کد خبر: ۳۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
اصرار برخی ها برای حضور در عرصه ورزش چیست؟
برخی شنیده ها برای کاندیداتوری وی در انتخابات مجلس امسال هم ممکن است در این تصمیم بی تاثیر نباشد چرا که وی به رای جامعه هدف این فدراسیون نیازمند است . . .

آرمان پرس – گروه ورزشی : روز گذشته و با رای مجمع انتخاباتی فاطمه هاشمی برای ۴ سال به عنوان رئیس فدراسیون ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضا انتخاب شد . دختر اکبر هاشمی رفسنجانی در حالی بدون رای مخالف به این سمت انتخاب شد که خود موسس این فدراسیون عجیب و غریب بوده است .

به گزارش گروه ورزشی پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس فدراسیون ورزش های بیماران خاص و پیوند اعضا که هیچ مشابه خارجی نداشته در سال 84 و توسط دختر ارشد هاشمی به عنوان زیر مجموعه ای از بنیاد بیماران خاص که خود وی به لطف پدرش ریاست آن را در دست داشت تاسیس شد . البته این برای اولین بار نبود که یکی از دختران هاشمی با تاسیس یک فدراسیون ورزشی خاص بدون نمونه بین المللی آن و به دست گرفتن ریاست آن برای خود پستی دست و پا می کند چه اینکه قبل از وی خواهر کوچک ترش فائزه نیز با تاسیس فدراسیونی به نام فدراسیون اسلامی ورزش های زنان عملا راه را برای فدراسیون سازی در خانواده خود باز کرده بود .

در همان زمان هم بسیاری از کارشناسان اعتقاد داشتند در حالی که همه فدراسیون های ورزشی با داشتن معاونت امور بانوان به ورزش حوزه زنان به صورت تخصصی می پردازند چه دلیلی دارد که فدراسیون مستقلی به نام فدراسیون اسلامی ورزش های زنان در ایران وجود داشته باشد . البته به دلیل اینکه این فدراسیون در زمان ریاست جمهوری خود هاشمی تاسیس شده طبیعی بود که با پشتیبانی همه جانبه و به دور از انتقاد ها به کار خود ادامه دهد . البته روز گذشته  مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضا صبح امروز با حضور اعضای هیأت‌های استانی و 11 کاندیدای احراز این پست و به ریاست غلامرضا شعبانی‌بهار، معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در آکادمی ملی المپیک برگزار شد که در نهایت فاطمه هاشمی برای 4 سال به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

با توجه به این که فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضا زیر مجموعه معاونت توسعه ورزش های همگانی وزارت ورزش و جوانان است این مراسم با حضور غلامرضا شعبانی بهار معاون وزیر ورزش برگزار شد و شاهرخ شهنازی نیز به عنوان نماینده کمیته المپیک حضور یافت.مریم وطن دوست، طاهره طاهریان، فاطمه هاشمی، رضا رودگر، محمود جعفری، محمد هادی خشنودی، محمدتقی ماهتابخواه، هانی صباغیان، تورج ملک محمدی، پروین داد اندیش و فروزان زاهد منش نامزدهای تایید شده از سوی مراجع ذیصلاح بودند که پیش از رای گیری، جعفری، خشنودی، رودگر، زاهدمنش، صباغیان، طاهریانف ماهتابخواه و وطن دوست به نفع فاطمه هاشمی انصراف دادند. داد اندیش نیز هنگام رای گیری در مجمع حاضر شد و به نفع هاشمی کنار رفت تا رقابت برای ریاست بین ملک محمدی و هاشمی باشد.

حکایت این فدارسیون با اسم عریض و طویل هم مانند فدارسیون خواهر است . فدراسیونی که برای خالی نبودن عریضه و اضافه شدن یک سمت رئیس فدراسیون ورزشی به سایر سمت های خانم فاطمه هاشمی تاسیس شده و به مانند استفاده هایی که سایر سیاسیون از حضور در عرصه ورزش می کنند فاطمه هاشمی هم دوباره به این عرصه اضافه شده است . البته برخی شنیده ها برای کاندیداتوری وی در انتخابات مجلس امسال هم ممکن است در این تصمیم بی تاثیر نباشد چرا که وی به رای جامعه هدف این فدراسیون نیازمند است .

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل