کد خبر: ۱۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
رییس قوه قضاییه:
رییس قوه قضاییه، قرآن را وسیله عبور از غفلت ها دانست و توصیه کرد، انس با این کتاب آسمانی را به عنوان یک برنامه برای خود قرار دهیم.
آرمان پرس: آیت الله صادق آملی لاریجانی روز سه شنبه در همایش «روحانیت و قرآن در دستگاه قضا» در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی قوه قضاییه، افزود: اگر می خواهیم با قرآن رفیق شویم و از آن استفاده کنیم، باید انس با حق داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: نخست باید قرآن را معیار زندگی خود قرار دهیم و سپس سراغ دیگران برویم.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه باید قرآن را با این نگاه ببینیم که متکلم آن کیست، گفت: غفلت، صدر مشکلات ما است و رفع غفلت مثل شناگری است و نیاز به کار دارد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به تعابیر قرآنی متعدد درباره خداوند افزود: عبارات قرآنی را می خوانیم اما به آن توجه و عمل نمی کنیم؛ اگر به خداوند ایمان داریم و او را خالص ارض و سما می دانیم، چرا به این حقیقت که خداوند اول و آخر است توجه نداریم .

رییس دستگاه قضا ادامه داد: باید فکر کنیم و ببینیم که چه بر سر خود آورده ایم و چقدر از حقیقت دوریم. شما اگر مفسر عظیم قرآن باشید اما انس با حق وجود نداشته باشد، بی معنا است. 

آیت الله آملی لاریجانی مشکل اصلی را یقین نداشتن به آیات قرآن دانست و گفت: اگر به آیات قرآنی یقین داشته باشیم آن وقت است که انسان متذکر می شود. 

وی با بیان اینکه انسان وقتی جذب چیزی می شود مانند یک بچه ای است که دنبال عروسکش می رود، افزود: وقتی حواس ما پرت چیزی شد، به مراتب بدتر از کودک سه ساله ای می شویم که بدنبال عروسک خود است و باید مراقب باشیم تا حواس ما جایی پرت نشود که جای برگشت نداشته باشیم.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل