کد خبر: ۴۵۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۰
آرمان پرس:روزنامه‌های حامی دولت و اصلاح‌طلب رویکرد متفاوتی را نسبت به سفر و سخنرانی مصاحبه رئیس‌جمهور در نیویورک اتخاذ کردند. برخی از این نشریات با رویکردی اغراق‌آمیز تیتر زدند و برخی دیگر با سنجش میزان اهمیت، ترجیح دادند در تیترهای حاشیه‌ای خود به این موضوع بپردازند.
روزنامه اجار‌ه‌ای آرمان در تیتر اول اغراق‌آمیز خود نوشت: «نوای امید در نیویورک - روحانی: آمریکا قول داد روند را اصلاح کند.»
- روزنامه آفتاب یزد نیز در تیتر یک خود نوشت «پایان سفر کوتاه اما پرسفر رئیس‌جمهور به آمریکا - هشدار روحانی؛ قول آمریکا».
- همچنین روزنامه دولتی شهروند تیتر زد «تذکر به آمریکا.»
تیتر اول روزنامه ایران هم که فاقد ما‌به‌ازا می‌باشد چنین است «رئیس‌جمهور تشریح کرد: دستاوردهای ایران از نشست نیویورک.»
اما روزنامه‌های اعتماد و شرق ترجیح دادند تیترهای اصلی خود را به این موضوع اختصاص ندهند چنان که اعتماد در یکی از تیترهای کوچک و حاشیه می‌نویسد «روحانی در خاک آمریکا به واشنگتن هشدار داد» و شرق در اقدامی مشابه و در یک تیتر کاملا کوچک و حاشیه‌ای نوشت «آمریکا قول داد روند را اصلاح کند.» با این اوصاف اگر از هیجان‌زدگی و غلو روزنامه‌های آرمان و آفتاب یزد و تیتر فاقد مابه ازای روزنامه ایران که بگذریم، دیگر نشریات حامی دولت با زبان بی‌زبانی اذعان کرده‌اند که سفر مذکور هیچ دستاوردی نداشته جز اینکه روحانی از آمریکا «گله» کرده؛ بی‌‌آن‌که معلوم شود این گله 8 ماه پس از بدعهدی مکرر آمریکا در عالم واقع چه تاثیری در لغو تحریم‌ها خواهد داشت.
برچسب ها: نیویورک
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل