کد خبر: ۱۸۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۳
تعداد نظرات: ۵۱ نظر
مشت محکم روستاییان بر دهان اهانت کننده
هاشمی رفسنجانی که در این روزها وهم بر او غالب گشته و در این فکر است که چرخ روزگار به سمت وی چرخیده و هر کاری می تواند انجام بدهد و هر سخنی می تواند بگوید، در هر جایی که می نشید با عصبانیت زبان به بدگویی و توهین نسبت به مخالفانش بر میدارد و همین مسأله نیز سبب شده است که اعتماد به اظهاراتش کاهش‌یافته و کمتر کسی روی مواضع او حساب جدی باز کند.
آرمان پرس – گروه سیاسی: 

در یکی از مصاحبه‌های اخیر هاشمی که با واکنش شدیدی از سوی مردم در شبکه های اجتماعی رو به رو شد ، هاشمی درباره بعضی از انقلابیون فعلی با زبان عصبانیت از موضوعات دیگر، می‌گوید: «بعضی‌ها هم اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهایشان می‌گشتند، ولی الآن آمده‌اند و انقلابی شده‌اند.» در سؤال و جوابی که این نشریه با هاشمی رفسنجانی داشته، این‌گونه آمده است:

«اخیراً برخی گفتند که عده‌ای به دنبال آن هستند تا امام را آن‌گونه که می‌خواهند نشان دهند و این روزها کنایه‌های متعددی در مورد خاطرات شما از امام از سوی آقای مصباح و جریان منتسب به ایشان ادامه دارد. واکنش شما دراین‌باره چیست؟

اگر بناست کسانی امام را بشناسند، آن‌هایی هستند که لحظات حساس را خدمت امام بودند. از لحظه‌هایی که امام کارشان را شروع کردند و تا آخرین لحظه که از دنیا رفتند، جزو امنای امام بودند. اعتمادی که امام در تاریخ خودشان به ما داشتند به کمتر کسی داشتند. این‌هایی هم که چنین حرف‌هایی می‌زنند، یک ادعاست و بی‌دلیل می‌گویند. ما می‌خواهیم امام را همان‌گونه که هستند، بشناسانیم. اصلاً افتخارمان این است که امام را درک کردیم. آن‌هایی که درک نکردند و می‌گفتند که جواب این خون‌ها را چه کسی می‌دهد و مبارزه حرام است، باید فکری بکنند.

آیا شما این‌ها را انقلابی می‌دانید؟

فرق می‌کنند. بعضی‌هایشان انقلابی بودند و وقتی‌که سختگیری‌های حکومت زیاد شد، دیگر ادامه ندادند. بعضی‌ها هم اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهایشان می‌گشتند، ولی الآن آمده‌اند و انقلابی شده‌اند.»


من یک روستایی هستم

این اظهارات اهانت آمیز هاشمی رفسنجانی موجی از واکنش را در کشور به وجود آورده است که در اینجا واکنش های متعدد نسبت به این سخنان موهن هاشمی را باز نشر می نماییم؛ لازم به ذکر است که کاربران شبکه های اجتماعی جنبشی انقلابی را با عنوان #من_یک_روستایی_هستم در واکنش به این اظهرات به راه انداخته اند.

در مانیفست اجرایی «کارگزاران»، روستاها جایگاهی ندارند

جبهه جهادی منتظران خورشید که طی سال‌های گذشته و بدون چشمداشت توانسته است از طریق همکاری‌های داوطلبانه مردمی، منشأ آبادانی در مناطق محروم ایران شود، پس از این اظهارات هاشمی‌رفسنجانی، بیانیه‌ای را خطاب به وی منتشر و از این ادبیات او انتقاد کرد. در بیانیه جبهه جهادی منتظران خورشید خطاب به هاشمی آمده است: اگرچه رزمندگان این مجموعه جهادی را جمعی از متخصصان نسل سومی و چهارمی تشکیل می‌دهند که در دولت سانسور رسانه‌ای جنابعالی دوران کودکی و نوجوانی خود را سپری می‌کردند لیک از سال ۱۳۸۱ تاکنون ۱۴ سال است اساتید، پزشکان، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان جوان این جبهه برای برگزاری اردوی جهادی و خدمت‌رسانی به ولی‌نعمتان انقلاب به اقصی نقاط کشور پهناورمان سفر کرده و در روستاهای دور و نزدیک که حتی گاهی پای بخشدار نیز به آنجا نرسیده است، خدمات متعددی را انجام می‌دهند.

آنچه حشر و نشر و زندگی شبانه‌روزی با روستاییان عزیز از زن و مرد تا پیر و جوان، همگان به آن اذعان دارند این است که در دولت سرمایه‌داری جنابعالی که شاهد شکاف‌های فاحش طبقاتی و سوءاستفاده و رانتخواری اطرافیانتان بودیم، بیشترین آسیب‌ها به روستاییان و روستاها رسید. و چه نیکو آن پیرمرد بلوچ به ما می‌گفت: «شما (گروه‌های جهادی) اهل سازندگی هستید نه آن آقا که توهم داشته که دولت خود را برای فریب مردم دولت سازندگی می‌نامید.» جناب آقای هاشمی ما که خاطرات انقلاب را از منابع موثق و افراد ثابت‌قدم انقلاب خوانده و می‌خوانیم، به شایستگی می‌دانیم که در دکترین فکری جنابعالی و مانیفست اجرایی «کارگزاران»، روستاها جایگاهی نداشته و روستاییان ارزش و اهمیتی ندارند.

 اگرنه با مشاهده بیش از ۲هزار روستا در سراسر کشور به چشمان خود دیده‌ایم که در دوران ریاست‌جمهوری جنابعالی چه بر سر روستاها، اقتصاد و کشاورزی آنها آمد». در ادامه این بیانیه نیز آمده است: «ای‌کاش یک بار و فقط یک بار به جای سفرهای تشریفاتی و تفریحی به کیش و ویلا‌نشینی به شمال، به روستاهای محروم سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان جنوبی یا حداقل به روستاهای کرمان قهرمان سری بزنید تا یادمان بیاید که ما و شما هستیم که فقیریم و این روستاییانند که در اوج ثروت هستند.

ثروت روستاییان، صداقت، غیرت، شجاعت، عزت، قناعت و صمیمیت است که ما شهرنشینان و شما بالای‌شهرنشینان بسیار بسیار به آن محتاج و نیازمندیم. یادمان بیاید قصه آن فقیری که در مسجد رسول خدا از سوی آن به ظاهر ثروتمند مورد بی‌مهری قرار گرفت و در نتیجه ناراحتی پیامبر رحمت را متوجه خود کرد. در پایان، شما را به مطالعه تاریخ این انقلاب و بویژه وصیتنامه سیاسی- الهی امام خمینی رحمه‌00‌الله علیه فرامی‌خوانیم که به یاد بیاورید علما، صلحا و شهدای این انقلاب از جماعت آسمانی روستاها بوده و نه اهل قدم زدن که همواره برای استقلال و آزادی این کشور در سایه اسلام ناب، حرکت مجاهدانه داشته‌اند. پیروزی این انقلاب نیز مدیون و مرهون همت کوخ‌نشینان بوده و به کوری چشم منحرفان داخلی و دشمنان خارجی، حکومت موعود مهدوی نیز از آنِ مستضعفین عالم خواهد بود که این وعده تخلف‌ناپذیر الهی است .»

روستایی ها در روز تاسوعا به جت اسکی نمی روند!

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات هاشمی نوشت: آقای هاشمی دردو مقطع، روستاییها را به سوژه اصلی رسانه ها تبدیل کرده است. یکی وقتی سیاستهای اقتصادی دولتش تورم را به 50% رساند ودرچهار شهر اعتراض خیابانی به دنبال آورد و باردوم وقتی هاشمی برای تخفیف منتقدانش باادبیاتی نامناسب گفت: عده ای که در روستا قدم میزدند، امروز انقلابی شده اند.

من یک روستایی هستم


آقای هاشمی! میدانید، چرا بچه روستاییها انقلابی میشوند وانقلابی می مانند اما بچه ها ونوه های برخی چهره های سیاسی انقلابی نمیشوند وانقلابی نمی مانند؟ روشن است چون بچه روستاییها روز تاسوعا به جای اسکی روی آب به مسجد روستایشان می روند و عزاداری میکنند. برای همین بچه های روستا بزرگ که میشوند، پایشان به قراردادهای چند صد میلیاردی نفتی باز نمیشود، اختلاس نمیکنند، رشوه نمیگیرند، با قرارداد کرسنت، معادل 160 دکل نفتی گم شده به جیب ملت ضرر نمیزنند، سه سال به انگلیس پناهنده نمیشوند و با MI6 نرد عشق نمی اندازند، برای تحریم بیشتر ملت ایران، اطلاعات محرمانه، سری و بکلی سری کشور را دراختیار غربیها قرار نمیدهند و در فتنه وکودتای سال88 زیر پل کالج ساندویج نمیخورند و شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه نمیدهند!

آقای هاشمی! میدانید امام حسین(ع) در روز عاشورا خطاب به کوفیان میفرمود: علت این‌که حرف‌های مرا نمی‌فهمید این است که شکم‌هایتان از حرام انباشته شده است. ‏اینها را یک روستایی که روز تاسوعا به جای اسکی روی آب، عزاداری برای بچه های تشنه حسین را ترجیح داده و از وفای عباس شنیده، میفهمد، اما آن کسی که در رفاه برگرفته از فساد غوطه ور شده، نمیفهمد.

آقای هاشمی خاطره رهبر انقلاب از زمان تبعید ایرانشهر یادتان هست: «چند نفر آشنا داشتیم که ‌یکی از آن‌ها راننده کمپرسی بود، به حسب ‌ظاهر، به آنها عامی اطلاق می‌شد. با این حال جزو خواص بودند. روحانی شهرشان هم آدم خوبی بود؛ منتها جزو عوام بود. آن روحانی می‌گفت: ‌‌"چرا وقتی اسم پیغمبر می‌آید یک صلوات می‌فرستید، ولی اسم آقا (خمینی) که می‌آید، سه صلوات می‌فرستید؟" راننده به او جواب می‌داد: امروز این سه صلوات برای امام، مبارزه است! راننده ‌می‌فهمید، اما آن روحانی نمی‌فهمید! این را مثال زدم تا بدانید خواص معنایش لباس خاص نیست»

آقای هاشمی! امروز هم مانند قبل از انقلاب، خواصی داریم در لباس روستایی و عوامی داریم در لباس روحانی که شاید عنوان آیت الله را هم یدک بکشند و جایگاهی هم داشته باشند اما عوامند، عوام؛ و امروز درد انقلاب خمینی همین است.

هاشمی روستایی بود که ابتدا هیچ چیز نداشت

در پی اهانت هاشمی‌رفسنجانی به روستاییان خبرنگار فارس به منطقه نوقرفسنجان زادگاه وی سفر کرد و پای درددل مردم این منطقه نشست.

پیرمردی که در گلزار شهدای بهرمان مشغول قرائت فاتحه بود، از تقدیم کردن شهدای این منطقه به انقلاب اسلامی و اسلام به خبرنگار فارس گفت: در قدیم این منطقه هیچ امکاناتی نداشت، مردم باید 60 کیلومتر می‌رفتند تا بنزین تهیه کنند.

من یک روستایی هستم

وی بیان کرد: فقر و نداری در این روستاها موج می‌زد، اما زمان جنگ مردم این منطقه خیلی کمک به جبهه‌ها کردند و زنان این منطقه هم پشت جبهه‌ها دوشادوش مردان تلاش کردند.

این مرد روستایی با بیان اینکه هاشمی بچه همین منطقه است و یک روستایی بود که هیچ چیز نداشت،افزود: من خودم افتخار می‌کنم روستایی هستم و امروز در زندگی موفق هستم.

من یک روستایی هستم

خواهر شهید با چشمی اشکبار: روستازاده حق ندارد به روستاییان توهین کند

یکی از خواهران شهید این روستا به خبرنگار فارس گفت: شهدای زیادی از روستاهای منطقه نوق به جبهه رفتند و مادران‌شان در فقر و تنگدستی آنها را بزرگ کرده و به جبهه فرستادند.

وی با بیان اینکه ما روستاییان به خود می‌بالیم که حداقل توانستیم به ندای رهبرمان لبیک بگوییم و نقش‌آفرین در انقلاب و دوران دفاع مقدس باشیم، خاطرنشان کرد: امروز اگر کسی به روستایی توهین کند، شاید زمانی که خودش در روستا زندگی می‌کرده، چندان طعم فقر را نچشیده، اما در هر حال روستایی بوده و حق ندارد به روستایی توهین کند و اشکی از چشمان این خواهر شهید چکید و طاقتش برای ادامه دادن تمام شد.

در ادامه برخی تصاویری را که کاربران فضای مجازی در واکنش به سخنان هاشمی رفسنجانی منتشر کرده اند باز نشر مینماییم . مردم انقلابی ایران خواستار عذر خواهی هاشمی به خاطر این اظهارات گستاخانه هستند.

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
52
7
پیر ...
پاسخ ها
شهران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
با این که پیداست مراد او چه کسانی هستند و انقلابی‌گری و مبارزه را در مقابل عافیت‌طلبان قرار می‌دهد و همان اصطلاح «‌انقلابی‌های بعد از انقلاب» یا «‌رزمندگان جبهه ندیده» مد نظر است - که عبارات آشنا و بارها به کار رفته‌ای هم هست - اما این دسته از مخالفان بر روی واژه «روستا» توقف می‌کنند و مدافع و حامیان روستاییان شده‌اند و کمپین به راه انداخته‌اند که «من روستایی هستم» و انگار هاشمی به روستاییان توهین کرده و حالا آنان درمقام دفاع و حمایت برخاسته‌اند!
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
51
7
یاد اون روایت از حضرت امیر افتادم که میگفت: زبیر در یک مأموریت حسادتی نسبت به من پیدا کرد و حضرت رسول سفارش کردند که اون حسادت رو از بین ببره و او آن حسادت را از بین نبرد تا بر روی امیرالمؤمنین شمشیر کشید ... خدا همه رو عاقبت به خیر کنه انشاءالله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
چه ربطی داشت؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
ناشناس 01:54 بزرگ شدی میفهمی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
امان از جهل مرکبی که مقدس شود
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
62
3
وای یعنی اصلا معلومه داره از عقده میمیره ها ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
4
123
هاشمی زنده باد ... پاینده باد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
امسال هاشمی قهرمان میشه
خدا میدونه که حقشه
نارا نای نای نارای نانای
نارا نای نای نارای نانای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
3
90
اون که کسی حرفاشو جدی نمیگیره شمایی آرمان پرس
آرزو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
3
104
دلواپسان خدای جو سازی هستند واقعا تو این زمینه خیلی متبحرید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
یعنی این همه این آقا و آقازاده هاش از حق مردم این مملکت خوردند ...

باز هم جهالت اجازه نمیده که ببینید ...
افسوس ، صد افسوس
ماکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
2
102
انتخابات نزدیکه از آقای هاشمی وحشت دارید مبادا راه پیدا کنن ؟! یک ملت پشت این شخص با تدبیر و درایت هست... کسی برای حرف شما تره خورد نمیکنه آرمان !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
1
96
خوشم میاد که حتی توی سایت خودتون مثبت های هاشمی بیشتر از منفی هاشه. این یعنی شما کجای کارید و هاشمی کجا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
1
88
با این حرفها هاشمی را نمی توانید کوچک کنید بی سوادها
روستازادهای از ساری وجانباز انقلاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
1
70
اقایان شرمتان باد که دارید ریشه های انقلاب را می زنید اقای ر... و... هاشمی زنده است تا نهضت زنده است وشماها چشم دیدن هاشمی را ندارید
پاسخ ها
.....
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
ريشه انقلاب رو كساني ميزنند كه دكلهاي نفتي رو كه دنبالش ميگردين بالا كشيدن يه ابم روش. قرداد كرسنتو ميگم اگه فراموش نكردين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
1
43
یاد انتخابات ۸۴ افتاد ام و شعارهای روی دیوار. ونتیجه ان و وضعیت امروز ما .خدایا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
1
62
اینکه اقای هاشمی گفته که بعضی افراد سابقا در کوچه های روستایشان قدم می زدند و حالا انقلابی شده اند ، خدا وکیلی ، انصافا ، للهً ، چه ارتباطی به توهین به روستاییان داره؟
بعضی وقتها از شدت بغض و کینه ، خوب شقایق را به گودرز ربط می دهید . خسته نباشید .
وعده ی ما انتخابات خبرگان و مجلس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
والله به خدا. یعنی اگر می گفت توی کوچه های شهرشون قدم میزدند اونوقت به شهریها توهین شده بود؟؟؟!! این آرمان پرس خوب بلده آب رو گل آلوده کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
1
58
قدر شما آرمان پرس رذالت دارید و ....آخه مرد ناحسابی امثال آقای مصباح در دوره جنگ کجا بودند که حالا شده اند داغتر از هر پیش کسوت انقلاب و جنگ.بس کنید شما را به خدا این سو برداشت ها و سو رفتارها وسو استفاده هارا.فقط خدا به این کشور و ملت رحم کرد که دولتی با تفکر شما تمام شد من روستا زاده ام رزمنده و جانباز جنگم و کارمند میدانم که دارید از این سخن آقای هاشمی نهایت سو استفاده را می کنید حاضرم با جناب مدیر مسوول این سایت مباحثه داشته باشم عکس ها را خدا می داند با فرض روستایی بودن.به چه طریقی تهیه کرده اید.دروغ گفتن به مردم ،شاخ و دم ندرد.
پاسخ ها
حسين
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
ملاك حال فعلي افراد است. امام راحل قرارداد كرسنت براي خاندان هاشميها كفايت ميكند
سيد حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
3
54
اين كمپين يك سياست كاملا هوشمندانه براي كمرنگ كردن حضور آقاي هاشمي در انتخابات خبرگان است
اتفاقا اينان از راي همين روستائيان به آقاي هاشمي هراس دارند
ولي بدانند ( اين بار مردم ايران بيدارند)
مرآت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
3
51
منظور حاج آقا این است که در زمان انقلاب در کنج عافیت در دهات خودشان پنهان شده بودند ...نه این که روستائی ها انقلابی نبودند ... احمق جان بفهم و فتنه گری نکن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
19
4
بی شرفای کثافت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
2
52
قشنگ تابلو که اسم رمز ساختین واسه تخریب...خیلی نخ نماست...منظور حاج آقا اینه که اون موقع که افرادی مثل ایشون و شهید بهشتی در میدان مبارزه بودند امثال آقای مصباح و جنتی و سید احمد خاتمی یا نبودن یا اگر هم بودن نقش چندانی نداشتن که الان شدن کاسه دغتر از آش.....نظام جمهوری اسلامی با هاشمی زنده است...هاشمی زنده باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
1
35
پیشنهاد میدم این پیج رو ببندید و این بساط رو جمع کنید که خیلی غیر حرفه ای عمل کردید. نظرات رو ببینید و بیش از این با آبروی خود بازی نکنید.
آرشام
|
United States
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
40
2
فقط یه ایرانی میتونه مثل احمقا از ثروتمندا دفاع کنه
خیلی از این نظر دهنده ها هر روز میگن تحریم فلان شد
وضع مملکت بده
الان اومدن از این پیری دفاع میکنن
بدبختا این پیری داره پول و حق ملت رو به غارت میبره
نفهما بفهمین
سيد بت شكن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
32
1
ما همه فاميلي روستايي هستيم و انقلابي
به كوري كساني كه گذشت زمان ماهيتشون رو عوض كرد و بيراهه رفتند با آقازاده ها
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
1
32
خدا می داند که شما موج سوار هستید و دنبال منافع شخصی و گروهی و نه درد روستایی را می فهمید و نه برای او سخن می گویید همانطور که یه مدت رو موج فابیوس سوار شدید
وخداوند بر دلهای ما آگاه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
0
30
با چیزی به اسم شرم آشنا هستید؟ پناه بر خدا از جهل مرکبی که مقدس شود!
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
0
36
مرگ بر دلواپس نان به نرخ روز خور بیسواد -من یک روستا زاده ام نویسنده نامحترم شرمت باد که از احساسات مردم استفاده می گنی -وقتی هاشمی برای انقلاب وکشور فعالیت میکرد شما کجا بودید. خیلی نامردیت . مصباح و رسایی و احمدی نژاد من رو یاد ناکثین و مارقین و....زمان مولا علی میندازه . عقد ه ای ها از خودتون مایه بذارید نه از اسم روستا و دین و ............................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
1
29
منظور از این که «در روستا بودند» روشن است. یعنی خود را از متن مبارزه بیرون کشیده بودند. اما به گونه ای دیگر تعبیر می شود
مری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۰
0
28
هاشمی زنده باد - برید بابا شما همتون سر تاپا یه کر باسیت مردم را ... فرض نکنید مردم ایران فهیم هستند و تو عمل تو دهنی مجکم خود ذا مثل خرداد ماه انشاالله خواهذ زد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۰
0
27
ارمان خجالت بکش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۰
0
25
چرا قلب واقعیت میکنید؟

واقعا اینقدر ضربه زدن به هاشمی براتون حیاتی هست که از هیچ فرصتی دریغ نمیکنید
کورش بختیاری زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۰
0
23
درود به استوانه انقلاب و یاور رهبر ایت الله هاشمی رفسنجانی
من اهل روستا هستم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
درود به بصیرت و شرفت کورش جان!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
0
28
اهانت به روستاییان یعنی اینکه یه تیکه کاغذ باب میلت بنویسی بدی دستشون عکس بندازی و بعد به هدفت که رسیدی یه عمر به ریششون بخندی! اهانت به روستایی یعنی همین کاری که شما کردی آرمان پرس!!!!
پاسخ ها
محمدصالح
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
0
15
اگر واقعا نمیدونید و نتونستید بفهمید منظور هاشمی چی بود براتون دعا میکنم تا الهی فهمتون بالا بره.......اما اگر میدونید و دنبال تهمت و عوض کردن حرف ایشون و خصومت با ایشون هستید خدا هدایتتون کنه....هاشمی در دل همه ملت هست الا اون اقلیت ناچیز
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
0
11
من یک روستائی هستم آقای هاشمی هم خودش روستائی هست خداحفظش کند برای ایران مدیر مدبر وسیاستمدار تمام عیار میباشند
بينام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
2
10
بابا لا اقل با هم بسازين وباهم بخوريد چقدر زياده خواهيد و اين مردم و براي خواسته هاي خودتان سر كار مي گذاريد خدايي هيچكدامتان به خاطر خدا و مردم كار نمي كنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۰
0
6
واقعا براتون متاسفم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
1
5
منظور ایشون نون به نرخ روزخوران دهاتی بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
0
4
خداوکیلی نه دین دارید نه وجدان لا اقل آزاده باشید
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
0
4
آقایون ترا بخدا انصاف داشته باشید اگر بر فرض مثال یکی در مدیر بنابه اقتضای زمان تصمیمی گرفت اشتباه از آب در آمد آیا با هزاران حسناتی که دارد با آن اشتباه باید کلیه آنه ازبین برود این کار این تهمت را در شان مسلمان نیست به همدیگر بزند سعی کنید در کشور آرامش ایجادکنید تخریب آنقلابیون هیچ چیزی را عوض نمی کند مگر اینکه به کشور ضربه بزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
0
2
شماها واقعا جاهليد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۳
0
2
واقعا باید گفت خدا شفا بده!!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۳
1
2
این آخر بی معرفتی و نامردیه. هر انسانی که این مطلب رو خونده باشه متوجه میشه که هیچ توهینی در اون نیست اون هم از کسی که خودش بارها و زمانی که خیلی ها سعی میکردن بگن شهری هستند به روستایی بودنش افتخار میکرد. اون آقایی هم که انواع اتهامات و دروغ های کثیف رو به آقای هاشمی و خانواده ی ایشون نسبت داده بدونه ،درسته که این دنیا قوه قضاییه دست دوستانه و به سبب انواع اتهامات ناروا و نسبت های دروغ و تهمت های ناجوانمردانه تحت تعقیب قرار نمی گیرن اما من عامی به شمای روحانی متذکر میشم ، عقبی عقوبتی سنگین در انتظار افترا زنندگان و دروغگویان خواهد بود و هیچ بهانه ای هم حتی اگر حفظ نظام عنوان اون باشه از شما نخواهند پذیرفت که خود بهتر از من می دانید. من دلبل این همه بغض و کینه و حسد،نسبت به آقای هاشمی و خانواده ی ایشون رو نمی دونم ولی کار به جابی رسیده که عده ای جوان ،یکی از عناصر اصیل این انقلاب رو به مطالعه ی تاربخ انقلاب دعوت میکنند. شاید آقای هاشمی در دوران پس از جنگ اشتباهاتی در نحوه ی اداره کشور داشته اند (البته این قضاوت دور از عدالت است ) اما اکنون با کوله باری از تجربه و شجاعت و کیاست مثال زدنی سخنانی به زبان می رانند و کارهایی انجام می دهند که قطعا باعث شادی روح امام بزرگوار و دلگرمی دلسوزان واقعی ملک و مملکت و مردمی که سالها انتظار گشایش در معیشت خود هستند خواهد بود . در این میان عناصری متحجر و متظاهر ،همان ها که امام راحل مواضع تندی در مقابل گزافه گویی و سطحی نگری آنان داشتند و شما خوب آنها را می شناسید و قابل کتمان نیست ، بجز افترا،دروغ گویی و تهمت که هر کدام به تنهایی عقوبتی سنگین چه در احکام جزا در در روز جزا دارد راهی دیگر نیافته اند. اهدنا الصراط المستقیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
1
2
راست گفته بنده خدا. یه عده ای زمان انقلات مشغول خوشگذرانی توی ییلاق روستاشون بودن درحالیکه یه عده دیگه تو زندانها داشتن شکنجه می کشیدن.
مگه غیر از اینه؟
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل