کد خبر: ۵۵۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، رویکرد دولت جدید بر احیای قدرت و شکوه آمریکا متمرکز شد و لازمه تحقق این هدف ایجاد تغییراتی فراگیر در منطقه خاورمیانه بود.
آرمان پرس l به نقل از پایگاه خبری عربی ۲۱، پس از انتخاب دونالد ترامپ رویکرد جدید آمریکا به سمت بازگرداندن قدرت و شکوه آمریکا نه با استفاده از هویج بلکه چماق گرایش یافته است، ازهمین رو چاره ای ندارد جز اینکه منطقه را برای این نقش جدید آماده کند.

این در حالی است که رسانه های آزاد و مقاوم مهم ترین چالش این رویکرد جدید آمریکا  به شمار می آیند و روشن است که اظهارات تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در نشست ریاض با حضور ترامپ با این رویکرد دولت جدید آمریکا تلاقی پیدا کرد.

دستور کار جدید آمریکا در منطقه

ترامپ و دولت او دستورکارهای متعددی در منطقه دارند که مهم ترین آن مبارزه با اسلام با شعار «تررویسم» و عادی سازی کامل روابط منطقه با اسرائیل و نیزحل و فصل فراگیر قضیه فلسطین است به شکلی که قدس برای همیشه به پایتخت آن به عنوان یک دولت یهودی تبدیل شود و همزمان با آن مقاومت از بین برود و یک وطن جایگزین برای همه فلسطینی ها در نظر گرفته شود زیرا حضور آنان همواره به مثابه تهدیدی برای اسرائیل باقی خواهد ماند.

روشن است این اهداف در طول یک شبانه روز تحقق نمی یابد بلکه مراحلی دارد که شامل تضعیف موجودیت باقیمانده اهل تسنن و به زانو در آوردن آن توسط نظام های سرکوبگر مزدور است.

همه این اهداف باید در بدنه ای صورت بگیرد که توان مقاومت نداشته باشد و این نیازمند از بین بردن حمایت مالی از آن است.
و در پاسخ به این سوال که ترامپ از کجا شروع می کند، همه به قطر اشاره کردند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: آمریکا ، غرب آسیا
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل