کد خبر: ۶۰۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
آرمان پرس l بدون تردید گسترش بی اخلاقی در فضای عمومی  ومجازی ریشه در دمکراسی دارد. بدین معنی که باید از تولید سرمایه اجتماعی برای طرف مقابل به هر نحو ممکن جلوگیری کرد تا دروه آتی نتواند در عرصه اجتماعی عرض اندام کند.اگر مردم سالاری دینی مد نظر امام حاکم بود اخلاق نیز بر آن حاکم بود.

عرصه قضا وقتی با دمکراسی معنادهی می شود بی اخلاقی یا بد اخلاقی رشد بیشتری می یابد.زیرا اصحاب قدرت برای رهایی از افکار عمومی بسویی می روند که حوزه قضا را سیاسی نشان دهند و اینجاست که زودتر از قاضی حکم محکومیت یا تبرئه صادر می شود و افکار عمومی مشوش و سردرگم می شود.

افکار عمومی خواستار مقابله با فساد و خصوصا دانه درشتهاست اما نخبگان قدرت که در معرض برخورد قرار می گیرند به جلو فرار می کنند.
برخورد بامهدی هاشمی برای عده ای آرمان بود و عده ای آن راسیاسی دانستند
برخورد با معاونین دولت ماقبل را با نامه به مردم سیاسی معرفی کردند.
برخورد با فریدن را سیاسی اعلام کردند
و بلافاصله پس از دستگیری برادر جهانگیری، ایشان شائبه سیاسی بودن را اعلام کرد.و.....

آنچه بدتر از همه چیز است بی مسئولیتی در شبکه های اجتماعی است. تا قبل آن رسانه های رسمی کمتر به بی اخلاقی می پرداختند زیرا باید از چارچوب پیروی و پاسخگو باشند .اما فضای مجازی که به مثابه"وجدان مجازی" نیست قبل از قاضی، تبرئه یا نابود می کنندو کسی هم پاسخگو نیست.

تنها راه پیشگیری از  سیاسی خواندن پرونده های قضایی اصلاح قوانین با هدف اطلاع رسانی است.هر کس رضایت محضری به دادگاه داد که اعلام دقیق جرم من بلامانع است دستگاه قضا اقدام کند .این روند می تواند به نقد احکام و تقویت رویه های قضایی نیز کمک کند.

*عبدالله گنجی
برچسب ها: اخلاق
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل