کد خبر: ۳۸۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۲
«در ماه های اخیر شاهد جنایاتی علیه سگ ها، گربه ها و دیگر حیوانات حیات وحش ایران بوده ایم...»
 آرمان پرس:رسانه های آمریکایی که سابقه ای طولانی در طرح اتهامات دروغین نقض حقوق بشر علیه ایران دارند، اینبار از نقض حقوق حیوانات در ایران سخن به میان آورده و به انتقاد از اوباما به خاطر سکوت در مقابل جنایات ایران! پرداخته اند.

 

در همین راستا پایگاه آمریکایی "پی جی مدیا" (PJ Media) در گزارشی ضمن مرتبط ساختن مسئله حقوق حیوانات به توافق هسته ای می نویسد: «ایران حیوانات را شکنجه می کند و اوباما و سازمان ملل نیز در مقابل این اقدام شریک هسته ای شان ساکت نشسته اند.

 

در این گزارش آمده است: «در ماه های اخیر شاهد جنایاتی علیه سگ ها، گربه ها و دیگر حیوانات حیات وحش ایران بوده ایم. باید گفت تمامی این جنایات، نتیجه ادامه یافتن آداب و رسومی است که طی انقلاب سال 1979 ایران به تصویب رسیده است.

 

پس از روی کار آمدن حکومت اسلامی، هیچ استقبالی از سگ ها در ایران صورت نگرفته است. آن ها آموزه های اسلامی را اجرا می کنند که سگ را ناپاک می داند. برخی از نمایندگان مجلس ایران به دنبال تصویب قانونی برای ممنوع ساختن نگهداری سگ به عنوان حیوان خانگی و بردن سگ ها برای پیاده روی در فضای عمومی بوده اند.»

 

این پایگاه آمریکایی به انتشار ویدئویی از آزار و اذیت یک سگ در ایران پرداخته و در ادامه می نویسد: «در سال 2015 در شهر اشتهارد در استان البرز ایران، یک زن 60 ساله که پناهگاهی برای گربه ها و سگ ها درست کرده بود و از 350 گربه و 12 سگ نگهداری می کرد، در اثر آتش سوزی در این پناهگاه جان خود را از دست داد. او قبل از مرگش بارها توسط تماس های ناشناخته تهدید شده بود. برخی از فعالان حقوق حیوانات معتقدند که این اتفاق مشکوک بوده و به یک فاجعه طبیعی به نظر نمی رسد. پس از آن نیز به زنی که از سگ ها نگه داری می کرد در شهر ورامین حمله شد.

 

هدف قرار دادن حیوانات همواره یک اصل در حکومت ایران بوده و حتی در زمان انقلاب نیز انقلابیون به یک مزرعه نگهداری خوک در آبادان حمله کردند.»

 

در انتهای این گزارش با تکرار ادعاهای واهی و دروغین آمده است: «نقض حقوق حیوانات در رژیم ایران به اندازه نقض حقوق بشر شایع است؛ در واقع این دو جنایت دست در دست هم در ایران پیش می روند.»

برچسب ها: شکنجه ، اوباما
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل