کد خبر: ۱۸۹۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۷
تعداد نظرات: ۷ نظر
خبرگزاري آريا-عليرضا فرقاني، مدير مسئول آرمان پرس مي گويد :دشمن بايستي بداند که ما هيچ چيز براي از دست دادن نداريم، پس حتي پاي ميز مذاکره هم نبايد منتظر امتياز خاصي از طرف ايران باشد که مثلا تحريم ها لغو گردد و تکه ناني بيشتر نصيبمان شود.
سايت آرمان پرس را چه زماني و با چه هدفي تأسيس كرديد؟

از آنجايي که سياست ، اقتصاد و رسانه سه رکن اصلي قدرت در سطح تاکتيک هستند و پس از آنکه تجربه اي اندک ولي عميق و گسترده در عرصه سياست داشتم و متوجه ناکارآمدي عرصه سياسي کشور در پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي بدليل انحطاط و انحراف از معيار شديد مسئولين که ريشه در تعلقات افراطي و بي پايه و اساس در جمهوري اسلامي داشت، به صرافت انتخاب عرصه اي ديگر براي فعاليت از بين ديگر ارکان تاکتيکي قدرت يعني رسانه و اقتصاد افتادم.
اما از آنجايي که از نظر ما رسانه از حيث ابزار مهمتر از اقتصاد و از حيث قدرت نشر و ترويج محتوا، مقوم و عامل پويايي اقتصاد و سياست نيز هست، بر آن شديم تا با ورود به عرصه رسانه و تسلط به تمام ابعاد شکلي و محتوايي آن باري از دوش انقلاب اسلامي برداريم تا انشالله شاهد سياست و اقتصادي پويا و کارآمد از رهآورد رسانه اي پويا باشيم.
نياز به حوزه فعاليت صرف رسانه اي که از مدت ها پيش احساس مي کردم ، پس از حضور در مسئوليت هاي مختلف سياسي خلا جدي فعاليت نوين رسانه اي مبتني بر ايده پردازي آرمان هاي انقلاب و پس از تعويض دولت و خانه نشين کردن اجباري نيروهاي ارزشي اين احساس در من تقويت شد اما اگر بخواهم دقيق تر اشاره کنم پس از توافق اوليه ژنو که به طور کاملا ناگهاني! با 100 روزگي دولت يازدهم همراه شد تحليل ما بر اين قرار گرفت که مجموعه فکري دولت بيشتر به دنبال حفظ جمهوري اسلامي و بي توجهي به آرمان هاي انقلاب اسلامي است چرا که نشانه شناسي ها حاکي از اين موضوع بود به همين دليل تصميم گرفتيم با استفاده از ابزار فوق العاده و معجزه آساي رسانه حرف نسل جديد انقلاب که همان پافشاري بر آرمان هاي اصيل راه انقلاب اسلامي بود را در فضاي گفتاري جديد رقم بزنيم و از همين روي بود که آرمان پرس تولد يافت.
البته پيش از ايجاد سايت آرمان پرس، در سال 1390 پس از آنکه از بخشداري کيش به دليل مخالف هاي شديد با آقاي بقايي و عوامل وي در منطقه آزاد کيش برکنار شدم، مجموعه خبرپيامکي را تشکيل دادم که بحمدالله در سال 1392 به بزرگترين رسانه پيامکي کشور مبدل شد و هم اکنون با قريب به يک ميليون پيامک در روز در زمره پر مخاطب ترين رسانه هاي کشور قرار داد. قاطبه مخابين مجموعه پيامکي ما اهالي استان هاي مرزي کشور هستند و مسائلي چون عدم زيرساخت هاي مناسب اينترنتي و تاخير ارسال و وصول روزنامه هاي کشوري در آن نقاط دلايل استقبال از پيامک هاي خبري ما شد که به صورت لحظه اي از اهم اخبار مطلع مي شوند. در اسفند 1393 پس از تجربه موفق رسانه پيامکي و احساس خلاء سايتي با رويکردي خاص مترصد راه اندازي آرمان پرس شديم.

آيا سايت آرمان پرس را نماينده گروه يا حزب خاصي در فضاي سياسي ايران مي دانيد؟


از نظر ما طيف بندي جناح ها و افکار سياسي کشور از دوقطبي اصلاح طلبان و اصولگرايان عبور کرده و به دو قطبي محافظه کار و تحول خواه گرويده است. تبيين و توضيح اين تقسيم بندي سياسي را انشالله بزودي منتشر خواهيم کرد. هر دو قطب محافظه کار و تحول خواه به لحاظ رويکرد شامل هر دوقطب مشهور فعلي يعني اصولگرايان و اصلاح طلبان است. سايت آرمان پرس تريبون تحول خواهان اصولگراست. يعني اصلولگراياني که محافظه کار نيستند و حفظ وضع موجود را بر نمي تابند.
منظور از وضع موجود ساختار اداري ، سياسي، اقتصادي و فرهنگي است. اساسا با رويکرد و کارکرد ساختار موجود مشکل داريم. بايستي تحولي عظيم در حد يک انقلاب در ايران ايجاد شود. به نظر ما "تکرار انقلاب براي حفظ انقلاب لازم است". انقلاب نبايد شاهد ايستايي باشد زيرا در بهترين حالت شاهد يک نظامي خواهيم شد که بطور افراطي درگير واقعيت هاي موجود مي شود و در توالي آن در باتلاق محافظه کاري و حفظ همان نظام به هر قيمت غرق مي شود. بايد بدنبال نهضت بود و نظام که مرحله قبل از نهضت است دائما بروز شود. منظور از بروزي از لحاظ ساختاري و پويايي نيست. از لحاظ رويکردي و کارکردي است.
اگر کار ويژه انقلاب اسلامي استکبار ستيزي است و يک نظام پس از اثبات خود در جهان براي تثبيت خود به ايجاد ارتباط استراتژيک به مستکبرين احساس نياز کرد، از همان لحظه انحطاط فکري اغاز شده و قطعا مي توان اضمحلال و فروپاشي آن انقلاب را در زماني نه چندان دور متصور و پيش بيني کرد.به فرموده امام راحل علل موجده انقلاب ما همان علل مبقيه آن است. انقلاب اسلامي هم يک انقلاب فرهنگ پايه بوده و محوريت آن نيز استکبار ستيزي بود. حال اگر در راستاي نيل به اهداف نظام مانند مسايل اقصادي يا هرچيز ديگري مسامحه اي آشکار با مستکبرين صورت پذيرد، علت موجده از بين رفته و ديگر متضمن بقاي آن انقلاب نخواهد بود.
و از طرفي هرچند جمهوري اسلامي و انقلاب اسلامي در طول هم قرار دارند و اما بدليل اينکه انقلاب اسلامي بر جمهوري اسلامي تقدم ذاتي و زماني دارد بايد انقلاب اسلامي و پيشبرد اهداف آن را اصل و جمهوري اسلامي را متفرع از انقلاب اسلامي تعريف کرد.از اين جهت نسبت ها و اولويت ها کاملا مشخص مي شوند.
از نظر ما تحول خواهان اصولگرا، جمهوري اسلامي محاط بر انقلاب اسلامي است. يعني منافع جمهوري اسلامي همان منافع انقلاب اسلامي نيز هست اما همه منافع انقلاب اسلامي براي جمهوري اسلامي تعريف نشده است.زيرا اساسا در انقلاب اسلامي منافع به مناقب تعبير مي شود و ارزشمند ترين آن ها شايد همان استکبارستيزي و از خود عمل مهمتر روحيه استکبارستيزي است که بايد براي فراگيري آن تلاش کرد که اتفاقاتي مانند توافق ژنو مي تواند تمام اين زحمات را به يغما ببرد.

به نظر مي رسد رويكرد اصلي سايت شما جنگ طلبانه است؟ فكر مي كنيد نماينده كدام بخش از أفكار عمومي كشور هستيد؟

سايت آرمان پرس همانطور که در قسمت درباره ما توضيح داده است بيشتر متمرکز بر سياست خارجي با رويکردي تهاجمي و فعال است.در همين راستا کارکرد خود را ترويج روحيه جنگ و جهاد و شهادت طلبي قرار داده است.البته اين به اين معني نيست که هرگز و هيچ گونه مذاکره اي را تاييد نمي کنيم اما بايستي دوز هر رويدادي پيش از آن مشخص شود.به عنوان نمونه به نظر ما تيم مذاکره کننده هسته اي ايران مرتکب يک اشتباه شد و آن اينکه بازي مذاکرات را بسيار جدي گرفت.مذاکره بايستي ادامه پيدا کند.همان قدر که به نتيجه رسيدن و توافق را به ضرر انقلاب اسلامي مي دانيم ، قطع مذاکرات و پايان مذاکرات را هم اشتباه مي دانيم.
سياست جنگ طلبي را به عنوان صدر کار تعريف کرده ايم و مذاکره و مسائل ديپلماسي را ذيل آن مي دانيم.دشمن بايستي بداند که ما هيچ چيز براي از دست دادن نداريم، پس حتي پاي ميز مذاکره هم نبايد منتظر امتياز خاصي از طرف ايران باشد که مثلا تحريم ها لغو گردد و تکه ناني بيشتر نصيبمان شود.جنگ طلبي به معني تعطيلي عقل و بدون تئوري بازي ها وارد گود ديپلماسي شدن نيست.ما با اعلان اين سياست حرف آخر خود را اول کار مي زنيم تا دشمن به هواي مطامع خيالي ما براي خود کيسه اي ندوزد. اساسا مطامعي وجود ندارد و بز رگترين آمال ما اين است که اسباب "وقاتلو هم حتي تا تکون فتنه" باشيم.
اينکه سايت آرمان پرس نماينده کدام بخش از افکار عمومي جامعه ايران است، هرگز براي ما داراي اهميت نبوده.ما ماموريم به انجام تکليف.هرچند نسبت به نتيجه بي اهميت نيستيم اما اگر قرار بود همواره براي بخشي از افکار عمومي يک جامعه سايتي احداث شود فلسفه وجودي رسانه زير سوال مي رود.شايد کارکرد اصلي رسانه ذائقه سازي است. يعني عرف را بسازد حال اگر قرار باشد خود غرق در عرف شود و بر آن اساس جهت خود را مشخص کند ديگر رسانه نيست، يک رسانا است.
هرچند در همين چند ماهي که آرمان پرس رسما آغاز به کار کرده، دوستاني از اقصي نقاط به سايت خودشون لطف داشتند و با ارسال مقالات و گذاشتن کامنت هايي موجب دلگرمي ما شدن اما حتي اگر سايت آرمان پرس يک نفر خواننده و طرفدار هم نداشته باشد ما را مايوس نمي کند زيرا ما با کس ديگري معامله کرده ايم.
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷
عشق ولایت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۶
5
3
امیدوارم دوستان متن رو بخونن،و وجه تمایز جمهوری و انقلاب رو درک کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
چقدر کوته فکرانه؟
انقلاب در لغت به معنای منقلب شدن و زیر و رو شدن است. در بعد اجتماعی به معنای تخریب سازمانها، نهادها و روالهای جامعه است و بدینصورت با انقلاب، ساختار جامعه به هم میریزد. اولین وظیفه انقلاب کنندگان آن است که ارکان جامعه را از نو و بر اساس اصول انقلابی بسازند تا جامعه در بستر جهان بینی جدید به ثباتی دوباره برسد.
در کشور ما اما، چون انقلاب تمام نشده ، ما هر روز در انقلاب به سر می بریم و اینگونه است که دائما ساخته های یکدیگر را تخریب میکنیم و با این اوصاف جامعه هیچ وقت روی آرامش نخواهد دید.
چه بخواهیم و چه نخواهیم انقلاب اسلامی در سال 57 تمام شده و جمهوری اسلامی به عنوان نتیجه و ثمره، از دل آن بر آمده است. به نظر من اصرار بیجا بر زنده نگهداشتن انقلاب، اولین علتش تهی بودن دست حاکمان، از ارائه ساختار های سیاسی و اجتماعی مبتنی بر ایدئولوزی انقلاب و شکل دادن جمهوری اسلامی بر اساس آن است.
به عبارت دیگر چون نتوانستند جمهوری اسلامی را بسازند، دائم بر طبل انقلاب اسلامی میکوبند تا با ایجاد التهاب در فضای فکری و سیاسی جامعه، کسی متوجه تهی بودن این گریوه نشود. اما سوال اینجاست که تا کی این انکار و پنهانکاری ادامه خواهد یافت؟ تا این لحظه هر کس که حتی از میان خودشان، صداقتی به خرج داده و اندک سخنی در این باره بر زبان رانده، به شدت تحت تکفیر و تحقیر قرار گرفته. این رفتار، مرا به یاد برخوردهای حزب توده با اعضایی که به کارآمدی ایدئولوژی کمونیسم شک میکردند می اندازد.
شعار مبارزه و مقابله با استکبار جهانی هم به عنوان یکی دیگر از عوامل ملتهب ساز جامعه، در این مسیر کارکرد مثبتی دارد.
اما واقعیت اینست که با ظهور و رشد نسل جدید، رفته رفته از تعداد ملتهبین و افراد جوساز و جوگیر کم شده و به جمع عقلا افزوده میشود و این، نوید بخش آینده ای روشن برای کشور است.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
2
6
...تجربه اي "اندک" ولي "عميق و گسترده" در عرصه سياست...
همین تضاد آشکار، برای شناخت افکار شما کافی است.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
2
3
سلام
مولای متقیان علی ع : القرآن هو الدوا الداء الاکبر الکفر و النفاق و الغی و الضلال .قرآن دوای بدترین دردهاست درد کفر و نفاق و غی («غى» به معناى انحراف از راه با نسیان و فراموشى هدف و مقصد ) است.
چی میشد کتاب خدا را بیاوریم وسط مباحث . و کنار نذاریم . بخدا کتاب قرآن از اول تا حال و تا قیامت یک نقطه جابجایی ندارد و مثل نورافکن هادی راه و مسیر است ! اگر صحبت از انقلاب اسلامی و دفاع از آن است ، اسلام یک عرصه ای دارد که رسول خدا (ص) فرمود عرصه آن قرآن است ! و بسیار بسیار جواب همه مسائل در قرآن است ! خلاصه آقا علیرضا و دیگر دوستان پیشنهاد میدم از تحلیل قرآنی و تاریخ بسیار استفاده کنید . حقیر نیز حاضر به همکاری هستم . بسم الله
یاعلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
0
5
یه آدم روانی که تکلیفش با خودش مشخص نیست. اونوقت سایت درست کرده واسه بقیه تعیین تکلیف میکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
0
3
به چی میگه آرمان
حمایت از چپاول و غارت و تکصدایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
0
3
انشاء الله دوستان در آرمان خالصانه میخواهند در خدمت انقلاب باشند اما باید دقت کرد که در نحوه ارائه اخبار همچون رسانه های رائج غربی عمل میکنند یعنی گویا هدف کوبیدن ناجوانمدانه جناح های رقیب است. متاسفانه باید بگویم که شما در تئوری با غرب مخالفید اما در عمل مانند رسانه های آنان عمل میکنید. لطفا اسلامی شدن را از خود آغاز کنید.
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل