کد خبر: ۵۵۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵
بخوانید
آرمان پرس l عبدالله گنجی در کانال تلگرامی خود نوشت:

روحانی در باره چرایی حملات تروریستی در تهران آن را به دمکراسی ارجاع داده است و گفته:"حملات تروریستی تهران انتقام از دمکراسی بود"

رسانه های ضد انقلاب که در انتخابات همسو با روحانی بودند،این جمله را چنین تفسیر کردند که "تروریستها اجیر شده از سوی تندروها در ایران اند."

اما از این که بگذریم گویی روحانی از هر تهدیدی، فرصتی برای دیده شدن می سازد و مشاورین و همراهانش که این دو، سه روز کمر بند انفجاری ضد تفرقه بسته اند جور دیگری به او مشاوره می دهند.

1-با این منطق تروریسم در سوریه، افغانستان و پاکستان و..... هم با دمکراسی می جنگد. و گویی فقط شیعه دنبال دمکراسی در جهان اسلام است که کشته می شود.

بالاخره اصلاح طلبان و روحانی روشن نمایند که داعش در سوریه با دمکراسی می جنگد یا با دیکتاتوری مدنظر شما؟


2- ما مردم سالاری دینی داریم نه دمکراسی اما روحانی در انتخابات هم نشان داد در چهارچوب مردم سالاری دینی فکر نمی کند بلکه همان دمکراسی است که قدرت در آن اصالت دارد.

3- اما آنچه سخن روحانی را خطر ناک نشان می دهد اینکه:ممکن است اهل رفاه که از هیچ دردسری خوششان نمی آید بگویند :اگر علت حمله داعش به تهران دمکراسی است خب تعطیل اش کنیم تا در امان باشیم و راحت و در امنیت زندگی کنیم. انتخابات اگر جان ما را به خطر می اندازد چرا برگزار شود؟.

جناب روحانی عزیز اگر از پوستین روشنفکری خارج شود و برایش مهم نباشد که غربی ها چه برداشتی از سخن اش می کنند یک راست می رفت سراغ اصل مطلب و مثل امام موضع الهی می گرفت که فرمود:

"بالاخره در تاریخ اسلام می بایست آن شمشیر کفر و نفاقی که‎‏در لباس دروغین اِحرام یزیدیان و جیره خواران بنی امیه ـ علیهم لعنة الله ـ برای نابودی و‏‎ ‎‏قتل بهترین فرزندان راستین پیامبر اسلام، یعنی حضرت ابی عبدالله الحسین ـ علیه السلام ـ‏‎ ‎‏و یاوران با وفای او، پنهان شده بود مجدداً از لباس همان میراث خواران بنی سفیان به‏‎ ‎‏درآید و گلوی پاک و مطهر یاوران حسین ـ علیه السلام ـ را در آن هوای گرم، در کربلای‏‎ ‎‏حجاز و در قتلگاه حَرَم، پاره کند؛ و همان اتهاماتی را که یزیدیان به فرزندان راستین‏‎ ‎‏اسلام زدند و آنان را «خارجی» و «ملحد» و «مشرک» و «مَهدورالدم» معرفی کردند،‏‎ ‎‏درست همان را به رهروان راه آنان وارد آورند؛ که ان شاءالله ما اندوه دلمان را در وقت‏‎ ‎‏مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت‏‎ ‎‏این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد، و با برپایی جشن پیروزی حق بر جنود کفر و‏‎ ‎‏نفاق و آزادی کعبه از دست نااهلان و نامحرمان به مسجدالحرام وارد خواهیم شد."

امامی که  صاحب جملات فوق است حتما از اعتدال خارج است و با دمکراسی چفت و بست نمی شود.
برچسب ها: ایران
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل