کد خبر: ۲۵۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۶
تعداد نظرات: ۵۰ نظر
استاد حسن عباسی در دانشگاه تهران:
استاد حسن عباسی در خصوص این حرف که آمریکا را تبدیل به جمهوری اسلامی می کنیم گفت: این حرف یک شعار یا بلوف نیست بلکه یک وعده الهی است چرا که وقتی امام زمان (عج) ظهور کند ۷ و نیم میلیارد آدم در این کره خاکی نیاز به این فطرت پاک را دارند/ما در کشور خود می بینیم پیکرهای پاک جوانان مدافع حرم هر روز به میهن بازمی گردد و تنها هدفشان مقابله با استکبارستیزی و ظلم و ستم در کشورهای مظلوم جهان است
آرمان پرس:حسن عباسی تحلیلگر مسائل استراتژیک امروز در برنامه ای که به مناسبت روز 16 آذر و به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد ضمن گرامی داشت روز 16 آذر گفت: 16 آذر روزی است که محیط دانشجویی شرایطی را به دست آورد که محیطی برای ارائه دیدگاه ها و نظرها در افق دور و عاملی برای تبیین محیط عمومی، منطقه ای و بین المللی باشد. خدا را شکر هر ساله شادابی و نشاطی که در ایام 16 آذر در دانشگاه های کشور شاهد هستیم پرشورتر می شود.
 
وی طرح دیدگاه های مختلف را یکی از ضرورت های کلیدی در دانشگاه ها دانست و افزود: ما در زمینه پیرو خط مطهری هستیم که می گفت خود مارکسیست ها باید دپارتمان مارکسیست در دانشگاه ها را بزنند امروز اسلام پاسخ هر مکتبی را دارد و قابلیت آن را پیدا کرده که در حیطه تضارب آرا و حیطه اخلاقیات با دو منبع عظیم اسلام و قرآن و عقل پاسخگوی همه سوالات و ابهامات باشد.
 
عباسی یکی از عوامل رفع کشمکش ها در ایام 16 آذر در دانشگاه ها را ایجاد ویترینی متشکل از نظرات مختلف دانشجویان عنوان کرد و گفت: باید ویترینی را تشکیل دهیم تا همه دانشجویان فرصت آن را پیدا کنند که نظرات خود را آزادانه بیان دارند چرا که ما دانشجویان خود را در آن سطح از بلوغ ذهنی می بینیم که اختیار تصمیم گیری داشته باشند متاسفانه امروز صحبت های برخی دانشجویان را مبنی براینکه فرصت و مجال حرف زدن و ارائه نظرات به آن ها داده نشده را شنیده ام.
 
تحلیلگر مسائل استراتژیک در خصوص این حرف که آمریکا را تبدیل به جمهوری اسلامی می کنیم خاطر نشان کرد: این حرف یک شعار یا بلوف نیست بلکه یک وعده الهی است چرا که وقتی امام زمان (عج) ظهور کند 7 و نیم میلیارد آدم در این کره خاکی نیاز به این فطرت پاک را دارند باید بدانید که نئولیبرالیزم آخرین نفس های خود را می کشد و ساختار جهان به گونه ای شده که ما در کشور خود می بینیم پیکرهای پاک جوانان مدافع حرم هر روز به میهن بازمی گردد و تنها هدفشان مقابله با استکبارستیزی و ظلم و ستم در کشورهای مظلوم جهان است آن ها 55 ماه است که در رزمگاه سوریه می جنگند و توانستند دشمن را به عقب برانند.به همین خاطر دشمن باید بداند که این مقابله به معنی جنگ سخت افزاری است و دیگر تهدید در خاک ایران به شکل گذشته وجود ندارد.
 
استاد دانشگاه در ادامه سخنان خود ضمن تاکید براینکه دامنه مبارزه بین ما و دشمن تبدیل به یک ساختار گریز از مرکز شده اظهار داشت: این بدین معناست که در این ساختار هر چه که می خواستند به سر ما بیاورند به سمت خودشان باز خواهد گشت. اندیشمندان غربی بیش از هزار مجلد کتاب را درباره فروپاشی نظام اقتصادی غرب و اروپا نوشتند و حالا همه دنیا منتظرند تا ببیینند الگوی اقتصادی اسلام چیست. آیا ما در سطح دانشگاه های خود نمی توانیم جلوی حرف های کسانی که نسخه ده لیبرالیست را برای ذهن دانشجویان مطرح می کنند بگیریم؟ نئولیبرالیستی که امروز در یونان زمین زمین خورده است و به کمک اتحادیه اروپا و پول هایی که از آن می گیرد به سختی ایستاده است.
 
وی با اشاره به 355 واقعه خشونت آمیز در غرب عنوان کرد: اوباما در خصوص این وقایع اذعان داشت در هیچ جای دنیا چنین وقایع خشونت باری رخ نداده که من علت آن را انحطاط اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی جامعه می دانم چرا که لیبرالیسمی که غرب به آن متکی و معتقد بود امروز به بن بست رسیده است و انقلاب اسلامی پاتکی به مدرنیته بود.
 
عباسی خطاب به دانشجویان حاضر در این مراسم گفت: امروز که 16 آذر را گرامی می داریم باید در کنارش این ظرفیت را در خودتان ایجاد کنید که سعه صدر و تحمل بیشتری در مقابله با تفکرات مختلف و حتی مخالف خود داشته باشید.
 
تحلیلگر مسادل استراتژیک در ادامه سخنان خود یادآور شد: یکی از کسانی که طی 50 سال گذشته درگیر این مفاهیم بوده دکتر علی شریعتی بود و امروز باید گزارشی در خصوص اتفاقاتی که طی 38 سال گذشته بعد از فوت شریعتی رخ داده به او بدهیم همان طور که روزی شریعتی می گفت اندیشه ما را برده کرده اند امروز نیز این حرف محقق شده و پنتاگون می گوید هدف ما تسخیر و سلطه بر قلب و ذهن هاست تا اراده های مردم را تسلیم کنیم آن چه که شریعتی از آن به عنوان بردگی مدرن یاد می کرد امروز به عنوان قدرت نرم روی کار آمده است امروز زامبیزاسیوم را ایجاد می کنند تا افراد را از درون به انحطاط و تهی بودن برسانند.
 
استاد دانشگاه با اشاره به قبر علی شریعتی در سوریه خاطر نشان کرد: او امروز در جایی آرمیده است که شاهد گلوله های ناتو و تکفیری هاست که نه به بناهای تاریخی و نه به قبور انبیا اعتقاد و باوری دارند به همین خاطر کنار مرقد مطهر زینب کبری قبر شریعتی نیز در تهدید تروریست ها تکفیری است؛ به همین خاطر است که می گویم باید گزارشی از اتفاقات 38 سال گذشته به او بدهم و به او بگویم که آری این چنین شد برادر، بگویم بعد از تو انقلاب پیروز شد و تو که پیر جماران را ولی خود داشتی حرکتت تبدیل به انقلاب اسلامی شد به او بگویم که کسانی که روزی تو و طالقانی را در حسینیه ارشاد مصادره کردند امروز شما را ایدئولوژی خود می خوانند. تو، طالقانی، مطهری و مفتح همه هدف یک گلوله قرار گرفتید و ظلمی دو سویه به شما شد. ظلمی که منجر شد 16 هزار شهید ترور برای ما رقم بخورد و از بهشتی تا صیاد شیرازی را بکشند و همین افراد که باعث کشته شدن این افراد شدند گریختند و در فرانسه در کنار شانزلیزه و برج ایفل قیطوطه کردند و پرچم دار اسلام منهای روحانیت شدند.
 
وی ادامه داد: باید به شریعتی بگویم که از تو بریدند و با چادر از این مملکت گریختند و امام زمانی که در بیمارستان بود نوار قلبش به دست CIA می رسید. بگویم که در 300 سالی که بر ایران گذشت هر کسی که به جنگ با او آمد یک قطعه از آن کند اما در هشت سال مقاومت وجبی از خاک ایران به دست دشمن نیفتاد.
 
عباسی در ادامه گزارش خود به دکتر شریعتی یادآور شد: اما آرزوی تو برادر تحول در علوم انسانی بود بهتر است بدانی که چنین چیزی در کشور محقق شد اما در کنارش اساتیدی در دانشگاه تهران دور هم نشستند و گفتند شریعتی هیچ پروژه ای نداشته اما تو بدان پروژه تمدن شناسی کلید خورد و امروز گفتمان جوانان انقلابی تمدن سازی شده است بدان که در سال گذشته 160 تن از اساتید دانشگاه های کل کشور به یکی از مقامات عالی رتبه نامه زدند که جلوی تحول علوم انسانی را بگیرید چرا که می خواهند آن را ایدئولوژیک کنند که این ادعا بیشتر شبیه یک جوک بود تا یک حقیقت چرا که تمامی علوم انسانی از فلسفه و منطق و فقه و حقوق گرفته تا ادبیات و.... دارای مفاهیم ایدئولوژیکی هستند.
 
تحلیلگر مسادل استراتژیک در گزارشی که خطاب به شریعتی در جمع دانشجویان دانشگاه تهران می خواند عنوان کرد راستی چند سال پیش از جلوی حسینیه ارشاد با ماشین رد می شدم دلم برایت تنگ شد نگاهی انداختم به آگهی های روی دیوار آنجا و دیدم پر است از اعلام آگهی های کلاس هایی گلدوزی و قلاب بافی باید به تو بگویم شریعتی که استادهای مدعی پیرو خط تو به جای ایجاد کرسی های دانشجویی و تشریح مبانی فکری ات در حسینیه ارشاد کارشان به کجا رسیده به منجوق دوزی و قلاب بافی!
 
استاد دانشگاه ادامه داد: گفتمان اصلی این شده است که برایت می گویم برخی مدعی اند مبنای علوم انسانی و نگاهش به انسان، حیوان است طی تاریخ هیچ گاه علوم انسانی به اندازه امروز بی اعتبار و بی آبرو نشده بود، شریعتی بدان که بردگی را تئوریزه کردند و نامش را قدرت نرم گذاشتند. برادر امروز جای اسطوره را آواتار گرفته است اگر اسطوره پدیده ای درونی بود.
 
وی تصریح کرد: اگر اسطوره در گذشته پدیده ای درونی بود امروز آواتار پدیده ای خود محور است و هر کسی می تواند قهرمان بازی خود را طراحی کند و میزان فاصله هر فرد با اسطوره اش دیگر مثل سابق نیست و هر کس در فضای بازی های آنلاین می تواند قهرمان خود را به صورت آواتار برای خود ترسم کند این تبیینی بود که شریعتی به آن اشاره کرده بود که اگر علی حقیقتی بر گونه اساطیر است مهدی حقیقتی بر گونه آواتارهاست.
 
عباسی در خصوص کتاب فاطمه فاطمه است شریعتی عنوان کرد: تو می گفتی فاطمه فاطمه است و آنچه امروز غرب را می ترساند حجاب فاطمی دختران است که باید می بودی و می دیدی که مادران این سرزمین در مراسم شیرخوارگان حسینی چگونه نوزادان خود را با الگوی علی اصغر بزرگ می کنند تا در جوانی به الگوی علی اکبری برسند بدان که امسال در اعتکاف 700 هزار جوان شرکت کردند که من آن را یک پدیده عجیب فرهنگی می دانم عجیب است که ده ها میلیون نفر به سمت کربلا می روند که باید گفت مغناطیس حسین چه می کند.
 
تحلیلگر مسائل استراتژیک در ادامه افزود: این در حالی است که برخی اساتید دانشگاه ها تلاش می کنند حضور حسین را با دهان خود در ذهن و قلب جوانان ما خاموش کنند اما به لطف الهی 27 میلیون نفر در اربعین حسینی شرکت می کنند و جوان های ما اسطوره های خود را برمبنای حقیقت جویی انتخاب می کنند.
 
استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: امروز دوست و دشمن در جهان اعتراف کرده اند مستقل ترین کشور سیاسی، ایران است، جوانانی که امروز به عنوان مدافعین حرم به سوریه می آیند ممکن است گاهی به قبر تو نیز سر بزنند و فاتحه ای بخوانند بدان که آن ها با خون خود امنیت را برای آنجا ضمانت کرده اند.
 
وی خطاب به دکتر شریعتی در نامه خود گفت: فرانسه را که می شناسی انفجار چند ترقه این کشور را چنان لرزاند که سه ماه حالت آماده باش در آنجا اعلام شد. برادر از همه این ها مهمتر هجوم فرهنگی است که بی امان است؛ اما تو از نجات بردگی نوین در تمسک به ولایت و تملک به علی سخن می گفتی پس بدان که امروز این مفهوم نهادینه شده و تبدیل به گفتمان مردمی ایران شده است امروز گفتمان انقلابیون مقابله با نفوذ بر اندیشه هاست.
 
عباسی در بخش دیگر نامه خود به دکتر شریعتی افزود: آیا باور می کنی که جوانان انقلابی از جامعه شناسی به جامعه سازی رسیده اند؟
 
وی در پایان سخنان خود خطاب به دانشجویان گفت: امروز که 16 آذر را گرامی می داریم باید به شما بگویم که دلم می خواست در نامه خود به شریعتی این را هم بگویم که عده ای از خدا بریدند و به کدخدا رسیدند اما صنایی جواب این ایده را به زبان شعر زیبا توصیف می کند: کدخدایی هم هوس است/ کف رها کن تو را خدای بس است؛ شما جوانان باید همیشه در زندگی تان خدا را به یاد داشته باشید و او را فراموش نکنید تا خدا نیز شما را فراموش نکند.

منبع: دانشجو
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
8
56
جناب استاد!
شما اول این جمهوری اسلامی را به سر منزل مقصود برسانید، بعد ادعای مدیریت جهان کنید.

همین توهمات کودکانه و تخیلات آرمانگرایانه امثال شما باعت بی توجهی نظام به معیشت مردم و اوضاع اسف بار کنونی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
بهتر بدانید معیشت مردم دست متفکرین نیست . دست سرهنگ های حقوقدان است. زیاد حرص نخور مستر پرزیدنت روحانی گفته 100 روزه حل میشه . فقط چندتا 100 روز رو نگفته .
در ضمن ایده های جامعه سازی در دست متفکرین است و ایشون هم حرف بی ربط نگفته .
اگر مسلمون و شیعه باشی میدونی ان شاء الله امام زمان دقیقا همین رویکرد را خواهد داشت و دنیا را به سمت اسلام خواهد کشاند و نه فقط آمریکا را.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
اخوی گرامی، مشکل چندتا 100 روز نیست. سی سال گذشته، وضعمون اینه، با پررویی تمام برای دنیا هم نسخه میپیچیم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
شاید رویکرد امام زمان شما این باشه، ولی شناختی که ما از امام زمان داریم خیلی فراتر از اینهاست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
شما یکی از ائمه را نام ببرید که بفکر مدیریت جهانی بوده باشه تماما با کار فرهنگی سعی در سالم سازی دنیا میکردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
یک ده آباد به از صد شهر خراب.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
5
36
جوانان انقلابی که جامعه شناسی نخوانده، جامعه ساز بشوند، نتیجه اش همین جامعه بی سرو سامان فعلی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
13
49
مردک متوهم!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
واقعا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
10
43
وای!!!!
آمریکایی ها هم قراره بدبخت بشن!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۹
دوست عزیز ، اولا اگر قرار باشد که دیندار بودن و اجرای فرامین دین ، بدبختی باشد ، باید گفت که به نظر شما تمام مردم کره زمین بدبخت هستند ، چراکه همه به یکی از دین های آسمانی معتقد و انجام فرامین میکنند ، دوم اینکه ، آمریکائیها زیاد هم خوشبخت نیستند ، این مائیم که مثل من و تو در توهم خوشبختی تبلیغاتی ، آنها را خوشبخت دانسته و نه تنها بیگانه پرستی ، بلکه بیگانه برتری و خود ستیزی را نیز با فکر خویش ، به خودمان تحمیل میکنیم . باشد که خداوند راهنمایمان باشد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
دیندار؟؟؟
مگه شما توی این کشور، چیزی از دین میبینی؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۹
40
8
استاد واقعا برای خودشون نابغه ای هستند ، کسایی که از ایشون انتقاد می کنن بهتره اول برن یاد بگیرن مدرنیته چی چی هست بعد بیان اینجا از استاد انتقاد کنن ، الان بهترین سیاسیون کشور توانایی مناظره با استاد رو ندارن ، حالا من موندم شما چی میگید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
رسول خدا فرمود:
خیرالناس، انفعهم للناس.
نابغه بودن یا نبودن مهم نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
تخیلات و توهمات افراد، قابل مناظره و مذاکره نیست.
دلسوز
|
Netherlands
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۰
5
39
چیزی که توایران زیاده حرف مفت وبی سروته.اگرآدم کارمفیدداشته باشه این افکارسراغش نمیاد.
کدوم یک ازاین افرادنظریه پردازسودی به حال جامعه دارند.نبایدحتی این حرفهارانوشت...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
یه چیز دیگه هم زیاده. اونم گوش مفته.
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
اظهارات و ارائه نظریات انسان ساز استاد عباسی به مثابه اینه که :هر کس سخنی پاک بمن بیاموزد مرا مدیون خودش کرده است. یاعلی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
1
27
کاش تو مملکت از زدن حرف مفت و بیخود مالیات میگرفتند. که هر کس شب خواب نما میشد جرات نمی کرد حرف مفت بزنه.
مراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
28
2
باید یاد گیریم که ناکامی های خودمان را به اسلام گره نزنیم، مگر کشورهایی که جمهوری اسلامی نیستند همشون الان حال روز خوشی دارند، نه عزیز اگر می بینید که امریکای ها و اروپایی ها، الان سطح زندگیشون خیلی خوبتر از ما است این بخاطر دزدی ثروت ملت های دیگر است نه بخاطر ایدئولوژی بهتر انها.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۶
حتما شما راست میگی!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
2
25
واقعا یه آدم چقدر باید . . . باشه که همچین حرفایی بزنه؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
ظاهرا شما تجربه ... بودن رو دارید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
دیدم دست مردم و شما!
چنگیز مغول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۶
1
28
شما اول به زندگیها ایرانیها سروسامان بدهید بعد چنین ادعایی بکنید!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
ایرانیانی مثل شما که دستشون به چشم آمریکایی هاست درست بشو نیستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
منظورت "چشمشون به دست امریکایی ها" بوده؟؟؟
چرا انقده واسه جواب دادن هولی؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷
2
12
هنوز بعد از 30 سال نتوانستید در ایران جمهوری واقعی اسلامی احیا کنید ، چگونه این همه گنده گویی می کنی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۹
شعار انقلاب این بود: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی.
ما با انقلاب به استقلال رسیدیم. ولی فعلا در مبحث آزادی مانده ایم و گیر کردیم.
بعد از رسیدن به آزادی، زمینه برای رسیدن به جمهوری اسلامی فراهم میشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
1
14
هر روز بدتر از دیروز ( ایران اسلامی وعدالت محور ) از خودمان گذشته ، خدا آخر و عاقبت مان را بخیر کند.
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
12
2
کسایی که میگن توهمه، مطمئنا اگه سال 42 تا 57 بودن هم می گفتن امام (ره) توهم زده که حرف از انقلاب می زنه، اسلام خودش به قلب ها نفوذ می کنه ، کسایی هم که این وسط باید انجام وظیفه کنن کارشون رو انجام میدن ،شما یا از اسلام شناخت نداری یا به قرآن تا حالا سر نزدی !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
آقای فرشاد قرآن خوانده.
الان که در ایران انقلاب شده، چی شده؟؟
اوضاع بهتر شده؟؟؟؟
شما که اسلام بلدی!، آیا ما در کشور اسلام داریم؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
به نظرتون اگه انقلاب نمیشد وضعمون خیلی توپ بود؟
این مسئولین نبودن که انقلاب کردن
تحقق جمهوری اسلامی هم باید توسط ما مردم انجام بشه مگه شما تا حالا برای انقلاب چه کار کردی که توقع کشور اسلامی داری؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
نه. ولی وضع خیلیا با انقلاب توپ شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
0
10
کمبود تعقل بیداد میکنه
سیف الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
9
0
ان شاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
12
اسلامی یعنی چطوری؟ مثل ایران؟!! می خواهید آمریکا را هم مثل ایران کنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
آره دیگه. اینا استاد تخریب هستن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
11
الان ما که اسلامی هستیم در عمل چه حرفی برای مردم داریم؟ چه برتری ای داریم به بقیه کشورها که به واسطه اسلامی بودن بتوانیم به آن افتخار کنیم؟
اقتصاد؟ بانکداری؟ سیاست؟ صنعت؟ ماشین پراید؟ فرهنگ اجتماعی؟ ...
هوادار شريعتي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
0
11
ايشان، محمدعلي رامين و احمدي نژاد در توهم به سر مي بيرند.
به شريعتي گزارش بده بگو اجازه نمي دهيم كسي بر خلاف نظر ما نظر بده. بهش بگو بچه هايت احسان سارا سوسن حق ندارند ديدگاه واقعي شان را ارائه كنند.
اگر ميخواهيد امريكا را مثل ايران كنيد تورم 20درصد نزول 30 درصد بيكاري 12 درصد، قطعا امريكايي ها استقبال خواهند كرد.
کورد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
0
10
آقای عباسی از این شوخی ها زیاد می کنه...
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۵
0
10
هم خودتون سایت مضحکی هستید هم این مردک..خخخخخخ
علیرضا از ورامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
0
11
آقای استاد دمت گرم بخدا ما اگر شمارو نداشتیم به حرفهای کی میخندیدیم = بسه دیکه جمع کنید بساط تون رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۳
0
9
از اینکه هنوز وسیله ای برای سنجش حرف مفت و حرف حساب ساخته نشده جای بسی تاسف است اینکه یک جا بنشینی و حرف های صد من یک غاز بزنید هنر نیست مردانه بیایید و بگویید با این تزهای امثال شما اکنون ما در کجا قرار داریم 1- در زمینه ازدواج
2- در طلاق
3- در اعتیاد
4- در مشکلات روحی و روانی
5- در تورم
6- محیط زیست
7- تکنولوژی
8- .........
در زمینه های دفاعی هم اگر حرفی برای گفتن داریم شاهکار متخصصین صنعت نظامی و دفاعی ما هست و ما چشمه هنری از امثال شما علمای علوم انسانی به جز حرافی ندیده ایم و آیا بناست دیگران را هم مثل وضع موجود خودمان کنیم بهتر است کمی به آنها رحم کنید بگذاریم زندگیشان را بکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
در زمینه های دفاعی و تکنولوژیک هم آواز دهل شنیدن از دور خوش است.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۸
0
9
از اربابتان روسيه چه خبر شنيديم پشت پرده شما را فروخت و يهمش را گرفت و رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۴
0
8
اقیانوسی با عمق یک میلی متر.
marcowa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
0
3
این حرفا رو ول کنید شام چی داریم!!؟
سورن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
0
1
الکی میگه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
0
0
بابا این یارو دیوانه س
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل