کد خبر: ۵۸۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و اخبار فعالان داخلی در کشور عربستان، همگی از ویرانی و تخریب منطقه شیعه نشین العوامیه در عربستان به دست نیروهای سعودی حکایت دارد.

آرمان پرس l به گزارش جام نیوز، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و اخبار فعالان داخلی در کشور عربستان، همگی از ویرانی و تخریب منطقه شیعه نشین العوامیه در عربستان به دست نیروهای سعودی حکایت دارد.

روزنامه میدل ایست آی در گزارشی از حمله نیروهای ارتش سعودی به  افراد به اصطلاح «مسلح» در شهرک شیعه نشین العوامیه، نوشت: "نگرانی و ترس از افزایش حملات به این شهرک در حال افزایش است".

این روزنامه در ادامه می افزاید، عکس های ماهواره ای از میزان زیاد ویرانی این شهر در طی محاصره چند ماهه و جان باختن دست کم 12 نفر را تا کنون به دنبال داشته است. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد، محله های مسکونی العوامیه به ویژه محله تاریخی الموسره به طور کامل به ویرانه تبدیل شده است.

«امین نمر» از ساکنان سابق الشویکه در خصوص از بین بردن شیعیان در این منطقه می گوید: "بیم آن می رود که دولت سعودی حملات خود را به العوامیه که اغلب ساکنان آن شیعه هستند، گسترش دهد زیرا «آنان نمی خواهند هیچ چیز در العوامیه زنده بماند».

گفتنی است، درگیری ها در العوامیه هنگامی آغاز شد که دولت سعودی از تخریب الموسره و بنای مجدد آن خبر داد زیرا دولت مدعی است، افراد مسلح از  این محله استفاده می کنند.

برچسب ها: عربستان
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل