کد خبر: ۲۷۴۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۹
مراسم بزرگداشت آیت‎الله محمد شجاعی در زنجان برگزار می‎شود.
آرمان پرس:آیت‌الله محمد شجاعی از اساتید اخلاق و اهل زنجان عصر دیروز هفتم دی ماه سال جاری در یکی از بیمارستان‌های تهران دار فانی را وداع گفت.

آیت‎الله محمد شجاعی از اساتید اخلاق است که در شهریور 1320 هجری شمسی در روستای حاج آرش از توابع شهر زنجان در خانواده روحانی متولد شد.

زندگی وی همواره در راه تبلیغ قرآن،شریعت و ترویج مبانی دینی همراه بوده است و در مناطق محروم و روستاهای اطراف که نیاز بیشتری به تبلیغ داشتند حضور می‎یافت و مردم را نسبت به مسائل دینی آشنا می‎کرد.

آیت‌الله محمد شجاعی مواعظ و مباحث اخلاقی را در کتاب‌هایی همچون «چراغ هدایت»، «طریق علمی تزکیه»، «طریق عملی تزکیه»، «معاد»، «رساله محبت»، «کیمیای وصال»‌، «بقیة‌الله» و «پنج رساله» ارائه کرده است.

امروز نیز مراسم تشییع پیکر آیت‌الله محمد شجاعی از بیت ایشان به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (ع) برگزار شد و این مجاهد نستوه در جوار حرم حضرت معصومه(س) آرام گرفت.

آیت‎الله شجاعی سال 1335، از زنجان به قم رفت و در دروس امام خمینی، آیت‎الله محقق داماد و علامه طباطبایی شرکت کرد.

در سال 1346 به زنجان بازگشت و جلسات مباحث معارفی و تفسیر خود را آغاز کرد. دو دهه 40 و 50 شمسی در زنجان این فعالیت‎ها ادامه داشت.

فعالیت‎های سیاسی وی باعث دستگیری و زندانی شدن او شد، بعد از انقلاب به عنوان نماینده مردم زنجان در دوره اول مجلس شورای اسلامی انتخاب شد، با اختلافات ایجاد شده بین طرفداران بنی صدر و طرفداران امام وی ناگهانی از سیاست کنار کشید و مجلس را رها کرد و دیگر هیچگاه به سیاست باز نگشت و در تهران ساکن شد، در دو دهه 60 و 70 شمسی در تهران جلسات تفسیر قرآن و مباحث اخلاقی را ادامه داد.

این عالم ربانی روز گذشته در سن 74 سالگی دار فانی را وداع گفت.

مراسم بزرگداشت آیت‎الله محمد شجاعی نیز با حضور مردم و مسئولان در زنجان برگزار می‎شود.

به گزارش فارس آیت‎الله حاج سیدمحمد حسینی زنجانی دام ظله در پیامی ارتحال عالم جلیل القدر و معلم اخلاق مرحوم آیت‎الله شیخ محمد شجاعی زنجانی را تسلیت گفتند.

متن پیام معظم له به این شرح است:

بسم‎الله الرحمن الرحیم

ارتحال عالم جلیل القدر و معلم اخلاق مرحوم آیت‎الله آقای حاج شیخ محمد شجاعی زنجانی رضوان‎الله تعالی علیه را به عموم ارادتمندان و شاگردان ایشان و علی‎الخصوص به خانواده مکرم و بیت معظم ایشان تسلیت عرض می‎نمایم، خداوند سبحان جلّت قدرته بر علو درجات آن بزرگوار بیفزاید و بازماندگان را را مشمول صبر و اجر خود قرار دهد.
برچسب ها: ایت الله ، شجاعی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل