت داره.
حالا تو سر پیازی یا تهش که داری از جانبشون حرف میزنی؟
تو اگه راست میگی به نمایندگی ازشون برو سوریه بجنگ.
ایشالا شهید شی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
1
3
حالا اگه بگم آره باید به اسرائیل حمله کرد زودی منتشر میکنی!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
1
13
متن بچگانه ایه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۲
2
4
آیه قرآن:(محمدرسول الله و الذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
1
6
اين آقاي قنبري كلي نوشت و تحليل هاي آبكي كرد و سما هم منتشر كرديد ولي نظر منو منتشر نكرديد من معتقدم:نويسنده اين مقاله به چه حقي بر طبل جنگ ميكوبد؟ شك ندارم كه ايشان ناخواسته يا خواسته آب به آسياب دشمن ميريزد.من خودم 2 سال تمام درجنگ با بعثي هاي آشغال بودم و الان هم 2 عضو بدنم را از دست داده ام .اما از جنگ بيزارم بويژه از نوع حمله.به ايشان بگوييد اگر مرد عمل است الان در جهان خيلي جاها صحنه نبرد است بسم الله....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
1
5
اگه ادعات میشه از نمیترسی ، آدرس دفترت رو بده خودم بیام خفه ات کنم که دیگه نگی باید 5 میلیون انسان رو نابود کرد.
شهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
0
6
این نویسنده دیگه کیه؟
کل اطلاعات نظامی کشور رو تو کمتر از 13ثانیه لو داد...
عه عه عه این دیگه چه کاریه؟ یکی نیست جلوش رو بگیره؟ مخصوصا سیلوهای زیرزمینی سجیل خیلی جالبه...
جالبتر اینکه اومده مقاله که چه عرض کنم، مطالب طبقه بندی اطلاعاتی رو مستقیم ترجمه کرده که اونا راحت بتونن ازش سواستفاده کنن...
چارتا مثل این باشن دیگه احتیاج به دشمن نداریم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
1
7
من متعجبم عزیزی که این مقاله را نوشته اند در چه فضایی ذهنی و دنیایی زندگی میکنند که تصور میکنند با شلیک موشک بالستیک با کلاهک متعارف بر علیه دشمنی که اتفاقا سلاح نامتعارف دارد و غیر از ان ارتش کلاسیک قدرتمند و متحدان قدرتمند و اقتصاد قوی ( بر عکس ما ) دارد را نابود کرد ! و یا چطور تصور کردند نابودی اسرائیل به معنی کشتن تک تک ان 5 میلیون نفر است ! و چطور این برداشت را به فقها و امام نسبت میدهند بدتر از ان ترجمه این متن عجیب به زبان انگلیسی است ! خدا همه را به راه راست هدایت فرماید
جبهه ی مقاومت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۱
1
5
خیلی ببخشید ولی به نظر من این سایت باید فیلتر بشه مثل تمام اون سایت های تندرویی که فیلتر شدن و اینو بدونید با گذاشتن عکس هایی از رهبر انقلاب و دکتر عباسی نمیتونید به خودتون مشروعیت بدید مردم این توانایی رو دارند که شما ها رو از انقلابی ها رو تفکیک کنند همونطور که میتونن خیانتکارها و لیبرال ها رو از منتقد ها تفکیک کنند
سیدمسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
1
4
اسرائیل را نابود خواهیم کرد
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
2
2
آخه احمق وقتی بدون اس 300 نمی تونی از خودت دفاع کنی می خوای با اسراییل بجنگی
با اسرائییلی که کلاهک می داره سر ماهواره بر؟
احمق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۵
1
2
آهای نویسنده ای که این پست رو نوشتی پاشو برو بجنگ با اسرائیل الکی مردم هم با خودت جمع نبند هیچکس نمیاد اگر نمیترسی برو فوقش شهید میشی و به خانوادت امکانات توپ میدن حالشو میبرن.موفق باشی فقط الکی ایران رو با جایی دشمن نکنید یهودی ها هم انسان هستند اصلا خوب نیست بین دو انسان جنگ بشه!پیامبر هم به ایران حمله نکرد! اما دیدید عمر پاشد حمله کرد هرجایی هم که حمله کرد همشون امثاله داعش شدند ....
نوش ابادی
|
Canada
|
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
0
0
درست است اسراییل جنایتکار در کشتارهای خاورمیانه در حال حاضر دست داشته و حتی گروههای تروریستی النصر را حمایت میکند و مجروحان این گروه را در بیمارستان تحت درمان قرار میدهد. ولی باید تمام مدت از جنگ دوری جست. کشتن ۵ میلیون؛ اهالی تمام اسراییل کار مجرمانه و جنایتکارانه است. ایا میدانید چندن درصد خود یهودیها مخالف دولت اسراییل هستند. اسراییل پلید دارای سلاح اتمی است که ظاهرا به گفته پاول ۴۰۰ بمب اتمی به چه قدرتی میباشد؛ کسی اگاه نیست. ایران در طول تاریخ کمتر جنگی را اغاز کرده؛ که جنگ یعنی جنایت و وحشیگری.البته نوشتن چنین گزارشی شاید دلیلی داشته باشد هر چند خیلی سطحی است و غیر منطقی جلوه میکند. نمدانم که ایا سخنان پاول در مورد دارا بودن اسراییل از۴۰۰ بمب هسته ای نشانه موردی زیر پرده است یا نه. بهر صورت صلح را همیشه باید مهلت داد وپاسداری کرد. ایا اقای نویسنده تا حالا فکر کرده اید اگر صدام جنایتکار جنگ را با ایران شروع نکرده بود؛ وضیعت کشور ایران وحتی عراق در حال حاضر چه بود.یادمان باشد کشورهای غربی و روسیه چه پول هنگفتی در جنگها به جیب میزنند.به امید پروردگار همیشه ارامش در کشور و تمام نقاط دنیا برقرا باشد.
محمود توتونچی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۹
0
1
اسرائیل ماهیتش جوریه که با اتمام نفط در منطقه خود به خود فلسفه وجودیش به پایان می رسه و کرکره اش و خود اسرائلیا پایین می کشن
این کشور بدون پول غرب هیچه
طلبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۳۰
0
1
نظام مبتنی بر ولایت فقیه حرف آخر را می زند و واجب اطاعه هست حرف اقای فرقانی صد در صد برعکس ولی فقیه هست چون نظام هرگز جنگ را شروع نکرده و نمی کند چنانکه امام حسین نیز در کربلا با علم به کشته شدن شروع نکردند و پیامبر و حضرت علی هم چنین بودند. ضربه اول را دشمنان اسلام زدند ضربه دوم را معصوم. در اسلام جهاد تهاجمی وجود ندارد.
حتی در صدر اسلام بعد از بعثت اگر مردمی به پیامبر ایمان می اوردند در امنیت بودند و اگر کفار هم قصد جنگیدن نداشتند جزیه می دادند و در حمایت اسلام بودند فقط جنگ با کفار حربی بود که ایات قرآن اشاره کرده است.
با حرف های آرمان، علیه اسلام و انقلاب و مردم و ولایت فقیه حرکت می کند ایران تنها کشوری است که تاحدودی اسلام جاری می شود و آزادی وجود دارد همین کشور اگر درگیر جنگ خواسته و ناخواسته مجدد شود اثری از اسلام و انقلاب نخواهد ماند و جنگ جهانی سوم کشتار دسته جمعی طرفین و دوستانشان قطعی هست. از طرف دیگر مردم ایران مردم سال 57 نیستند نسل سوم هست که با ماهواره و گوشی هوشمند شستشوی مغزی اثر کرده نتیجه استقبال و دفاع از وطن و ناموس و اسلام برای بسیاری موضوعیت ندارد افزایش مهاجرت به خارج بدون جنگ هم وجود دارد.
آقای فرقانی و روسای وی تحلیل نادرستی از اوضاع و ایات قرآن دارند و به جای ولی فقیه تصمیم می گیرند. البته از جهت شخصیتی نرمال نبوده بسیار عصبی و نآرام هستند و نیازمند معالجه. سایت آرمان ضد آرامش هست و فقط با روحیه خود وی و همانند ایشان سازگاری دارد.
در فضای مجازی و واقعی در سطح عموم نباید ایجاد تنش و اضطراب کرد.
جریان حزب الله با جریان اصلاحات همخوانی بیشتری دارد و مشکلی با هم ندارند هر دو برای از بین بردن ثبات و امنیت مردم و ایران تلاش می کنند
آیا جای سوال نیست چرا حرف آقای فرقانی با ولایت فقیه متضاد ولی با دشمنان همراه هست. چرا موجب تهمت زنی دشمنان اسلام به ایران می شود در حالی که نظام به هیچ وجه قصد حمله اولیه به هیچ کشوری را نداشته و ندارد و مکرر ایران را محکوم کردند که جنگ طلب هست این تهمتها و محکومیت ها از نادانی و اعمال خوارج گونه آقای فرقانی ایجاد شده که تهدید کردند آنها اول حمله می کنند.
اگر آقای فرقانی و روسای وی اقدام به معالجه خود کنند آرامش پیدا می کنند قطعا اوضاع ایران و جهان را طور دیگری می بینند. البته صرفنظر از فرض همراهی با دشمن و پیاده نظام دشمن شدن برای محکومیت ایران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۵
0
1
در میان آن شش یا هفت میلیون یهودی بسیاری زن و کودک و بسیاری پیر و از کار افتاده و معلول و در کل افراد ضد جنگ و غیر نظامی است که کشتن آنها در دین مبین اسلام حرام اندر حرام و گناه بزرگی است! برای چه ندانسته از خودتان فتوا صادر می کنید!!؟ بعداً چه کسی به شما اجازه داده قتل عام راه بیندازید و قبله اول مسلمین را نابود و با خاک یکسان کنید!؟ اسرائیل به خودی خود از بین خواهد رفت...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
0
0
ديگه انزمان گذشت كه مثلا نادر شاه افشار سپاهي جمع كند و هند را فتح نمايد به محض حمله به اسرائيل يك اجماع جهاني عليه ايران شكل خواهد گرفت و از هر گونه دفاع اسرائيل عليه ايران دفاع خواهند كرد و با توجه به روابط بسيار نزديك اسرائيل و امريكا و نهايتا ناتو چه بسا ناتو نيز به دفاع از اين كشور دست به حمله به ايران بزند در اين صورت هر چند اغازگر جنگ ما هستيم تمام كننده ان ديگر معلوم نيست ما باشيم و انتهاي ان دست ما نخواهد بود لذا كافيست يك اجماع جهاني عليه ايران شكل بگيرد و از طريق دريا و هوا تحت تحريم قرار بگيريم تا چند سال مي توانيم دوام بياوريم نهايتا حتا اگر اسراييل را هم نابود كرده باشيم چقدر هزينه براي ايران درست خواهيم كرد و ايا بعد از اين قضايا كشوري يكپارچه به نام ايران در نقشه جغرافياي جهان وجود خواهد داشت كمي تعقل بسيار به جا خواهد بود اين را نبايد به حساب ترس برادر مرگ است گذاشت بحث بر سر اينكه ما نبايد به هيچ عنوان اغاز گر باشيم فقط همين!
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل