کد خبر: ۱۶۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
رادیو معارف در شب عید فطر با ماه مبارک رمضان وداع می کند و به ارائه راهکارهایی برای حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان می پردازد.
آرمان پرس: رادیو معارف ویژه برنامه زنده بدرقه را در شب عید سعید فطر پخش می کند و حجت الاسلام جواد محدثی کارشناس معارف حدیث با اشاره به مفاهیم بلند دعای 46 صحیفه سجادیه، جایگاه اعیاد اسلامی به ویژه عید فطر را از نگاه حضرت امام سجاد (ع) تبیین می کند.

معرفی اعمال و آداب شب و روز عید فطر، آثار و برکات پرداخت زکات فطره و اولویت دادن به خویشاوندان نیازمند در پرداخت فطریه و همچنین تبیین اهمیت و فضیلت اقامه نماز عید فطر بر اساس آموزه های صحیفه سجادیه از جمله موضوع هایی است که در برنامه بدرقه پخش می شود.

این برنامه از ساعت 21 و 30 دقیقه شب عید سعید فطر به روی آنتن می رود.* عید بندگی در ایام عید سعید فطر

به مناسبت عید سعید فطر ویژه برنامه «عیدبندگی» در روزهای اول و دوم شوال از رادیو معارف پخش می شود.

همزمان با حلول ماه شوال و فرا رسیدن عید سعید فطر، ویژه برنامه زنده عید بندگی از ساعت هفت و پنج دقیقه صبح با پخش مستقیم نماز عید سعید فطر و خطبه های آن توسط رهبر معظم انقلاب آغاز می شود و تا ساعت 10 صبح ادامه خواهد داشت.

در بخش کارشناسی این برنامه حجت الاسلام مصطفی صفاری تهرانی به ارائه راهکارهای حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان و شیوه های مراقبه در بعد فردی و اجتماعی می پردازد.

در این برنامه که کاری از گروه فرهنگ و جامعه رادیو معارف است، آداب و رسوم کشورهای اسلامی در عید فطر و گزارش حال و هوای عید فطر در مناطق مختلف کشور برای مخاطبان پخش می شود.* عیدانه رادیو معارف 

ویژه برنامه زنده عیدانه در عصر روزهای اول و دوم شوال پخش می شود و حجت الاسلام مهدی رستم نژاد کارشناس تفسیر و علوم قرآنی بهترین خواسته های بندگان ازدرگاه ایزد متعال را با تاکید بر دعای قنوت نماز عید فطر تبیین می کند.

برنامه عیدانه در دومین روز ماه شوال به شرح و تفسیر دعای 45 صحیفه سجادیه و تبیین جلوه های رحمت خدا بر اساس دعای وداع با ماه رمضان امام سجاد (ع) اختصاص دارد.

این برنامه کاری از گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف است که از ساعت 18 تا 19 اول و دوم شوال پخش می شود.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل