کد خبر: ۳۹۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵
النشره
در حالی اعتراض‌ها به لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم ادامه دارد، که دادگاه بحرین زمان برگزاری جلسه نهایی انحلال جمعیت «الوفاق» را چند ماه جلو انداخته است.
آرمان پرس: روزنامه لبنانی "النشره" نوشت: « منابع دیپلماسی وابسته به کشورهای عربی حوزه خلیج [فارس] به النشره گفتند که شیخ "عیسی قاسم" از بحرین به بیروت یا به ایران عزیمت می کند.»


لازم به ذکر است که نظامیان رژیم آل خلیفه امروز  بعد از شکاندن در دفتر وابسته به شیخ عیسی قاسم وارد آن شده و اقدام به تفتیش کردند. حمله نیرو های امنیتی بحرین به دفترشیخ عیسی قاسم یک روز پس از اقدام آل خلیفه در سلب تابعیت وی صورت می گیرد.


در این میان در حالی اعتراض‌ها به لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم ادامه دارد، که دادگاه بحرین زمان برگزاری جلسه نهایی انحلال جمعیت «الوفاق» را چند ماه جلو انداخته است. روز گذشته حکومت بحرین تابعیت شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرینی را لغو کردند.

 

 

اقدام رژیم آل خلیفه بحرین در سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم، روحانی برجسته شیعه این کشور، با واکنش شدید مقامات جمهوری اسلامی ایران مواجه شد. در این راستا، از یک سو فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از سوی دیگر، وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام مذکور را به شدت محکوم کردند.

 

 

شیخ عیسی در سال 1971 عضو شورای مؤسسان تدوین قانون اساسی بحرین بود اما از سال های 1990 کم کم تحت فشار خاندان حاکم قرار گرفت. مقامات بحرین سال 1996 او را متهم به تلاش برای «توطئه» با هدف براندازی نظام و تأسیس گروهی معارض در کشور کرده بودند.
برچسب ها: بیروت
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل