کد خبر: ۲۳۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
تجمع اعتراضی عزاداران حسینی به تک خوانی زن در اپرای عاشورا مقابل تالار وحدت برگزار شد.
آرمان پرس :
به گزارش سایت شهدای ایران ، در پی انتشار فیلم تک خوانی زن در اپرای عاشورا در تالار وحدت عزاداران حسینی با راه اندازی دسته سینه زنی به سمت تالار وحدت حرکت کردند و در مقابل این تالار متعلق به وزارت ارشاد که محل برپایی اپرای عاشوراست به عزاداری پرداختند.

تجمع عزاداران حسینی مقابل تالار وحدت +عکس

مردم عزادار که از وهن صورت گرفته به ساحت امام حسین (ع) و قیام عاشورا اندوهناک هستند ضمن قرائت زیارت عاشورا  به سینه زنی پرداخته و در پایان بیانیه ای را نیز قرائت کردند.


تجمع عزاداران حسینی مقابل تالار وحدت +عکس

در این تجمع اعتراضی که بیش از 200 نفر به نمایندگی از هیئات مختلف تهران و علی رغم همزمانی با مراسم عزاداری هیئت ها حضور داشتند  شعار های لبیک یا حسین(ع)، امان از دل زینب (س)  سردادند  و از نیروی انتظامی خواستند تا هر چه سریعتر با متخلفان برخورد کنند.

در بخشی از بیانیه عزاداران آمده است: 

1- این شب ها، تالار وحدت محفل گروهی شده است که حرمت عاشورا و مقدسات دینی مردم را شکسته اند و وزارت ارشاد در حالی به این بی حرمتی و تک خوانی مجوز داده است که حتی پیروان دیگر ادیان الهی هم به عزاداری امام حسین (ع) و یارانش می پردازند.

2- ما دسته جات و هیئت های مذهبی تهران، توهین به عاشورای حسینی و سکوت و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خوانندگان زن و هتاکان به ارزش های اسلامی را محکوم کرده و اعلام می داریم: دیگر زمان توهین روزنامه های زنجیره ای به اهل بیت (ع) و سکوت مسئولان ارشاد به سر رسیده است. دیگر دوره تکذیب ها و ادعاهای خلاف واقع وزارت ارشاد گذشته است. دیگر زمان ادعای اینکه به مراجع و مردم گزارش های غلط داده می شود سپری شده است و امروز مردم به چشم خود دیده و به گوش خود شنیده اند که چگونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید مجوز تک خوانی و وهن مقدسات را به اسم اپرای عاشورا صادر کرده است.

3-ما به قوه قضائیه اعلام می کنیم که بدون شک در این توهین صورت گرفته به ساحت امام حسین (ع) شما نیز مقصرید. کوتاهی آشکار شما در برخورد با خوانندگان زن و تبرئه ایشان یکی پس از دیگری منجر به فعالیت دوباره این هتاکان و توهین به اهل بیت (ع) آن هم در عزای امام حسین (ع) گردید. ما از حضرت آیت الله آملی لاریجانی خواستار برخورد قاطعانه با تبرئه کنندگان زنان حرمت شکن هستیم.

4-ما ضمن عزاداری برای تحریف عاشورا و بلایی که امروز بر قیام امام حسین(ع) آورده اند از نیروی انتظامی برخورد آنی و قاطعانه با توهین کنندگان و متخلفان را خواستاریم.

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل