کد خبر: ۴۴۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۴
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این که ذات آمریکایی‌ها نامردی است تاکید کرد که قراردادهایی مانند برجام نقاط نامعلوم و مبهم دارند.
آرمان پرس:رحیم پورازغدی در اردوی میثاق یاران 3 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درمورد FATF گفت: یکی از مشکلاتی که داریم این است که بدون اینکه افکار عمومی بپذیرند، کارهایی می‌کنیم که اگر رسانه‌ای نشد که هیچ، ولی اگر رسانه‌ای شد می‌گویند منظور چیز دیگری است و شما نمی‌فهمید. در جوابشان باید گفت پس شما جوری حرف بزنید که ملت بفهمند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ما در طول تاریخ 30 -40 ساله بعد از انقلاب شاهد قراردادهایی بودیم که با وجود تهدیداتی که داشتند، بسته شدند و افرادی که آنان را امضا کردند حتی اعتقاد داشتند که این قراردادها هیچ ضرری و تهدیدی برای کشور ندارند واینها فرمالیته اند؛ ولی بعداً دیدیم که همان قراردادها کار دستمان داد.

وی افزود: راست می گویند؛ در تمام دنیا این نوع قراردادها فرمالیته‌اند، مگر اینکه با منافع مستکبرین در تعارض باشند؛ آن وقت است که غیرفرمالیته و واقعی میشود.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه بعد از انقلاب کلی قرارداد امضا شد که ظاهرش استعماری نیست و خیلی هم خوب است، گفت: مثل همین قضیه شفاف سازی نظام بانکی که حرف بدی نیست  و خیلی هم خوب است. این یکی از مشکلات بانکهای ماست در بانکهای ما پولشویی می‌شود و همین قضایای اخیر یکی از نمونه‌های پولشویی بود. ولی استکبار پولشویی را به تروریسم، تروریسم را با حزب الله و نیروهای انقلابی گره میزند و این را در قراردادها واضح بیان نمی‌کند؛ این قراردادها نقاط نامعلوم و مبهم دارند؛ برجام هم همینطور بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در همان موقع که پذیرش برجام مطرح بود، در نمازجمعه ده‌ها ابهام و اشکال به برجام مطرح کردم که آقایان پاسخ ندادند و حالا جواب می‌دهند که شما توقع داشتید برجام تمام مشکلات را حل کند؟ خب خودتان می گفتید که مشکل آب خوردن ما هم به برجام ربط دارد.

رحیم پورازغدی گفت: میگویند طرف مقابل نامردی کرد. ما که به شما گفتیم اینها ذاتشان نامردی است؛ شما حالا فهمیدید نامردند. حالا پس از قبول برجام قرارداد پشت قرارداد رو می‌شود؛ این قراردادها قابل توجیه است، ولی در عمل نمی شود توجیه کرد.

برچسب ها: ازغدی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل