کد خبر: ۵۵۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
منابع سیاسی و رسانه‌ای پیش‌بینی می‌کنند که به زودی طرح برکناری ولی‌عهد عربستان به اتهام نزدیکی‌اش با دوحه، در عربستان کلید بخورد و پسر شاه سعودی یک قدم دیگر به پادشاهی نزدیک می‌شود.
آرمان پرس l در پی تنش‌های اخیر ایجاد شده میان عربستان و همپیمانانش با قطر، برخی اطلاعات به دست آمده از منابع سیاسی و رسانه‌ای نشان می‌دهد که به زودی در داخل خاندان سلطنتی عربستان یک کودتا صورت خواهد گرفت تا «محمد بن نایف» ولی‌عهد کنونی عربستان از دور خارج شود و جانشین او «محمد بن سلمان» یک قدم دیگر به تخت پدرش نزدیک شود.
 
پایگاه اطلاع‌رسانی «النجم الثاقب» یمن با انتشار این خبر نوشت: اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که اقدامات لازم برای برکناری ولی‌عهد عربستان انجام شده و قرار است پسر شاه سعودی به ولی‌عهدی برسد. پست‌های «محمد العریفی» و «عائض القرنی» از مفتی‌های سعودی در شبکه‌های اجتماعی دلیل این مدعاست.
 
عکس‌هایی که این مفتی‌ها در صفحه‌های خود به اشتراک می‌گذارند و نیز متن‌های مشابهی که منتشر می‌کنند، که بیانگر ترسیم نقشه‌ای برای نزدیک شدن محمد به سلمان به تخت پادشاهی است. در یکی از عکسهای منتشر شده، برای نخستین بار، محمد بن سلمان در سمت راست و محمد بن نایف در سمت چپ ملک سلمان دیده می‌شوند.
 
دو روز پس از بحران قطع روابط ریاض با دوحه، القرنی می‌گوید: خدایا پادشاه ما و خادم حرمین شریفین، ولی‌عهد و جانشین او را آنچنان که خود می‌پسندی و دوست داری، موفق بدار و کشور ما را از فتنه‌های آشکار و نهان حفظ کند.
 
العریفی نیز در پست مشابهی با اختلافی جزئی می‌گوید: خدایا نعمتهای آشکار و پنهان خود را به ما ارزانی کند و والیان ما در امور خیر، توفیق بده. قلبهای ما را آنچنان که خود می‌خواهی متحد بفرما و امنیت و خبر ما را بیفزا.
 
این در حالی است که برخی اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد، طی چند روز آینده، شاهد وارد شدن اتهامات به محمد بن نایف ولی‌عهد عربستان مبنی بر همسویی با قطر خواهیم بود و وی برکنار خواهد شد. بدون اینکه کسی بتواند حتی یک کلمه سخنی بگوید.
 
ناظران سیاسی می‌گویند: به زودی شاهد هزاران حساب کاربری در توییتر خواهیم بود که محمد بن نایف را به همکاری و همسویی با قطر متهم می‌کنند و ولی‌عهد نیز نخواهد توانست این هجمه را مهار کند و به این ترتیب دشمنش یعنی محمد بن سلمان پیروز خواهد شد.
منبع: فارس
برچسب ها: عربستان
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل