کد خبر: ۳۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
تحقق پیش بینی امام خامنه ای در پایان جنگ
پیش بینی صریح امام خامنه ای در کنار تهدید سید حسن نصر الله که با لبیک رهبر انصار الله یمن نیز مواجه شد و از سویی شکست مفتضحانه عملیات نظامی عربستان را بر آن داشت که برای جلوگیری از یک آبروریزی جهانی و همچنین عواقب تهدید مرزهای کشورش توسط انصارالله . . .

آرمان پرس – گروه بین الملل : در حالی که کمتر از یک ماه از حمله نظامی رسمی ائتلاف سعودی به رهبری عربستان بر علیه کشور یمن می گذرد دقایقی پیش کشورهای ائتلاف متجاوز در بیانیه‌ای، پایان عملیات خود در یمن و آتش‌بس در این کشور را اعلام کردند. ائتلاف متجاوز در ادامه این بیانیه اعلام کرد که مرحله بازگرداندن امید به یمنی‌ها به منظور انجام عملیات سیاسی طبق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل از نیمه‌شب سه‌شنبه هفته جاری آغاز می‌شود. پایان حملات ائتلاف متجاوز علیه یمن پس از 27 روز تجاوز متوالی و کشته و زخمی شدن هزاران شهروند بی‌گناه یمنی اعلام شد.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس در حالی که سازمان بهداشت جهانی امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که از آغاز تجاوزات سعودی علیه یمن تاکنون، 944 نفر کشته و 3487 نفر زخمی شده‌اند و از سویی منابع وابسته به ارتش یمن تعداد تلفات تجاوزات هوایی عربستان به یمن را حدود سه هزار کشته و پنج هزار زخمی اعلام کرده اند عربستان سعوی رسما بدون دست یابی به هدف مشخصی و برای جمع آوری این آبروی بین المللی مجبور به اعلام پایان جنگ شد .

اما در یک اقدام خنده دار وزارت دفاع عربستان سعودی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که نیروهای ائتلاف متجاوز به کلیه اهداف از پیش تعیین شده خود برای از بین بردن تهدید های موجود در مرز دو کشور رسیده اند و موشک های بالستیک در اختیار حوثی ها را نابود کرده اند ! پیش از این فرماندهی ائتلاف متجاوز علیه یمن به سرکردگی عربستان سعودی برای مشروعیت بخشیدن به تجاوزات خود که به کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مردم بی‌گناه شده است، اعلام کرد که این تجاوزات برای پاسخ به درخواست عبدربه منصور هادی رئیسجمهور مستعفی یمن صورت گرفته است.

احمد عسیری سخنگوی ائتلاف متجاوزان با بیان اینکه عملیات طوفان قاطعیت با بیش از 2 هزار حمله هوایی توانسته خواسته های عربستان را تامین کند رسما پایان جنگ را در یمن اعلام کرد .

عربستان که اوایل فروردین ماه سالجاری با همکاری برخی هم پیمانان خود تجاوز هوایی به همسایه جنوبی خود یمن را آغاز کرده بود در حالی پس از 27 روز جنگ تمام عیار هوایی و ناتوانی مزمن از عدم حمله زمینی به یمن پایان این جنگ را اعلام می کند که رسما باید یمن را پیروز این نبرد نابرابر دانست چرا که عربستان نه تنها به هیچ یک از اهافی که در سر می پروراند نرسید بلکه با تهدید مستقیم انصار الله و سید حسن نصر الله رهبر حزب الله لبنان عملا از ترس تهدید مواضع داخلی خود به این جنگ 27 روزه خاتمه داد .

از سوی دیگر سیدحسن نصرالله در اظهارات صریحی با تشریح سیاست های مخرب آل سعود در منطقه، تهاجم به یمن را شکست خورده توصیف کرد و گفت: "دلیل تجاوز به یمن جلوگیری از تهدید عربستان اعلام شده بود، این تهدید در سابق وجود نداشت اما حالا دیگر وجود دارد هرچند عبدالملک الحوثی دعوت به صبر استراتژیک می کند."سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه سعودی‌ها در رسیدن به اهدافشان در جنگ اخیر شکست خورده‌اند، ابراز داشت: "آنها ابتدا گفتند هدف از این حمله ممانعت از ورود نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به عدن است، اما شکست خوردند. سپس گفتند هدف جلوگیری از ورود ارتش به دیگر استان‌های یمن است، باز هم شکست خوردند و استان‌ها در کنترل ارتش درآمد و القاعده عقب نشینی کرد. گفتند هدف شکستن اراده ملت یمن و پذیرفتن شروط است اما نتیجه، مقاومت مردم یمن بود".وی با اشاره به اینکه تاکنون نشانه ای از شکست اراده مردم یمن با وجود حملات هوایی گسترده نمایان نشده است، افزود: "تجمعات قبیله‌ای و تظاهرات‌های مردمی با وجود حملات هوایی نشانی از شکسته شدن اراده مردم یمن نبوده است." وی با بیان اینکه‌ ملت یمن همچنان از همه گزینه‌های پیش رویش استفاده نکرده ولی سعودی‌ها به آخر خط رسیدند، افزود: "عربستان چاره‌ای جز حمله زمینی ندارد. معتقدیم که نظام سعودی به زمان بیشتری نیاز دارد تا درک کند که یمنی‌ها سر تسلیم فرود نمی‌آورند. به نظر می‌رسد که برخی از آنها آرزوهایی دارند و تا این لحظه به دعوت‌‌ها و فراخوان‌ها برای راه حل سیاسی توجهی نمی‌کنند. بیشتر صداها در جهان خواستار این گزینه(راه حل سیاسی) هستند. سعودی‌ها باید واقعیت امر را بپذیرند."

همچنین امام خامنه ای نیز در بیانات عالمانه خود در دیار مدحان در روز 20 فروردین در یک پیش بینی درست و هدف دار تاکید کرده بودند : " کاری که امروز دولت سعودی در یمن دارد انجام میدهد، عیناً همان کاری است که صهیونیست‌ها در غزّه انجام دادند. دو جنبه دارد: یکی اینکه جنایت است، نسل‌کشی است، قابل تعقیبِ بین‌المللی است، بچّه‌ها را میکشند، خانه‌ها را خراب میکنند، زیربناها را نابود میکنند، ثروتهای ملّی را در یک کشور از بین میبرند؛ خب، این یک جنایت بزرگ است؛ این یک طرف قضیّه است؛ طرف دیگر قضیّه این است که سعودی‌ها در این مسئله خسارت خواهند کرد، ضرر خواهند کرد و به‌هیچ‌وجه پیروز نخواهند شد. اینها قطعاً ضربه خواهند خورد؛ قطعاً بینی سعودی‌ها به خاک مالیده خواهد شد."

به نظر می رسد پیش بینی صریح امام خامنه ای در کنار تهدید سید حسن نصر الله که با لبیک رهبر انصار الله یمن نیز مواجه شد و از سویی شکست مفتضحانه عملیات نظامی عربستان را بر آن داشت که برای جلوگیری از یک آبروریزی جهانی و همچنین عواقب تهدید مرزهای کشورش توسط انصارالله با بیان یک بیانیه دروغین به این جنگ خاتمه داده و بیشتر از این خود را گرفتار منجلاب نکند .

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل