کد خبر: ۴۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰
نخست وزیر انگلیس طرح احیای انقلاب صنعتی نوشت
نکته جالب توجه ایده ارائه برنامه 100 روزه از سوی کامرون است که پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری ایران توسط حسن روحانی که خود نیز دانش آموخته دانشگاه های انگلیس است پیاده شده بود . . .

آرمان پرس – گروه بین الملل : در آستانه برگزاری انتخابات سراسری انگلیس که در آن رای دهندگان نخست وزیر آینده این کشور را انتخاب خواهند کرد دیوید کامرون نخست وزیر کنونی این کشور که به عنوان یکی از نامزد های جدی به دست گرفتن دوباره این مقام مطرح است با ارائه یک برنامه صد روزه با عنوان طرح احیای انقلاب صنعتی تلاش دارد آرای مخافانش را برای به دست گرفتن دوباره قدرت جلب کند .

به گزارش خبرنگار بین الملل پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس کامرون در این یادداشت تصریح کرده است به محض آن‌که روز هشتم ماه می وی به دفتر فعلی خود در مقر نخست وزیری انگلیس بازگردد، برنامه 100 روزه را آغاز خواهد کرد. طی این برنامه 100 روزه، کامرون وعده کرده است فورا مالیات اقشار کم درآمد را کاهش دهد که به موجب آن افرادی که به میزان 30 ساعت در هفته مشغول کار هستند و کمترین درآمد تعیین شده در انگلیس را دریافت می‌کنند، از پرداخت مالیات معاف خواهند شد. کامرون مدعی شده است مشاغل را ارتقا داده و شعار دوره انقلاب صنعتی را در بریتانیا زنده خواهد کرد. در میان مواعید شغلی کامرون، استخدام تمام وقت با بوجود آوردن 2 میلیون فرصت شغلی جدید در بریتانیا است.وعده دیگر کامرون در برنامه صد روزه‌اش اصلاحات تحصیلی است تا دانش‌آموزان با سواد از مدارس فارغ‌التحصیل شوند. یکی دیگر از وعده‌های کامرون در این برنامه صد روزه، اختصاص بودجه بیشتر برای نگه‌داری رایگان از کودکان والدین شاغل است. به موجب این طرح از سال 2017 والدین شاغل، از 30 ساعت نگه‌داری رایگان فرزندانشان بهره‌مد خواهند شد.

نخست وزیر انگلیس بعد از پنج سال تدابیر ریاضتی مبتنی بر کاهش بودجه، اکنون در مبارزات انتخاباتی در مورد آمار و ارقام اقتصادی تبلیغ می کند؛ کاهش نرخ تورم، افزایش میزان اشتغال و نرخ رشد اقتصادی بیشتر در میان کشورهای بزرگ صنعتی. وی همچنین می گوید حزب محافظه کار به پنج سال زمان بیشتر برای تقویت دستاوردهای خود و اطمینان از توزیع مزایای آن میان همه اقشار جامعه نیاز دارد.

در مقابل اما حزب کار گر که رهبری آن را اد میلیبند وزیر سابق انرژی بریتانیا بر عهده دارد و کارشناسان شانس بیشتری برای پیروزی او در انتخابات قائل هستند معتقد است که سطح درآمد های عمومی انگلیس به شدت کاهش یافته است و آمار رشد اشتغال هم ناشی از جذب در مشاغل سطح مهارت پایین است . همچنین او تاکید دارد ناامنی اقتصادی در ولت دیوید کامرون به طرز فزاینده ای افزایش یافته است و به همین دلیل استفاده از خیریه ها افزایش قابل توجهی یافته است.

البته موضوع انتخابات انگلیس همیشه با چالش های مختلفی بین احزاب محافطه کار و کارگر روبرو بوده است اما الان دغدغه اقتصاد بزرگ ترین معظل پیش روی احزاب برای به دست آوردن آرای مردم است . از سویی کامرون اکنون برای متقاعد کردن رای دهنده ها برای موفقیت خود با مشکلات بسیاری روبروست. با در نظرگرفتن اینکه درآمدهای واقعی 10 درصد از سطوح پیش از بحران مالی 2008 پایین تر است و روزنامه ها هر روز داستانی از شرکت های بین المللی یا ثروتمندانی منتشر می کنند که مالیات نمی دهند.

اما در کنار این مسائل نکته جالب توجه ایده ارائه برنامه 100 روزه از سوی کامرون است که پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری ایران توسط حسن روحانی که خود نیز دانش آموخته دانشگاه های انگلیس است پیاده شده بود . در آن زمان هم روحانی قول داده بود بلافاصله پس از روی کار آمدن طی یک برنامه صد روزه اصلاحات اقتصادی خودش را به مرحله اجرا بگذارد . حال مشاوران تبلیغاتی کامرون چرا از این ایده رئیس جمهور ایران برای انتخابات خود استقبال کرده اند موضوعی است که باید مورد بررسی قرار گیرد .

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل