کد خبر: ۵۸۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
با وجود تنش های بوجود آمده میان کره شمالی و آمریکا باید در حقیقت گفت بازی تمام شده و این کره شمالی است که برنده بازی شده است.
آرمان پرس l وب سایت فارن پالیسی در یادداشتی با عنوان "بازی تمام شد، کره شمالی پیروز شد" نوشت: با وجود تنش های بوجود آمده میان کره شمالی و آمریکا باید در حقیقت گفت بازی تمام شده است و این کره شمالی است که برنده بازی شده است.

این وب سایت افزود: کره شمالی ذخیره عظیمی از تسلیحات اتمی را در اختیار دارد و این ذخیره می‌توانند برای موشک‌های این کشور حتی موشک‌های قاره‌پیمایش که قادرند به خاک آمریکا اصابت کنند، استفاده شود. برخی رسانه‌ها می‌گویند کره شمالی 60 سلاح اتمی در اختیار دارد، اما تعداد موشک‌های اتمی کره شمالی از آنچه در رسانه‌ها منتشر می‌شود، بالاتر است. 


واقعیت این است که آمریکا نمی‌تواند در حملاتش همه آن موشک‌ها را از بین ببرد و یا مطمئن باشد که حتی یک موشک کره شمالی سئول، توکیو، یا نیویورک را هدف قرار نمی‌دهد.  
 هنوز برخی فکر می‌کنند که آمریکا باید کره شمالی را قانع کند یا حداقل برنامه‌های موشکی و اتمی این کشور را بلوک کند. اما تنها یک راه برای بررسی این وجود دارد و آن گفت‌وگو با کره شمالی‌ها است.

فارن پالیسی در ادامه افزود: کره شمالی تاکنون 5 موشک هسته ای خود را آزمایش کرده است و با نگاهی به دیگر کشورهای این رقم بسیاری زیاد است و مشخص است که کره شمالی به توانایی کافی در این زمینه رسیده است.  برنامه اتمی کره شمالی بسیار پیچیده‌تر از آن است که همه فکر می‌کنند و در حال حاضر زرادخانه اتمی خطرناکی وجود دارد که منطقه و به زودی آمریکا را تهدید می‌کند.

این وب سایت آمریکایی در پایان نوشت: کاملا واضح است که خلع سلاح اتمی کره شمالی از طریق دیپلماسی یا زور امکان ندارد، گزینه نظامی قابل اعتمادی هم وجود ندارد چراکه کره شمالی حداقل 60 موشک در اختیار دارد و حداقل یکی از آن‌ها می‌تواند به خاک آمریکا برسد. نویسنده این یادداشت تصریح کرد واقعیت این است که آمریکا نمی‌تواند در حملاتش همه آن موشک‌ها را از بین ببرد و یا مطمئن باشد که حتی یک موشک کره شمالی سئول، توکیو، یا نیویورک را هدف قرار نمی‌دهد.

برچسب ها: آمریکا ، کره شمالی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل