کد خبر: ۶۱۰۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
گفتنیست، به تازگی محمدرضا عارف، الیاس حضرتی و مسعود پزشکیان، طی نامه‌ای درباره اعمال محدودیت برای یکی از لیدرهای فتنه، به رئیس‌جمهور روحانی تذکر داده‌اند!
آرمان پرس l جماران گزارش داد: مسعود پزشکیان، نایب رئیس اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا محدودیت‌های اخیر برای خاتمی، مصوبه شورایعالی امنیت ملی بوده است، گفت: کاغذ و متنی ندارند، می‌ترسند این را نشان دهند! آنها از طرفی این کار را انجام دادند و از طرف دیگر جرأت اینکه آن را مکتوب کنند ندارند، زیرا در تاریخ می‌ماند و بعد قضاوت می شود. جلوگیری از حضور فردی که رئیس جمهور بوده در مجالس عمومی آن هم در شرایطی که دم از آزادی و دموکراسی می‌زنیم قابل قبول نیست و البته امیدوارم این موضوع را تکذیب کنند![۱]

*اینکه لیدر دولت اصلاحات به دلیل عملگری در فتنه سال ۸۸ تحت محدودیت‌هایی قرار دارد، امر عجیب و یا حتی مکتومی نیست.

استدلال آقای پزشکیان درباره «جرأت ندارند»! هم حرف درستی نیست چه اینکه نهادهای مرتبط با مسائل امنیتی و ملی، همواره مکلّف به پوشیده‌گویی و مستوری هستند نمی‌توانند راهبردها، توصیه‌ها و احکام خود را بر سر هر کوی و برزن جار بزنند.
و صد البته این نتوانستن هم نه از سر ضعف یا خوف که به دلیل الزامات عقلانی است.

یقینا انتظار زیادی نیست اگر از آقای پزشکیان خواسته شود که همانطورکه در ماجرای FATF تأکید کردند سر دَر نمی‌آورند و خبری هم ندارند؛ در مقولات امنیتی و مرتبط با آسایش مردم هم از آنجا که اطلاع و تخصصی ندارند، سکوت برگزینند و کار را به کاردان‌ها بسپارند.

چیزی که تاریخ قضاوت خواهد کرد، نه برخورد قانونی و شرعی با عناصر فتنه‌گر که همراهی و همسازی برخی مسئولان با جریان فتنه و تقویت جریانات ضد امنیتی ملی است.

پزشکیان زمان دیگری و در اظهاراتی غلط که می‌تواند مغایر با امنیت کشور تلقی شود، گفته بود: «کشور تا گلو در فساد اداری و اقتصادی گیر کرده است»[۲]

گفتنیست، به تازگی محمدرضا عارف، الیاس حضرتی و مسعود پزشکیان، طی نامه‌ای درباره اعمال محدودیت برای یکی از لیدرهای فتنه، به رئیس‌جمهور روحانی تذکر داده‌اند!

۱_ http://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-760293
۲_ http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13940808000685
برچسب ها: پزشکیان‌ ، خاتمی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل