کد خبر: ۵۷۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
رحیم پور ازغدی تشریح کرد
دوره قاجار و پهلوی هم همین تیپ‌ها حکومت می‌کردند، منتهی این‌ها مذهبی نما هستند و با این حال آیا این‌ها در برابر اولتیماتوم ابر قدرت‌ها می‌توانند مقاومت کنند؟/ بچه های ما در خلیج فارس کاری کردند که همه کشتی ها که از آنجا عبور می کنند مجبور هستند که مترجم فارسی داشته باشند / در چندین مجله اروپایی به خاطر این اقدام نمایندگان به ما خندیدند در واقع پستی و بی شخصیتی مانع بزرگی بر سر راه تمدن سازی نوین اسلامی است.
آرمان پرس l جهان نیوز نوشت: رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز (دوشنبه، 16 مرداد) در دومین نشست سالانه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله برگزار رشد، با اشاره به اقدام اخیر نمایندگان در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور در مجلس که با حضور موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد، گفت: نوع افراطی احساس حقارت و ذلت، جاسوسی و خیانت است اما نوع رایج‌تر و رقیق‌تر آن پیشه گرفتن نمایندگان مجلس بود و به گونه ای که با این اقدام به آدم "احساس تهوع" دست می‌دهد.

وی با بیان اینکه اکثر این نمایندگان، نمایندگان تهران بودند که در میان آنها هم آخوند بود، تصریح کرد: دیدیم که این‌ها با چه ذلتی سلفی می گرفتند و این خطر بزرگی است. در واقع این اقدام با وجود این همه اهانت که در این چند سال اخیر ما در حوزه تحریم‌ها و هسته‌ای به ما کرده و حق و حقوق و عزت ملت ایران را پایمال کرده‌اند، صورت گرفته است.  

رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه ذلت و حقارت را در چشمان نمایندگان و گردن‌های کج آنها به مانند دوره قاجار و دوره پهلوی می دیدیم گفت: دوره قاجار و پهلوی هم همین تیپ‌ها حکومت می‌کردند، منتهی این‌ها مذهبی نما هستند و با این حال آیا این‌ها در برابر اولتیماتوم ابر قدرت‌ها می‌توانند مقاومت کنند؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه قرار بود مدرس‌ها به مجلس بروند، تصریح کرد: در دوره مدرس کشور با مسائلی هم چون انگلیس، روسیه، تهدید، اشغال، جنگ و بعد اولتیماتوم روس‌ها روبه رو بود و آنها می‌گفتند ما آمدیم بعد مجلس مثل همین نمایندگان با ذلت ترسیدند و گفتند امتیاز بدهید و الا روس ها حمله می کنند که مدرس در پاسخ گفت آقایان از ترس مرگ می خواهید خودکشی کنید شما می ترسید که آنها بکشنتان اما قبل از آن خودکشی می کنید. با عزت و شرافت پای حقوق ملت بایستید و نه آن هم اگر روس ها جرات کنند و بیایند، بگیرند و هزینه بدهند این است که آنها ایران را اشغال می کنند اما شما می خواهید قبل از آنها کشور را دو دستی تقدیمشان کنید. 

وی افزود: امام خمینی (ره) فرمودند از امریکا نترسید از خودتان بترسید. ما باور نمی کردیم که در دهه چهارم انقلاب و با این سرعت نمایندگان مجلس این گونه ذلیل و پست عمل کنند به گونه ای که یکی از آنها برگشته و می رود بغل آن خانم عکس سلفی بگیرد و یکی با التماس نگاه می کند. در واقع برخورد نمایندگان به گونه ای بود که به نظرم موگرینی ترسیده و با خودش گفته که نکند نمایندگان نسبت به او نظر سو دارند اما او نمی داند که صحبت مردانگی هم نیست که آنها از آن جهت بخواهند برای سلفی گرفتن جلو بیایند. 

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه واقعا این همه ذلت و پستی را که در مجلس اتفاق افتاد ندیده بودیم تصریح کرد: این نشان می دهد داخل حکومت خطری متولد شده است در واقع عمر غرب زدگی در داخل حکومت منفجر شده است در واقع امروز شاهد ترس از غرب، عشق به غرب، جدایی غرب مواجه هستیم و این در حالی است که غرب بر سرشان می زند و بعد برایش پارس می کنند و این خیلی خطر بزرگی است. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: عمر ما که تمام شد ولی در این یکی دو سه دهه آینده مراقب باشید حکومت نباید به دست این ها بیفتد. 

وی با بیان اینکه در برابر مستکبر باید مغرور بود تصریح کرد: بچه های ما در خلیج فارس کاری کردند که همه کشتی ها که از آنجا عبور می کنند مجبور هستند که مترجم فارسی داشته باشند و با زبان فارسی با ما صحبت کنند بعد از سوی دیگر شاهد آن اقدام از سوی نمایندگان مجلس هستیم.

پور ازغدی با اشاره به اینکه هر چه دقت کردم ببینم آیا در این اقدام نمایندگان حسن نیت بوده یا نه تصریح کرد: در چندین مجله اروپایی به خاطر این اقدام نمایندگان به ما خندیدند در واقع پستی و بی شخصیتی مانع بزرگی بر سر راه تمدن سازی نوین اسلامی است.  

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ترس از غرب، عشق به غرب و پارس کردن جلوی آن ها برای کسب رضایتشان به شکل مجسم با سلفی گرفتن نمایندگان خود را نشان داد البته اشکال نامجسم دیگری هم وجود دارد تصریح کرد:
امام (ره) می گفتند که تکلیف خود را روشن کنید امریکا دشمن است اما برخی ها آن را دشمن نمی دانند و می گویند چون این کشور پیشرفته تر است باید زیر سایه آنها باشیم البته یک مدل دیگر هم که یک مدل مستقل است وجود دارد که این به معنای منزوی بودن نیست حرف ما این است که ملت ایران باید لوکوموتیو باشند نه اینکه برای حرکت در واگن ها قرار بگیرند .

رحیم پور با بیان اینکه امریکا در دهه 60 به هیچ کشوری حمله نکرد اما در ده سال اخیر 5 کشور اسلامی از جمله عراق، سوریه، افغانستان، لیبی و یمن را با خاک یکسان کرده تصریح کرد: برخی ها می گویند امریکا آدم شده اما واقعیت این است که امریکا وحشی تر شده است و نشانه آن هم حمله این کشور به 5 کشور اسلامی است البته اگر جرات می کردند ایران را نیز مورد حمله قرار می دادند اما می دانند با حمله به ایران جنگ جهانی سوم شکل می گیرد و از این طریق ذخایر نفتی به آتش کشیده می شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به قاطعیت امام در برابر جهانخواران تصریح کرد: زمانی که هواپیمای مسافربری کشورمان در خلیج فارس مورد حمله موشکی ناو امریکایی قرار گرفت امام خمینی (ره) خطاب به امریکایی ها گفتند که این گونه نیست که شما همواره دست به این اقدامات بزنید ممکن است نیروهای ما ناوهای شما را به قعر خیلج فارس بفرستند. در هر حال ما باید آنقدر قوی شویم که امریکا بفهمد اگر یک ضربه بزند دو ضربه می خورد و رهبر معظم انقلاب نیز به این مسئله اشاره کرده اند. 

وی با اشاره به اینکه برخی ها می گویند غیر از مبارزه راه دیگری برای رویارویی با امریکا وجود دارد تصریح کرد: با این وجود امام (ره) گفته اند که راهی جز مبارزه نباید ولی با این وجود با مذاکره هم نمی شود با امریکا تعامل کرد چون یا کلاه ما را برمی دارند و یا ظلم می کنند و البته رهبر معظم انقلاب نیز در جریان مذاکرات گفتند که من به مذاکرات بد بین هستم و خواهید دیدید که به ریشتان می خندند در هر حال امروز شاهدیم برخی ها به ریششان می خندند اما امروز برخی ها که برجام نقض شده است و به ریششان می خندند به ریششان نمی گیرند و می گویند حالا حالاها برجام را نقض نمی کنند و بعد یکی دیگر می آید و می گوید نقض فاحش کرده اند.

پور ازغدی با بیان اینکه امروز یک طرف می گوید با شجاعت زمینه ادامه توافق را داریم و یک طرف هم در مجلس زیر پای اروپایی ها می افتد تصریح کرد: امام خمینی (ره) گفته اند که راهی جز مبارزه نمانده است و باید چنگ و دندان امریکا و ابرقدرت ها را شکست و گرنه آنها ما را ول نمی کنند و البته امام باز هم گفته اند که این ریسک است اما ما باید در نهایت یکی از دو راه را انتخاب کنیم که یکی از این راهها شهادت و دیگری پیروزی است.


رحیم پورازغدی با بیان اینکه به فرموده امام خمینی با غرب محوری و غرب زدگی نمی توانیم ایران را آباد کنیم چراکه با این روند ایران به یک کشور دست چندم وابسته تبدیل می شود، تصریح کرد: جریان غرب گرایی از ابتدا در کشورمان بوده است که از جمله آنها می توان به بازرگان در دولت موقت و بنی صدر به عنوان نخستین رئیس جمهور کشور اشاره کرد. واقعیت این است که جریان غرب گرایی در کشورمان حذف نشده و فقط آدم های آن عوض شده اند که آخرین نمونه این آدم ها نمایندگانی بودند که در مجلس سلفی گرفتند البته برخی ها نیز در دانشگاه ها دارای این نگرش هستند و همچنان می گویند قبله آن طرف است.

برچسب ها: ازغدی
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل