کد خبر: ۲۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶
اظهاراتی کاملا متناقض با سیاست های امام خامنه ای
آیا به راستی باید باور کنیم فردی در دل نهاد ریاست جمهوری به دنبال همکاری رسمی و تعامل با آمریکاست و نقش سفارت نداشته این کشور در ایران را بازی می کند . . .

آرمان پرس – گروه سیاسی : در حالی که چند روز قبل و با اظهارات دقیق و موشکافانه امام خامنه ای در خصوص مسائل سیاست خارجی هیچ نقطه ابهامی در خصوص سطح مذاکرات هسته ای باقی نماند اما ظاهرا بسیاری از افرادی که موضوع مذاکرات را تنها دستمایه ای برای تحقق آرزوهای خود می دانند در مواضعی متناقض این بحث را تنها مسیری برای رسیدن به رابطه آمریکا و ایران در سر می پرورانند .

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس در حالی که امام خامنه ای در دیدار پنج شنبه خود با مداحان در اشاراتی صریح تاکید کردند که فقط در موضع هسته ای با آمریکا مذاکره می کنیم و سایر موضوعات در دستور کار مذاکره کننده ها نیست اما به مانند گذشته که برخی علاقه مندان داخلی رابطه با آمریکا این مذاکرات را روزنه ای برای افزایش سطح همکاری دو کشور و از بین رفتن کدورت ها می دانستند این بار نیز البته نه در سطح اساتید دانشگاه و یا روزنامه نگاران بلکه در سطح یکی از مسئولان ارشد دفتر رئیس جمهور سخنانی در راستای موضوعی که بیان شد مطرح می شود . حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در اظهاراتی عجیب و تامل برانگیز در صفحه توئیتر شخصی خود نوشت : "ارزش تعامل با آمریکا بیش از موضوع هسته‌ای است آن را آسان از دست ندهیم. !" وی همچنین ادامه داد : " از آنجا که اوباما گفته است  اگر دوطرف به این توافق دیپلماتیک دست یابند نویدبخش عصر تازه‌ای در روابط آمریکا و ایران است لذا این آخرین گزینه برای آغاز تعامل است؛ چرا که هر دو کشور بر این امر توافق دارند که به موضوع هسته‌ای به عنوان آزمایش اراده بپردازند."

این اظهارات که در واقع باید آن را پالس مثبتی از یکی از شخصیت های رسمی ریاست جمهوری برای تعامل با آمریکا بدانیم در حالی مطرح می شود که حمید ابوطالبی سال گذشته از سوی وزارت خارجه به عنوان نماینده کشورمان در سازمان ملل معرفی شد اما همین کشور آمریکا که وی اکنون آرزوی تعامل با آن را دارد در یک اقدام خلاف عرف دیپلماتیک از ورود او به خاک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد به بهانه واهی حضور او به عنوان مترجم در حادثه گروگانگیری سفارت آمریکا در تهران جلوگیری کرد و حتی کار به جایی رسید که اوباما شخصا قانون منع صدور ویزا را برای او امضا کرد . پیگیری های یک ساله دولتی که تصور می کرد از در آشتی با کدخدا می تواند ارزش پاسپورت ایرانی را در دنیا افزایش دهد هم نتوانست ابوطالبی را به آمریکا بازگرداند .

ابوطالبی به جای اینکه از قبل این مذاکرات به دنبال تعامل با آمریکا ! باشد باید بداند پرونده روابط ایران و آمریکا به قطوری همه سال هایی است که این دو کشور با هم تخاصم داشته اند و البته این پرونده به ظلم هایی مربوط می شود که آمریکا از مقطع کودتای 28 مرداد سال 32 تا انقلاب 57 و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون علیه ملت ایران روا داشته است . این پرونده قطور موضوعی نیست که به راحتی و در حاشیه یک مذاکرات قابل حل باشد حال چگونه است که ابوطالبی به عنوان یک مقام رسمی از جایگاهش نسبت به بیان چنین موضع متناقضی با سیاست های نظام اقدام می کند . آیا به راستی باید باور کنیم فردی در دل نهاد ریاست جمهوری به دنبال همکاری رسمی و تعامل با آمریکاست و نقش سفارت نداشته این کشور در ایران را بازی می کند؟

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل