کد خبر: ۵۸۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» اعلام کرد که با این پیشروی ارتش سوریه «حیات گروهک‌های مسلح معارض در مرزهای سوریه و اردن و در داخل مرزهای اداری استان سویداء به پایان رسید.
آرمان پرس l نیروهای ارتش سوریه و هم‌پیمانان آن پس از درگیری شدید با عناصر تروریستی گروهک «اسود الشرقیه» بر مرزهای استان سویداء واقع در جنوب این کشور که در مرز اردن قرار دارد، مسلط شدند.

منابع میدانی مستقر در ریف سویداء خبر دادند که «تیپ 15 ارتش سوریه و متحدان آن وارد مرزهای سوریه و اردن شدند و بر مناطق «بئرالصابونه» و «تله الاسده» مسلط شدند و پس از آن نیز کنترل گذرگاه «ابوشرشوح» و پاسگاه‌های مرزی را به‌طور کامل در دست خود گرفتند.»

به گزارش فارس، این منبع میدانی افزود: نیروهای ارتش سوریه در عملیات پیشروی خود در جنوب این کشور همچنین موفق شدند بر محورهای «بئر الرصیعی»، «تل صدا»، «تل الضبع»، «جمعیه الرماثین» تا «وادی الصوت» و پاسگاه‌های مرزی از 130 تا 136 و همچنین محور «بئر الحرضیه» و «بئر الصوت» تا «وادی الموت» مسلط شوند.

منبع میدانی خبر داد که «نیروهای ارتش سوریه موفق شدند مناطق اشغال شده گروهک اسود الشرقیه و جیش العشایر در مرزهای اداری ریف شرقی سویداء را بازپس بگیرند.»

در همین ارتباط، "ابو احمد العاصمی" عضو شورای نظامی ارتش آزاد سوریه به الشرق الاوسط گفته که اگر چراغ سبز آمریکا نبود، این پیشروی حاصل نمی‌شد. وی مدعی شد که پیشروی ارتش سوریه در جنوب در چارچوب توافقی است که آمریکا با آن توانست ایران را از مرزهای اسرائیل دور کند.

در همین حال، گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» اعلام کرد که با این پیشروی ارتش سوریه «حیات گروهک‌های مسلح معارض در مرزهای سوریه و اردن و در داخل مرزهای اداری استان سویداء به پایان رسید.

دیدبان حقوق بشر سوریه تأکید کرد که «برای گروهک‌های معارض مسلح ورودی‌های خارجی در شرق و جنوب شرقی سوریه به غیر از نوار مرزهای ریف جنوب شرقی دمشق با اردن و نوار مرزی با عراق مشرف بر دو استان دمشق و حمص که گذرگاه تنف را شامل می‎شود، باقی نمانده است.»

برچسب ها: اردن ، مقاومت ، آمریکا
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل