کد خبر: ۳۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
معاون صدام کشته شد / عراقی ها به پالایشگاه بیجی رسیدند
اگر نیروهای عراقی بتوانند با پشتیبانی دولت مرکزی و حمایت گروه های مختلف مردمی مواضع به دست آمده در درگیری روزهای اخیر را برای خود تثبیت کنند به یقین این هفته می تواند شاهد آزاد سازی کامل حداقل یکی از مراکز استان های صلاح الدین و یا الانبار بود . . .

آرمان پرس – گروه بین الملل : با اعلام هادی العامری دبیر کل سازمان بدر عراق برای اخذ دستور حیدر العبادی نخست وزیر این کشور جهت ورود به استان الانبار و همچنین کشته شدن "عزت الدوری" معاون صدام رئیس جمهور معدوم عراق دور تازه ای از پیروزی های نیروهای بسیج مردمی علیه داعش آغاز شد .

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس روز گذشته نیروهای عراقی توانستند در پی کمین پیش‌دستانه در منطقه «حمرین» نزدیک چاههای علاس عزت ابراهیم الدوری را از پای درآورند. "عزت الدوری" 73 ساله از فرماندهان اصلی حزب بعث به شمار می‌رفت که فرماندهی تکفیری‌های داعش در عراق را نیز بر عهده داشت و بازوی اصلی عملیاتی داعش محسوب می‌شد. وی با اشراف اطلاعاتی خوبی که از زمان معاونتش در اختیار داشت در ماه های اخیر توانسته بود اصلی ترین کمک های اطلاعاتی و عملیاتی را به نیروهای داعش در سطح عراق انجام دهد و به مردم شماره یک آنها به خصوص در استان صلاح الدین تبدیل شود .

از سوی دیگر همچنین نیروهای عراق جمعه مرکز شهرستان «بیجی» واقع در شمال عراق را آزاد کردند. این افراد پس از آزادسازی مرکز بیجی و پیش روی به سمت پالایشگاه این شهر، در درگیری با تروریست‌های داعش موفق شدند 52 نفر از آنها را بکشند. منابع امنیتی عراق گزارش دادند که نیروهای عراق به سوی بزرگترین پالایشگاه نفت این کشور در حرکتند و به نزدیکی این پالایشگاه مهم که در اختیار نیروهای داعش قرار دارد رسیده اند . همچنین دبیر کل سازمان بدر بر ضرورت تلاش برای جلوگیری از سقوط شهر «الرمادی» مرکز استان الانبار تاکید کرد و در حاشیه دیدار با برخی شیوخ استان الانبار اظهار داشت: شهر الرمادی، امروز از یک زخم و جراحت حقیقی رنج می‌برد و بر تمام عراقی‌ها واجب است که در کنار مردم الرمادی بایستند و این منت نیست بلکه وظیفه و واجب است. زیرا تاریخ فردا هر کسی را که کنار الرمادی نایستد، بازخواست خواهد کرد. در چند روز گذشته شهر «الرمادی» شاهد درگیری‌های سختی در داخل شهر و اطراف آن بوده است و نیروهای داعش در حال پیشروی از سمت شرق استان به شهر رمادی هستند. خبرها از افزایش تعداد نیروهای داعش در استان الانبار جهت انجام عملیات حکایت دارد و تروریست‌های داعش با تسلط بر روستاها و مناطق اطراف شهر رمادی، تقریبا این شهر را در محاصره قرار داده‌اند.

نیروهای امنیتی عراق به کمک پلیس استان و نیروهای عشایر اهل سنت مقاومت شدیدی را در مقابل حملات نیروهای داعش بخصوص در شرق الرمادی انجام می‌دهند و نیازمند ارسال تجهیزات و نیروهای بیشتر از سوی دولت هستند.

با این گزارش ها به نظر می رسد نیروهای بسیج مردمی عراق به خصوص نیروهای سازمان بدر این کشور به فرماندهی هادی العامری توانسته اند پیشرفت های چشمگیری در جهت مبارزه با داعش داشته باشند و با ورود و نفوذ به استان ها صلاح الدین و الانبار گام مهمی در عقب رانی نیروهای داعش از این دو استان مهم و نفتی بردارند . گام مهمی که حملات کور نیروهای داعش نشان دهنده ضربتی و غیر قابل پیش بینی بودن این حملات نیروهای عراقی دارد .

اگر نیروهای عراقی بتوانند با پشتیبانی دولت مرکزی و حمایت گروه های مختلف مردمی مواضع به دست آمده در درگیری روزهای اخیر را برای خود تثبیت کنند به یقین این هفته می تواند شاهد آزاد سازی کامل حداقل یکی از مراکز استان های صلاح الدین و یا الانبار بود .

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل