کد خبر: ۴۳۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
در پیامک آرمان پرس عملکرد اکثر قسمت های مختلف نظام مانند شورایعالی امنیت ملی، و…. را زیر سؤال می برد، که برخی با خواندن این پیامک اظهار می دارند ارسال از روی دلسوزی و نگرانی برای آینده کشور است و برخی دیگر آن را تخریب دولت برآورد می کنند در این راستا خبرنگار باهم آنلاین نظر چندتن از فعالان سیاسی را جویا شده که به شرح زیر منتشر می شود، تصویر پیامک ارسالی که اظهارنظر های مختلف را به همراه داشت به شرح زیر است:
باهم آنلاین نوشت: در پیامک آرمان پرس عملکرد اکثر قسمت های مختلف نظام مانند شورایعالی امنیت ملی، و…. را زیر سؤال می برد، که برخی با خواندن این پیامک اظهار می دارند ارسال از روی دلسوزی و نگرانی برای آینده کشور است و برخی دیگر آن را تخریب دولت برآورد می کنند در این راستا خبرنگار باهم آنلاین نظر چندتن از فعالان سیاسی  را جویا شده که به شرح زیر منتشر می شود، تصویر پیامک ارسالی که اظهارنظر های مختلف را به همراه داشت به شرح زیر است:


پیامک آرمان پرس :

گزارش یک واکنش به پیامک «آرمان پرس»


حمیدرضا مشهدی عباسی (نماینده ادوار مجلس):

در پی درج انتقادات توهین آمیز در پیامک آرمان پرس مطالبی را در این زمینه عرض می کنم. انتقاد،پیشنهاد، تذکر همه واژه هایی هستند که می توانند در توسعه یک کشور موثر باشند اما واژه تخریب موضوح دیگری است باید پی برد که برخی در قالب انتقادها و تذکرات سازنده به نحوی عمل می کنند که حالت حذفی و تخریبی دارد.مطلوب به نظر نمی رسد که با کلی گویی همه اقدامات موثر یک نهاد یا سازمان را زیر سوال ببریم بنده نسبت به هرکدام از این نهادها یا سازمانها انتقاد داشته و دارم اما اینگونه کلی گویی نه باعث رشد و توسعه است نه باری را از دوش مردم کم می کند بلکه باعث تنش و ایجاد مشکلات جدیدتری برای مردم شریف ایران اسلامی می شود مردم آگاه هستند و بدنبال بدست آوردن اطلاعات،اخبار صحیح،استدلالهای منطقی و مطلوب و راهکارهای نتیجه بخش هستند بر این اساس به رسانه ها نمره می دهند و اینگونه ادبیات  را راه حل برون از مشکلات به ویژه اساسی ترین آن یعنی مشکلات اقتصادی نمی دانند واقعا توهین و تخریب چه رشد و توسعه ای را ایجاد می نماید انتقاد شود راهکار ارائه گردد و در ضمن عملکردهای مثبت دیده شود بسیاری از مدیران  و کارشناسان چه در گذشته و چه در حال حاضر در این نهادها و سازمانها دلسوزانه کار می کنند که باید تقدیر شوند معلوم نیست  با چه هدفی این تخریب ها صورت می گیرد که دردی از مردم رفع نمی شود چه چیزی باید نو شود در حالی که ما همه ساله در این کشور انتخابات برگزارمی گردد این گونه سخنان مانند گفتار برخی سیاسیون که در مسئولیتهای مختلف نظام بوده اند و امروز همه را زیر سئوال می برند می باشد باید مردم آنها را نقد که در مدت مدیریت خود چه کرده اید نه اینکه آنها نظام را نقد کنند.در خبر و مطالب درج شده فوق تناقض عجیبی موجوداست به نوعی خود را مدافع ولایت فقیه معرفی کرده اند در حالی که بسیاری از نهادهایی که  کمر به حذف آن بسته اند زیر نظر مقام معظم رهبری می باشند.امید است با نیت خیرخواهانه همه با توجه به وحدت ملی و ضرورت خنثی کردن نقشه های دشمنان و پیشنهادها و انتقادهای سازنده در پی اصلاح و حل مشکلات کشور باشیم و دست آوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران که حاصل ایثارگری شهدا و خانواده های معظم آنها بوده است را فراموش نکنیم.

   دکتر عباسعلی نورا (عضو هیأت علمی دانشگاه و نماینده ادوار مجلس):

از اینکه نا کارآمدی در نظام مدیریت فرهنگی و رسانه های مجازی وجود دارد شبهه ای نیست. ولی باید اذعان کرد که عمده نقادین از سر دلسوزی نظام قلم نمیزتند و تلاش دارند چهره نظام را مخدوش کنند باید توجه کرد که بحث نظام که با خون هزاران شهید بوجود آمده است از بحث ناکارامد چند مدیر احرایی جداست.

   محمدرضا ملکشاهی راد(نماینده خرم آباد و چگنی در مجلس دهم):

دیرزمانی است که فرهنگ نقدشدن و نقد پذیرفتن دارای اشکالات متعددی است. بی تردید حق طبیعی هر فرد است که انتقادات و پیشنهادات خود را به صورت منطقی و مؤدبانه بیان کند و انتظار داشته باشد که مسئولان و متولیان در هر رده به این نظرات توجه کنند و خود را به عنوان خدمت‌گزار مردم، در مقام پاسخ‌گویی بدانند. اما باید به این نکته نیز توجه کرد که نقد کردن بی‌شک با مجادله، هتاکی و بی‌حرمتی متفاوت است. انتقاد اگر سازنده باشد به معنای تضعیف نیست ولی باید مواظب بود عملکرد رسانه ها غیر عمد پایگاه دشمن نشوند. اما نگرانی افرادی که اینگونه پیامک را ارسال می کنند نباید نادیده گرفته شود و این سؤال نیز وجود دارد که نیروهای ولایت مدار چه خطری را حس می کنند که نگرانی خود را برای اینکه شنیده شوند صریح بیان می کنند.

   دکتر همایون چگنی (عضو هیأت علمی دانشگاه):

در خصوص پیامک ارسالی آرمان پرس با این مضمون که ایران را باید از نو ساخت، در پیامک های آرمان پرس به نوعی در خیلی از موارد مشکلات جامعه بیان می شود و باید برای مدیران تلنگر به حساب آید تلنگری که اگر جدی گرفته نشود می تواند در میان مدت شاخ وبرگ زده و حتی مواردی به واقعیت تبدیل شود، مگر جز این است برای مسئولان تلنگر اختلاس های میلیاردی از قبل زده شده بود ولی کسی توجه نکرد تا اتفاق افتاد و یا فیش های حقوقی غیرمتعارف چیزی دیگری جز این بود؟! بنده فرصت را مغتنم شمرده و بیان میکنم در کنار موارد فوق اختلاف طبقاتی در جامعه روندی نگران کننده دارد.

معتقدم اگر جنبه انتقاد سازنده  باشد می تواند موجب شناسایی نقاط قوت و ضعف باشد اما با جنبه تخریبی مخالف هستم. روایت است که  امام صادق (ع) فرموده است: «محبوب‌ترین برادرانم نزد من کسی است که عیب‌هایم را به من هدیه کند.» . به نظر می رسد شاخص های نقد سازنده باید برای رسانه ها مشخص شود تا بتوانند در راستای کمک به مسئولان کشور در این راستا قدم بردارند. وجود رسانه ها و اطلاع‌ رسانی‌ صادقانه‌ و شفاف‌ در جامعه‌، نقد و نظارت‌، و آزادی‌ قلم‌ و بیان‌ براساس‌ قانون‌ اساسی‌ حق‌ مسلم‌ مردم‌ و مطبوعات‌ و یک‌ ضرورت‌ است‌. مطبوعات‌ آزاد مایه‌ رشد جامعه‌ است‌ اما در کنار این‌ ارزش‌ باید حقایق‌ و واقعیتهای‌ جامعه‌ نیز مد نظر باشد.  تا زمانی مورد حمایت است که به وحدت آسیب نرساند و باعث تفرقه نشود.

 باید به مدیران آرمان پرس عرض کنم بالاخره هر حرکتی صورت می‏گیرد، ممکن است مخالفان و منتقدانی داشته باشد. ممکن است یک اقدام شما کسانی را به حق یا بناحق عصبانی کند و آنها چیزی بگویند. وقتی کار شما مبتنی بر مقدمات منطقی است، باید آن را ادامه دهید و البته خودتان نیز نقدپذیر باشید.

  محمد کاسبان ( دبیرکل جبهه پیشگامان اعتدال ایران اسلامی):

با ارسال پمک هایی به این صورت مخالف هستم و اگر تغییر روندی صورت نگیرد باید برخورد شود. با بعضی حرکات امید را در دل های مردم متزلزل نکنیم.

    دکتر محمد سیبی( فعال سیاسی):

اگر این پیامک هم نقد باشد، ادبیات آن تخریبی است و وقتی در رسانه ها منتشذ می شود می تواند باعث شود عوام احساس کنند شکاف در سطوح مختلف نظام ایجاد شده است که لازم است  ادبیات و متن پیامک ها تغییر کند تا درصد نفوذپذیری آن برای اصلاح افزایش یابد. انتقاد صحیح و دلسوزانه ضررى ندارد اما با تخریب مخالفم. معتقدم کسانی که تخریب را به عمد در دستور کار خود قرار دهند در این راستا نوبت به خود آنها نیز خواهد رسید. کلان این پیامک باید برای همه افراد تأمل برانگیز باشد.
برچسب ها: آرمان پرس
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل