کد خبر: ۴۴۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷
در پی انتقاد آرمان پرس از فروشنده؛
نوش آبادی : اتهام سریع و بی پرده یکی از سایت های خبری بدون شناسنامه، با بکاربردن واژه های سخیف مانند بی غیرت و نسبت دادن آن به یک مقام مسئول بلند پایه فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران و همچنین اتهام «بی غیرتی» به کارگردان با سابقه و تجربه این کشور بابت فیلم «فروشنده».....

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: انتقاد آری، توهین و فحاشی ممنوع

این مطلب را حسین نوش آبادی روز جمعه در گفت وگو خبرنگار ایرنا و در واکنش به توهین یکی از سایت های خبری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مقام بلندپایه فرهنگی کشور و همچنین اصغر فرهادی کارگردان فیلم «فروشنده» بیان کرد.
سخنگوی وزارت فرهنگ در مورد توهین آشکار یکی از سایت های بدون شناسنامه که به گفته وی، هر از چندگاهی به بهانه نقد محصولات فرهنگی و هنری با بکارگیری الفاظ رکیک و کلمات توهین آمیز، زشت ترین مطالب را به مسئولان فرهنگی کشور نسبت می دهند، افزود: در قانون مجازات اسلامی برای اشخاصی که به دیگران نسبت ناروا می دهند و با بکارگیری الفاظ رکیک و کلمات توهین آمیز، شخصیت افراد را تحقیر، تخریب و یا تمسخر می کنند، مجازات هایی در نظر گرفته و در برخی موارد نیز شلاق و حبس پیش بینی کرده است.
وی ادامه داد: چگونه برخی اشخاص و بعضی سایت های بدون شناسنامه به خود اجازه می دهند با زیر پا گذاشتن اخلاق حرفه ای و بی توجهی به شئونات اسلامی، با نقاب انقلابی گری زشت ترین نسبت ها را به مسئول رسمی و قانونی کشور بدهند.
نوش آبادی افزود: نقد و حتی تخطئه کردن در چارچوب های اخلاقی قابل توجیه و پذیرش است، از این رو چه اشکالی دارد محتوای محصولات فرهنگی و هنری مورد انتقاد و نقادی قرار گیرد و همه جریانات و گروه ها و اشخاص صاحبنظر و دلسوز، برداشت ها، تحلیل ها و نقطه نظرات خود را درمورد یک فیلم، نمایش، کتاب و... مطرح کنند و پاسخ مقابل را بشنوند.
به گفته معاون وزیر فرهنگ، در هیچ فرهنگی و جامعه ایی، روش های ضد فرهنگی و ضد اخلاقی برای القا و تحمیل یک برداشت شخصی و گروهی پذیرفته نیست.
نوش آبادی تاکید کرد: اتهام سریع و بی پرده یکی از سایت های خبری بدون شناسنامه، با بکاربردن واژه های سخیف مانند بی غیرت و نسبت دادن آن به یک مقام مسئول بلند پایه فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران و همچنین اتهام «بی غیرتی» به کارگردان با سابقه و تجربه این کشور بابت فیلم «فروشنده» که مرحله قانونی کسب مجوزهای تولید و نمایش فیلم را دریافت کرده و مورد اقبال عمومی مردم و جامعه قرار گرفته، یک حرکت ژشت و یک اقدام غیرمنطقی و غیرقانونی، غیر شرعی و غیر اخلاقی به حساب می آید و عوامل این اقدام باید مورد پیگرد قانونی و تحت تعقیب کیفری قرار گیرند.
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این وزارتخانه در عین پذیرش و استقبال از هرگونه انتقاد و نقد دلسوزانه منطقی و منصفانه، نسبت به برخوردهای توهین آمیز و هتاکانه برخی رسانه نماها، برخورد قانونی را حق مسلم خود دانسته و آن را پیگیری خواهد کرد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل