کد خبر: ۵۸۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
سخنگوی پنتاگون در پاسخ به سؤالی درباره تهدید نظامی ونزوئلا از سوی دونالد ترامپ گفت برای سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا، کاخ سفید باید توضیح دهد.
آرمان پرس l  رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز بعد از دیدار با اعضای تیم امنیت ملی خود و در پاسخ به سوالی درباره ونزوئلا گفت: «گزینه‌های زیادی درباره ونزوئلا داریم. من گزینه نظامی را منتفی نمیدانم. گزینه‌های زیادی برای ونزوئلا داریم».

اظهارات دونالد ترامپ در حالی مطرح شده که از چندی قبل و به دنبال تنش‌ها در ونزوئلا، واشنگتن بارها ضمن دخالت در امور داخلی کاراکاس، مواضع تندی علیه دولت نیکولاس مادورو اتخاذ کرده است.

به گزارش فاکس نیوز، پس از تهدید رئیس‌جمهور آمریکا به اقدام احتمالی نظامی ضد ونزوئلا، سخنگوی پنتاگون درباره این موضوع اظهارنظر قابل تاملی کرده است.

«اریک پاهون» در پاسخ به سوالی درباره تهدید ترامپ گفت: «من شما را برای دریافت توضیح و شفاف سازی درباره اظهارات رئیس‌جمهور، به کاخ سفید ارجاع می‌دهم».

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ادامه داد: «پنتاگون هیچ دستوری در زمینه ونزوئلا دریافت نکرده است».

وی افزود: «ارتش برای وضعیت‌های مختلف، اقدام به برنامه‌ریزی برای اقدام احتمالی نظامی انجام می‌دهد و اگر از ما خواسته شود، آمادگی حمایت از تلاش‌های دولت برای حفاظت از منافع ملی و شهروندانمان را داریم».
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل