کد خبر: ۱۱۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
در حاشیه اقدامات موثر این روزهای قوه قضائیه
بحمدالله در حال حاضر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران به مرتبه ای از کمال رسیده است که در صورت صلاحدید منطبق بر دستورات اسلام و منویات امام امت، اگر شخصی پس از بررسی های دقیق و موشکافانه مورد ظن قطعی قرار گرفت، با وی برخورد و هرگونه ملاحظه ای اعم از جایگاه سیاسی یا اجتماعی فرد خاطی را از دستور کار خود خرج کند. حتما آقایان رحیمی و بقایی نیز شامل این دوراندیشی شده اند وگرنه در سال های قبل با این دو فرد خاطی برخورد می شد.

آرمان پرس – گروه سیاسی : با بازاشت حمید بقایی معاون رئیس جمهور سابق در امور اجرایی موج گسترده ای از واکنش های مثبت و منفی نسبت به این دستگیری در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و حتی سطح عموم جامعه به راه افتاده است . عده تلاش دارند از اقدامات موثر قوه قضائیه در سال های اخیر در برخورد های قاطع و بدون اغماض و دخالت سلایق سیاسی در برخوردهای قضایی تشکر کنند و عده هم به برخی از رفتار ها انتقاد دارند .

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس دستگیری حمید بقایی و اعلام حکم قطعی مهدی هاشمی در روزهای اخیر بار دیگر قوه قضائیه را در بورس خبری محافل عمومی کشور قرار داده است . در سال های اخیر بسیاری از مردم عقیده دارند که اقدامات آیت الله آملی لاریجانی از زمان روی کار آمدن به عنوان نفر اول دستگاه قضا توانسته است صراحت و شجاعت را به ارکان مختلف این نهاد مهم کشور برگرداند . دستگاه قضایی هر کشوری به عنوان مهم ترین قوه ای که اقدامات آن به طور مستقیم با اعتماد عمومی رابطه مستقیم دارد شناخته می شود و در سال های پس از انقلاب اسلامی متاسفانه این نهاد نتوانسته بود آنطور که باید و شاید جمله حضرت امام مبنی بر اینکه این قوه باید ملجا ستمدیدگان و برخورد کننده قاطع بامفسدان باشد را به حقیقت تبدیل کند .

حضور آیت الله آملی لاریجانی در سال 88 در راس دستگاه قضا نوید این موضوع بود که فقیهی آشنا به مسائل روز بتواند با استفاده از ظرفیت های عظیم این قوه اقتدار را به دستگاه قضایی برگرداند و تصمیمات قضایی را فارغ از جناح بندی ها و گرایشات پایه گذاری کند چه اینکه تجارب آیت الله آملی در شورای نگهبان و دیر مسئولیت های مهمش می توانست به کمک ایشان بیاید . از همان سال 88 برخوردهای مهم این قوه با پرونده های مهم اقتصادی_ سیاسی نشان داد که عزم رئیس جدید و معاونانش برای برخورد با دانه درشت ها در هر زینه ای جزم شده است اما اوج این برخوردها را باید در سال های اخیر و پرونده های نظیر بابک زنجانی، مرتضوی و رحیمی دانست .

اکنون قوه قضائیه ابایی از این ندارد که با مسئولان ارشد کشور در هر لباس و مسئولیتی که جرمی را مرتکب شده باشند برخورد کند و این نوید بخش بازگشت اعتماد عمومی به این دستاه مهم است . قاضی القضات ایران باید بداند مردم ایران به خاطر همه این برخوردها از وی تشکر می کنند و می دانند در هه مراحل دسترسی ها نشاالله خداوند در نظر گرفته شده است . اگرچه برخی هم در این میان تلاش دارند اینطور القا کنند که برخی برخوردها نظیر برخورد اخیر بقایی به دلیل پیش زمینه های ذهنی سیاسی و یا مقابله با جریان های شکل گرفته هواداری جناحی خاص است اما ما به خوبی میدانیم که اینطور نیست . عزم دستگاه قضا برای برخورد با همگان یکسان است و از تفاوتی در شیوه برخوردها و یا حتی اعلام نام متهمین به کار برده می شود حتما صلاحدید جدی در این زمینه وجود داشته است .

به هر حال نکته ای که مهم به نظر می رسد این است که باید از آیت الله لاریجانی ممنون بود که در همه قضاوت های خرد کلان این قوه شرایط دین رابه طور بسیار کامل رعایت می کنند و اگر مواردی هم شبهه برانگیز است حتما در رفع آنان اقدام می کنند . شفافیت یکی از ارکان مهم قوه قضائیه است که به هیچ عوان نباید دستخوش فضاسازی های جریانی و سیاسی قرار بگیرد چرا که این موضوع می تواند در دراز مدت به اعتماد عمومی به دستگاه قضایی آسیب جدی وارد کند .

بحمدالله در حال حاضر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران به مرتبه ای از کمال رسیده است که در صورت صلاحدید منطبق بر دستورات اسلام و منویات امام امت، اگر شخصی پس از بررسی های دقیق و موشکافانه مورد ظن قطعی قرار گرفت، با وی برخورد کند و هرگونه ملاحظه ای اعم از جایگاه سیاسی یا اجتماعی فرد خاطی را از دستور کار خود خرج کند. حتما آقایان رحیمی و بقایی نیز شامل این دوراندیشی شده اند وگرنه در سال قبل یا سال های قبل با این دو فرد خاطی برخورد می شد. اگر هم خدایی نکرده مماشاتی برای برخورد با چنین خاطیانی در سال های قبل وجود داشته، برخورد شدید اخیر قوه قضاییه با آقایان رحیمی و بقایی خود بیانگر پیگیری،رفع و بهبود موانع دادگری عادلانه قوه قضاییه است بواسطه حضور حضرت آیت الله آملی لاریجانی.

نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
0
0
بله بله خیلییییییی ایشون خوبند خیلییییییییی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل