کد خبر: ۴۹۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲
وقتی فتنه گران دلسوز نظام میشوند!
پايگاه خبري... كه اين روزها تئوري‌هاي مختلف از جمله لزوم انحلال نظام بانكي ربوي در ايران،جلوگيري از تغيير ماهيت جمهوري اسلامي و مباحث حاشيه‌ساز ديگر را پيگيري مي‌كند اخيرا با ارسال پيامك‌هاي گسترده در سطح كشور خواستار انحلال وزارت اطلاعات شده است

مقاله روزنامه آرمان علیه آرمان پرس

نفس‌تنگي از گشاده‌رويي وزارت اطلاعات

روزنامه آرمان  يکشنبه ۲۱ آذر۱۳۹۵ شماره 3204- مطهره شفيعي: «پايگاه خبري... كه اين روزها تئوري‌هاي مختلف از جمله لزوم انحلال نظام بانكي ربوي در ايران، جلوگيري از تغيير ماهيت جمهوري اسلامي، انقلاب براي حذف آقازاده‌ها از سيستم اداري و اقتصادي كشور و مباحث حاشيه‌ساز ديگر را پيگيري مي‌كند اخيرا با ارسال پيامك‌هاي گسترده در سطح كشور خواستار انحلال وزارت اطلاعات و تبديل آن به يك نهاد حكومتي به جاي يك نهاد دولتي شده است.» اين متني است كه در سايت دلواپس منتشر شده و محتواي پيام مورد اشاره هم چنين است كه «ج. ا. ا به يك تحول اساسي شكلي - محتوايي نیازدارد. شكلي مانند «انحلال وزارت اطلاعات» و تبديل آن از يك نهاد دولتي به نهاد حكومتي». بدون شك مخالفان اعتدال و ميانه‌روي از تغييرات ساختاري و رفتاري دولت يازدهم خشنود نيستند و هر از چندگاهي كه عرصه بر آنان تنگ مي‌شود به نوعي طرح‌هايي را مطرح مي‌كنند كه خودشان به غير عملي بودن آن واقف هستند و تنها با طرح آن مي‌خواهند با تنفس مصنوعي به حيات خود ادامه دهند. يكي از طرح‌ها كه اخيرا از سوي يك سايت دلواپس مطرح شده، حذف وزارت اطلاعات است! وزارتي كه تحت مديريت و تدابير حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوي توانست به اعتماد افكار عمومي به اين وزارتخانه بيفزايد. از رويكردهاي علوي در وزارت اطلاعات پررنگ كردن وجهه مردمي آن بود، چنان‌كه عنوان داشته: «حضور مردم به دستگاه اطلاعاتي اشراف كامل مي‌دهد و توان همه جامعه اطلاعاتي و امنيتي كشور منهاي مردم دچار نقص است.» و نتايج مردمي بودن نهادها را چنين بيان مي‌كند كه«همكاري مردم با وزارت اطلاعات در ستادهاي خبري و ساير پل‌هاي ارتباطي به دستگاه اطلاعاتي اقتدار و انگيزه مي‌دهد.» مشخص است كه دلواپسان و بخشي از مخالفان دولت يازدهم اعتقاد چنداني به نقش مردم در اداره كشور ندارند و شفافيت و آگاهي جامعه براي آنها به منزله يك خطر تلقي مي‌شود، اما دولت يازدهم و به ويژه وزارت اطلاعات اعتقاد زيادي به آگاه كردن جامعه از آنچه دارد كه در جريان است. نتيجه اين آگاه بودن ميزان اطمينان و اعتماد به دولت است، چنان‌كه وزير اطلاعات هم به اين موضوع اشاره كرده و در آبان ماه سال جاري گفته بود:«در نظرسنجي‌هاي انجام شده در اوايل سال ۹۳ وزارت اطلاعات به لحاظ محبوبيت در ميان وزارتخانه‌هاي دولت رتبه هفتم را كسب كرده بود كه با تلاش و كوشش بسيار و همچنين افزايش مشاركت مردم با دستگاه‌هاي اطلاعاتي و اقدامات اين نهاد، بر اساس نظرسنجي كه در مهرماه سال جاري انجام شد، جايگاه وزارت اطلاعات به رتبه سوم در محبوبيت ميان مردم ارتقا يافت.»

تلاش‌هاي ناكام براي تضعيف وزارت اطلاعات

تلاش براي تضعيف وزارت اطلاعات از ابتداي دولت يازدهم آغاز شد، اما همه اين تلاش‌ها بي‌نتيجه بود. به عنوان مثال وزير اطلاعات در بهمن ۹۳ اظهار داشت:«اكنون بولتن‌هايي به دست ما مي‌رسد كه مرتبط با ماست و دروغ ۱۰۰ درصد است. مي‌گويند كه جلسه‌اي ميان فلاني، دكتر روحاني و فلان وزير صورت گرفته كه فلان صحبت‌ها بيان شده است، به اين كلام‌ا... مجيد به اين قرآن اصلا چنين جلسه‌اي نبوده است كه چنين صحبت‌هايی بيان شود؛ من نمي‌دانم اينها چگونه مي‌خواهند با دروغ گفتن، ولايت، انقلاب و اسلام را حفظ كنند؛ پسر بنده نيز به كارهاي وزارت هيچ كاري ندارد، فقط وزارت بنده باعث دردسر او شده است، وكيل پايه يك دادگستري است كه بيچاره شده است و به من مي‌گويد پدر كدام كار را بپذيرم و كدام را نپذيرم، گفتم هر كاري مربوط به وكالتت است بپذير و هر كاري كه به سبب پسر فلاني بودن مراجعه كردند قبول نكن، گفت منم اين اساس را قرار داده‌ام. گفتم تحمل كن، اينها براي خدمت است. بعدش از پسرم پرسيدم گفت من نه چنين كسي را مي‌شناسم و نه چنين حوزه‌ علميه‌اي را بلدم و نه چنين ديداري بوده است.» البته پاسخ محكم‌تر به اين ياوه‌گويي‌ها عليه وزير اطلاعات و خانواده او زماني داده شد كه محسن علوي فرزند وزير اطلاعات براي حضور در انتخابات مجلس دهم تاييد صلاحيت شد. گفتني است مدير مسئول مجموعه‌اي كه ديروز پيامك مورد نظر را ارسال كرده بود، چندي پيش به آريا گفته بود:«در سال ۱۳۹۰ پس از آنكه از بخشداري كيش به دليل مخالف‌هاي شديد بركنار شدم، مجموعه خبرپيامكي را تشكيل دادم كه بحمدا... در سال ۱۳۹۲ به بزرگ‌ترين رسانه پيامكي كشور مبدل شد و هم‌اكنون با قريب به يك ميليون پيامك در روز در زمره پرمخاطب‌ترين رسانه‌هاي كشور قرار دارد.»

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل