کد خبر: ۵۵۵۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
فایننشال تایمز ادعا کرد که قطر حدود 700 میلیون دلار به ایران و گروه های منطقه ای شیعه که مورد حمایت تهران هستند، پرداخته است.
آرمان پرس l  فایننشال تایمز ادعا کرد که قطر حدود 700 میلیون دلار به ایران و گروه های منطقه ای شیعه که مورد حمایت تهران هستند، پرداخته است.

به گزارش «انتخاب»، این نشریه در ادامه اورده ست: دوحه یک میلیارد دلار را برای ازادی 25 عضو خانواده سلطنتی در عراق و همچنین 50 شبه نظامی شیعه ربوده شده توسط تروریست ها در سوریه پرداخت کرد.

ماجرا از آنجا شروع  شد که کتائب الحق که نزدیک به ایران است، تعدادی از خانواده سلطنتی قطر را در عراق بازداشت کرد و در عوض خواستار آزادی مبارزان شیعه ربوده شده توسط تروریست ها در سوریه شد. قطر با استفاده از این وضعیت، 200 تا 300 میلیون دلار به گروه های افراطی در سوریه و تحریر الشام پرداخت کرد تا در مقابل مبارزان ربوده شده شیعه آزاد شوند.

به نظر می رسد مهمترین دلیل قطع رابطه اعراب و سعودی با دوحه، پرداخت پول به ایران بوده است.

دو دیپلمات می گویند که انگیز گروه عراقی برای بازداشت نعدادی از قطری ها، دادن این اهرم به ایران و حزب الله بوده است که بتوانند ازادی تعدادی از مبارزان شیعه که توسط گروه افراطی تحریر الشام ربوده شده بودند را تضمین کنند.
برچسب ها: قطر ، شیعه
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل