کد خبر: ۴۴۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷
در پی انتقاد آرمان پرس از فروشنده؛
نوش آبادی : اتهام سریع و بی پرده یکی از سایت های خبری بدون شناسنامه، با بکاربردن واژه های سخیف مانند بی غیرت و نسبت دادن آن به یک مقام مسئول بلند پایه فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران و همچنین اتهام «بی غیرتی» به کارگردان با سابقه و تجربه این کشور بابت فیلم «فروشنده».....

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: انتقاد آری، توهین و فحاشی ممنوع

این مطلب را حسین نوش آبادی روز جمعه در گفت وگو خبرنگار ایرنا و در واکنش به توهین یکی از سایت های خبری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مقام بلندپایه فرهنگی کشور و همچنین اصغر فرهادی کارگردان فیلم «فروشنده» بیان کرد.
سخنگوی وزارت فرهنگ در مورد توهین آشکار یکی از سایت های بدون شناسنامه که به گفته وی، هر از چندگاهی به بهانه نقد محصولات فرهنگی و هنری با بکارگیری الفاظ رکیک و کلمات توهین آمیز، زشت ترین مطالب را به مسئولان فرهنگی کشور نسبت می دهند، افزود: در قانون مجازات اسلامی برای اشخاصی که به دیگران نسبت ناروا می دهند و با بکارگیری الفاظ رکیک و کلمات توهین آمیز، شخصیت افراد را تحقیر، تخریب و یا تمسخر می کنند، مجازات هایی در نظر گرفته و در برخی موارد نیز شلاق و حبس پیش بینی کرده است.
وی ادامه داد: چگونه برخی اشخاص و بعضی سایت های بدون شناسنامه به خود اجازه می دهند با زیر پا گذاشتن اخلاق حرفه ای و بی توجهی به شئونات اسلامی، با نقاب انقلابی گری زشت ترین نسبت ها را به مسئول رسمی و قانونی کشور بدهند.
نوش آبادی افزود: نقد و حتی تخطئه کردن در چارچوب های اخلاقی قابل توجیه و پذیرش است، از این رو چه اشکالی دارد محتوای محصولات فرهنگی و هنری مورد انتقاد و نقادی قرار گیرد و همه جریانات و گروه ها و اشخاص صاحبنظر و دلسوز، برداشت ها، تحلیل ها و نقطه نظرات خود را درمورد یک فیلم، نمایش، کتاب و... مطرح کنند و پاسخ مقابل را بشنوند.
به گفته معاون وزیر فرهنگ، در هیچ فرهنگی و جامعه ایی، روش های ضد فرهنگی و ضد اخلاقی برای القا و تحمیل یک برداشت شخصی و گروهی پذیرفته نیست.
نوش آبادی تاکید کرد: اتهام سریع و بی پرده یکی از سایت های خبری بدون شناسنامه، با بکاربردن واژه های سخیف مانند بی غیرت و نسبت دادن آن به یک مقام مسئول بلند پایه فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران و همچنین اتهام «بی غیرتی» به کارگردان با سابقه و تجربه این کشور بابت فیلم «فروشنده» که مرحله قانونی کسب مجوزهای تولید و نمایش فیلم را دریافت کرده و مورد اقبال عمومی مردم و جامعه قرار گرفته، یک حرکت ژشت و یک اقدام غیرمنطقی و غیرقانونی، غیر شرعی و غیر اخلاقی به حساب می آید و عوامل این اقدام باید مورد پیگرد قانونی و تحت تعقیب کیفری قرار گیرند.
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این وزارتخانه در عین پذیرش و استقبال از هرگونه انتقاد و نقد دلسوزانه منطقی و منصفانه، نسبت به برخوردهای توهین آمیز و هتاکانه برخی رسانه نماها، برخورد قانونی را حق مسلم خود دانسته و آن را پیگیری خواهد کرد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل