کد خبر: ۵۸۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
قطر کوتاه می‌آید و اسد باید برود!
«اگر عراق به مرحله ادغام بین نیروهای دولتی و حشدالشعبی تحت رهبری نخست وزیر و نیز فرمانده نیروهای مسلح نرسد؛ با مشکلات بزرگی روبرو خواهد شد.»
آرمان پرس l به نقل از پایگاه خبری النشره، مقتدی صدر رهبر جریان صدر در کنفرانسی مطبوعاتی تصریح کرد که همسان بودن دیدگاه‌ها را در جریان ملاقات اخیرش با محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی در شهر جده عربستان احساس کرده است.

مقتدی صدر افزود: هردوی ما با صراحت چند پرونده منطقه از جمله یمن، بحرین، سوریه، قدس و روابط ایران-عربستان و نیز روابط بین بغداد-ریاض را بررسی کردیم.

وی افزود: «ریاض به‌منزله پدر برای همگان است و قدرت خود را ثابت کرده و برای برقراری صلح در منطقه تلاش می‌کند.»

مقتدی صدر افزود: «همه اختلافات منطقه را می‌توان به‌طور تدریجی حل کرد؛ حتی اگر مدتی زمان ببرد.»

به گزارش تسنیم، وی تصریح کرد: «در این دیدار همچنین تنش بین چهار کشور عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر مورد بحث قرار گرفت. دوحه در قبال کوتاه آمدن حساسیت دارد، اما کوتاه خواهد آمد و اندک اندک به آغوش و خاستگاه عربی خود بازخواهد گشت.»

مقتدی صدر فاش کرد که از بیش از یک ماه پیش خواستار کناره‌گیری بشار اسد رئیس جمهور نظام سوریه شده است، زیرا کناره‌گیری اسد می‌تواند به برقراری صلح کمک کند.»

وی درباره عراق نیز گفت: «باید کشور عراق از مرکزیت برخوردار باشد؛ بدون اینکه دو ارتش در کشور وجود داشته باشد. اگر عراق به مرحله ادغام بین نیروهای دولتی و حشدالشعبی تحت رهبری نخست وزیر و نیز فرمانده نیروهای مسلح نرسد؛ با مشکلات بزرگی روبرو خواهد شد.»

برچسب ها: عراق ، ریاض
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل