کد خبر: ۵۱۱۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۶
تعداد نظرات: ۹ نظر
قورباغه هفت تیر کشید؛ بخوانید و بخندید!/
"قدرت حسین قلی اف" نماینده مجلس آذربایجان این سخنان را ایراد کرد: اگر ایران جرات حمله به جمهوری آذربایجان را به خود بدهد، این کشور (ایران) از روی نقشه محو شده و به جای آن 5 کشور جدید تاسیس خواهد شد!"
آرمان پرس l عصر ایران نوشت:

به نقل از وب سایت روزنامه " دیلی صباح " ترکیه، "قدرت حسین قلی اف" نماینده مجلس آذربایجان دیروز در واکنش به حواشی سفر اخیر "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسراییل به آذربایجان این سخنان را ایراد کرد.

او با اشاره به اینکه مقامات جمهوری اسلامی ایران حق ندارند با مداخله در امور داخلی آذربایجان به روابط رو به توسعه کشورش با اسراییل اعتراض کنند، گفت دولت باکو باید به تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران در این باره واکنش نشان دهد.

گفتنی است  نتانیاهو روز 13 دسامبر با سفری 7 ساعته به جمهوری آذربایجان ضمن دیدار با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان چند سند و یادداشت تفاهم همکاری با این کشور به امضا رساند.

با وجودی که این سفر واکنش رسمی جمهوری اسلامی ایران را در پی نداشته است، اما در هفته های اخیر برخی دیپلمات ها، نمایندگان مجلس و روحانیون و ائمه جمعه در ایران به این سفر واکنش نشان داده و به آن اعتراض کرده اند.

حسین قلی اف روز جمعه در سخنان خود در پارلمان آذربایجان با ادعای اینکه در روزهای گذشته واکنش های تهدید آمیزی از سوی برخی مقامات ایرانی در رابطه با سفر اخیر نتانیاهو به باکو دیده می شود، گفت دولت باکو باید نسبت به این واکنش ها بی تفاوت نباشد و به آنها پاسخ مناسب بدهد.

او تهدید کرد: موضع تهاجمی اخیر جمهوری اسلامی ایران نسبت به جمهوری آذربایجان می تواند عقب وخیمی در پی داشته باشد.

بنا به ادعای این نماینده مجلس جمهوری آذربایجان : اگر ایران جرات حمله به جمهوری آذربایجان را به خود بدهد، این کشور (ایران) از روی نقشه محو شده و به جای آن 5 کشور جدید تاسیس خواهد شد!"

پس از سخنان حسین قلی اف ، رییس مجلس جمهوری آذربایجان در واکنش به اظهارات او گفت: ایران هرگر قادر به دخالت در امور داخلی این کشور نخواهد بود.

"اوکتای اسداف" رییس مجلس آذربایجان گفت: کشورش هرگز به سفر اخیر رییس جمهوری اسلامی ایران به ارمنستان اعتراضی نکرده است و دو کشور باید به یکدیگر احترام بگذارند.
برچسب ها: آذربایجان
نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
ناصر م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
5
4
بهتر است دیگران را تهدید نکنیم تا اینگونه تهدیدها را هم نشنویم . چهار برابر نفوس آذربایجان شمالی و بیش از یک سوم جمعیت ایران را آذربایجانیهای جنوبی تشکیل میدهند که سر ایران است و نیازی به هفت تیر هم نیست با جدا شدن آذربایجان جنوبی ، ایرانی هم وجود نخواهد داشت . کسی که خانه اش از شیشه است سنگ پرت نمیکند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
خخخخخخخخخخخخخخخخخخ/ خیلی ....
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
5
6
بدبختی اینه که اینم مال ایران بوده .. حالا شاخ بازی در میاره ... یه بارکی بزنیم همه رو برگردونیم به ایران تا اینا قدرت واقعی ایران رو بهتر درک کنند و اینقدر اراجیف نبافند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
مگه جدا شدنش دست تو بوده كه گرفتن مجددش هم با يد با كفايت! تو باشه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
4
5
رييس مجلسش درست گفته >
مگر آنها به سفر مقامات ايران به ارمنستان يا ارمنستان به ايران اعتراضي ميكنند ؟! حرفش كه گفته دو كشور بايد با احترام با يكديگر رفتار كنند هم درست است .
ناشناس
|
-
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
2
4
ای احمق که خانه ات را از شیشه می دانی که یک بخش جدا شده , ایران را تهدید به نیستی می کند و تو در ساز او می دمی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
چرا چرت و پرت سر هم ميكني؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
1
4
ای وطن فروش هیچ میدانی که اکثریت اذریها کار ونان وثروتشان رادرمناطق جنوبی ایران بندرعباس کیش شیراز خوزستان کسب کرده میکنند واگر برگردند توگدایی هم درشهر خودت نمیتوانی بکنی درد ما از اذربایجان که خودخاک ایران وقسمت کوچکی ازایران بوده نیست درد ما از افراد وطن فروش مزدوران اجنبی وان پست فطرتهای حرامزاده ای چون منافقین نوکران وجیره خواران صدام ملعون هست که درجنگ ودفاع مقدس نیروی صدام بودند اری ازاین افراد بی غیرت وپست متاسفانه درتمام کشورها هستند اما انقدر کم هستند که ملت خودشان انهاراتکه تکه میکنندوبه سزای خیانتشان میرسانند اما بهتر است ایمه جمعه هم درهرمسیله ای سریع نظر ندهند واجازه دهند مسیله ای بررسی انالیز وبا کسب اجازه از مسولین فهیم وباهوش وسیاستمدار کسب تکلیف کنند عجله وشتاب دررانندگی باعث مرگ زودرس است این رادرهمه موارد بکار ببندید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
اون وطنش آذربايجان هست بنابر اين نميتواني به وطن فروش بگويي !
تو كه به ائمه جمعه هم توصيه ميكني ! چرا نميري تريبون نماز جمعه را هم دست بگيري ؟!
آقاي راننده !!!!
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل