کد خبر: ۱۰۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
باحضور نمایندگان ادیان مختلف؛
جشن نور بمناسبت خجسته میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت امام زمان (عج) شنبه شب با حضور صدها نفر از شیعیان ، اهل سنت ، هندو و سیک در ایوان غالب دهلی نو برگزار شد.
آرمان پرس: در بسیاری از شهرهای هندوستان همزمان با نیمه شعبان سالروز ولادت امام زمان (عج) جشن هایی به مناسبت میلاد باسعادت آن حضرت به مدت یک هفته برگزار می شود.

مساجد و امام باره های شهرهای مختلف هندوستان تا پیش از نیمه شعبان آذین بندی و چراغانی می شود و در شب نیمه شعبان که به 'شب برات' معروف است مردم تا صبح ؛ شب زنده داری می کنند.

در مراسم جشن نور در ایوان غالب تعدادی از شعرای تشیع و اهل سنت اشعار خود را در مدح حضرت محمد (ص)، حضرت علی (ع)، حضرت مهدی (عج) و امام حسین (ع) قرائت کردند که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

مولانا 'اقرار مراتی' امام جمعه مسجد شیعیان در ایالت اوتارپرادش در این مراسم گفت: مراسم جشن میلاد حضرت مهدی (عج) با شکوه فراوانی هرساله در شهرهای مختلف هندوستان برگزار می شود.

وی اظهار کرد:همه ساله نمایندگانی از ادیان و مذاهب مختلف با شرکت در مراسم جشن میلاد ارادت خود را به حضرت قائم به نمایش می گذارند.

مولانا مراتی در ادامه با اشاره به اقدامات گروهک داعش گفت: این افراد که اقدام به کشتن زنان و کودکان می کنند مسلمان نیستند و در راستای اهداف دشمنان حرکت می کنند.

وی اظهار کرد: اگر مسلمانان درمقابل جنایات گروه های تروریستی ساکت باشند در پیشگاه خداوند مسوول هستند.

جشن میلاد حضرت قائم (عج) در خانه فرهنگ ایران در دهلی نو و سرکنسولگری ایران در حیدرآباد نیز با حضور ایرانیان مقیم این شهرها و دانشجویان باشکوه خاصی برگزار شد.

همچنین در شهرهای لکنو ، امروهه ، کشمیر ، مظفرنگر، حیدرآباد ، بمبئی و دیگر شهرها نیز جشن میلاد حضرت قائم برگزار شد.
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل