کد خبر: ۱۵۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
سخنگوی جبهه ترکمان عراق از اسارت 800 زن و دختر ترکمان به دست داعش از زمان کنترل این گروه تروریستی بر شهرستان "تلعفر" خبر داد.
آرمان پرس:
 به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، علی مهدی، سخنگوی جبهه ترکمان‌ عراق با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر داعش با این 800 دختر و زن تجارت می‌کند و دولت بغداد، اربیل و طرف‌های بین‌المللی به مساله زنان ربوده شده فکر نمی‌کنند.

وی گفت: دختران شهرستان "تلعفر" در استان نینوا که از زمان کنترل داعش بر این شهرستان به دست داعش افتاده‌اند همچنان اسیر هستند و تنها هشت تن از آن‌ها توانسته‌اند به سمت مناطق تحت کنترل پیشمرگ‌های کرد فرار کنند.

مهدی تاکید کرد: ما پس از سقوط مناطق ترکمان‌ نشین به دست داعش گزارشی را به کمیته حقوق بشر در پارلمان کردستان، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل و حتی کنسولگری ترکیه در اقلیم کردستان ارسال کردیم اما این طرف‌ها هیچ گونه تحقیقاتی را در این خصوص انجام ندادند. تنها هلال احمر بود که به کمک ترکمان‌ها آمد. زنان و دختران ترکمان در تلعفر توسط داعش به فروش می‌رسند و با آن‌ها تجارت می‌شود و این در حالی است که هیچ کسی وجود ندارد تا از آن‌ها دفاع کند.

برچسب ها: ترکمان ، زن ، اسیر
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل