کد خبر: ۵۸۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده کره شمالی و آمریکا علی‌رغم لفاظی‌های هشدارآمیز در روزهای گذشته، در حال پیشبرد مذاکراتی پشت‌پرده هستند.
آرمان پرس l یک رسانه آمریکایی روز جمعه گزارش داده کره شمالی و آمریکا علی‌رغم جنگ‌های لفظی در چند روز اخیر، از چند ماه پیش مذاکراتی پشت‌پرده را آغاز کرده‌اند که هنوز هم ادامه دارد. 

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد محور این گفت‌وگوها را شهروندان آمریکایی بازداشت‌شده در کره شمالی و روابط دوجانبه واشنگتن-پیونگ‌یانگ تشکیل می‌دهد. 

منابع آگاه به این خبرگزاری گفته‌اند طرفین در این مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای و پیشرفت‌های موشکی کره شمالی که مناقشات بر سر آن در روزهای گذشته آمریکا و کره شمالی را تا آستانه جنگ پیش‌برده‌اند، گفت‌وگویی انجام نداده‌اند.

این منابع علی‌رغم این گفته‌اند که این مذاکرات پشت‌پرده می‌توانند زیربنای گفت‌وگوهای جدی‌تری درباره تسلیحات هسته‌ای کره شمالی را نیز فراهم بیاورند، البته به شرطی که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی لفاظی‌های خصمانه روزهای اخیر را کنار بگذارند. 

دونالد ترامپ روز جمعه در باشگاه گلف خصوصی‌اش در نیوجرسی در واکنش به این گزارش آسوشیتدپرس گفت: «نمی‌خواهیم درباره پیشرفت (در روابط) گفت‌وگو کنیم، نمی‌خواهیم درباره گفت‌وگوهای پشت‌پرده حرف بزنیم.»

مقام‌های آمریکایی به شرط عدم افشای نام گفته‌اند در این مذاکرات پشت‌پرده، «جوزف یون»، نماینده آمریکا در امور سیاست‌های کره شمالی و «پاک سانگ»، از دیپلمات‌های ارشد کره شمالی حضور دارند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: آمریکا ، کره
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل