کد خبر: ۶۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۷
انتخابات مهم پارلمانی انگلیس از ساعتی پیش آغاز شد
مردم انگلیس که اقتصاد مهم ترین دغدغه شان است شاید به جوانی مانند میلیبند اعتماد کنند چرا که در سالهای گذشته کامرون عملا نتوانسته طرح مشخصی برای از میان برداشتن بحران اقتصادی در این کشور داشته باشد . . .

آرمان پرس – گروه بین الملل : از ساعتی پیش مردم انگلیس با حضور در پای صندوق های رای انتخاب 650 نماینده پارلمان این کشور را آغاز کردند . واجدین شرایط رای دادن در انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی به پای صندوق‌های رای می‌روند تا نمایندگان مجلس عوام آینده این کشور را انتخاب کنند. مجلس عوام انگلستان متشکل از 650 کرسی است که از 650 حوزه انتخابیه به آن راه می‌یابند. احزاب سیاسی انگلیس نامزدهای خود را در این حوزه‌های انتخابیه معرفی کرده‌اند و مردم با شرکت در انتخابات به نامزد مورد نظر خود رای خواهند داد.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس طبق قوانین داخلی انگلیس دولت آینده باید از مجموع برآیند مجلس عوام انگلیس شکل گیرد و به این ترتیب هر حزبی که بتواند نصف به علاوه یک مجموع نمایندگان مجلس را به دست بیاورد دولت آینده این کشور را شکل خواهد داد و از طرف دیگر اگر حزبی نتواند این میزان رای را به دست بیاورد باید دولت ائتلافی تشکیل شود . تاریخ انتخابات انگلستان نشان می‌دهد در اکثر انتخابات این کشور یکی از دو حزب اصلی سیاسی یعنی حزب محافظه‌کار یا  حزب کارگر توانسته حداکثر مطلق آراء را کسب نماید. در چنین شرایطی ملکه از رهبر حزب پیروز دعوت می‌کند به کاخ باکینگهام رفته و نخست‌وزیر انگلستان شود. بعد از انتخاب نخست‌وزیر، وی کابینه دولت را تشکیل می‌دهد.

در انتخابات پیشین اما شرایط به نوع دیگری رقم خورد و هیچ حزبی موفق به کسب اکثریت آراء نشد در نتیجه دولتی ائتلافی با مشارکت محافظه‌کاران و لیبرال دموکرات‌ها تشکیل شد. نتایج نظرسنجی‌های انتخابات 2015 نیز حاکی از آن است که در این دور نیز هیچ حزبی موفق به کسب حداکثر مطلق آراء نمی‌شود و احتمال تشکیل دولت ائتلافی یا دولت اقلیت در پیش است. طبق نظرسنجی‌ها رقابتی نفسگیر میان این دو در جریان است. روزنامه «سان» نتیجه یکی از آخرین نظرسنجی‌ها را منتشر کرده است. طبق آن حزب محافظه‌کار با ۳۴ درصد و حزب کارگر با ۳۳ درصد شانه به شانه هم پیش می‌روند.

وی همچنین وعده داده که در صورت انتخاب دوباره، در سال ۲۰۱۷ رفراندومی برای تعیین ماندن یا نماندن انگلیس در اتحادیه اروپا برگزار خواهد کرد. از آن پس موضوع خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به عنوان سناریویی محتمل به نظر می‌رسد.گفتنی است که در سال‌های گذشته بر شمار مخالفان و بدبینان انگلیسی عضویت در اتحادیه اروپا افزوده شده است. در ماه می ۲۰۱۴ حزب ضداروپایی «استقلال» (یوکیپ) در انتخابات اروپا نیرومندترین حزب انگلیس شد. این حزب موفق شده این موضوع را در بخش چشمگیری از افکار عمومی جا بیندازد که عضویت در اتحادیه اروپا به معنی آمدن مهاجران بیشتر به انگلیس است و آن را به یکی از مهم‌ترین مشکلات سیاست انگلیس تبدیل کرده است.

برخلاف کامرون، اد میلیبند اعلام کرده در صورت پیروزی در انتخابات، برگزاری رفراندوم برای خروج از اتحادیه اروپا را گزینه‌ای درست نمی‌داند و آینده انگلیس را در اتحادیه اروپا می‌بیند و نه در بیرون آن. به گفته میلیبند، حزب کارگر کشور را برای سال‌ها به ناامنی دچار نخواهد کرد و آینده اروپایی آن را به بازی نخواهد گرفت.

به نظر می رسد مردم انگلیس که اقتصاد مهم ترین دغدغه شان است شاید به جوانی مانند میلیبند اعتماد کنند چرا که در سالهای گذشته کامرون عملا نتوانسته طرح مشخصی برای از میان برداشتن بحران اقتصادی در این کشور داشته باشد اما همه چیز تا نیمه شب امشب به وقت تهران تعیین می شود . البته هزاران نفر از مردم انگلیس علی رغم ثبت نام برای دریافت کارت شرکت در انتخابات عمومی، هنوز این کارتها را دریافت نکرده اند.نگرانی هایی وجود دارد که عدم صدور این کارتها برای این عده، و نبود اطلاع رسانی صحیح در این خصوص موجب کاهش چشمگیر مشارکت در انتخابات شود.بر اساس نظام انتخاباتی انگلیس واجدین شرایط رأی گیری می بایستی برای دریافت برگ رای از طریق پست یا اینترنت ثبت نام کنند تا کارت شرکت در انتخابات را دریافت کنند.

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل