کد خبر: ۶۱۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
روزنامه آلمانی:
یک روزنامه آلمانی با اشاره به عواقب لغو برجام از طرف ترامپ همچنین تصریح کرد که اگر منافع آمریکا واقعا برای ترامپ در اولویت قرار دارد پس نباید به توافق هسته‌ای خاتمه دهد.
آرمان پرس l روزنامه آلمانی "جنرال آنسایگر" در مطلبی به بررسی رویکرد ضد ایرانی ترامپ در قبال توافق هسته ای ایران پرداخته و نوشت: اگر رئیس جمهور آمریکا در روزهای آینده تبر خود را بر کمر توافق اتمی با ایران بزند در حالی که بر اساس ارزیابی های آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران به همه شروط این توافق پایبند بوده است، یک جهان متزلزل امروز باز هم ناامن تر می شود.

نویسنده در ادامه نوشت: از بزرگترین ضعف های شخصیتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تمایل به این مسئله است که مناقشات را تا آستانه غیر قابل کنترل شدن تشدید کند. حالا در کنار کره شمالی وی ایران را به عنوان پروژه تنش زای دیگری انتخاب کرده است.

وی در ادامه به عواقب سیاست داخلی و خارجی این اقدام ترامپ پرداخته و نوشت: در عرصه سیاست خارجی وی با این رویکرد خود درجه حرارت تنش ها در خاورمیانه را افزایش می دهد. ترامپ با این رویکد خود رویاروی دیگر امضا کنندگان برجام قرار می گیرد که همگی می خواهند تاثیرات پایدار کننده این توافق را حفظ کنند.

از طرفی ترامپ با این رویکرد خود ایده دستیابی به توافقی در مناقشات هسته ای با کره شمالی از طریق مذاکره را در معرض خطر قرار می دهد. دیکتاتور کره شمالی در این صورت هنوز چه دلیلی باید داشته باشد که با واشنگتن مذاکره کند وقتی که توافق اتمی ایران دو سال بعد ازانعقاد از طرف آمریکا و از درب پشتی لغو می شود.

اگر ترامپ واقعا منافع آمریکا را اولویت می داند پس نباید به راحتی توافق هسته ای با ایران را در معرض خطر قرار دهد.

"زیگمار گابریل"، وزیر امور خارجه آلمان نیز درباره خروج آمریکا از توافق اتمی ایران با غرب ابراز نگرانی کرده است.

وی انتظار دارد که آمریکا از توافق اتمی با ایران خارج شود. گابریل در این باره گفت که ایالات متحده احتمالا هفته آینده برجام را لغو می کند و این نگرانی بزرگ من است.

وزیر خارجه آلمان در عین حل تاکید کرده است که با این همه دولت آلمان همچنان در این راستا تلاش می کند تا آمریکا را به این توافق برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی پایبند نگه دارد.

به گزارش رسانه های آمریکایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می خواهد هفته آینده عدم پایبندی ایران به برجام را اعلام کند. در این صورت سنای آمریکا در یک مهلت 60 روزه درباره تجدید تحریم های این کشور علیه تهران تصمیم گیری کند. در این مرحله عملا توافق اتمی با تهران خاتمه خواهد یافت. البته اکثریتی برای این تصمیم در سنای آمریکا احتمالا وجود نخواهد داشت.

گابریل سیاست ترامپ و مشاوران وی را به عنوان خطری بزرگ ارزیابی کرده و گفت: آدم های ترامپ حالا می گویند که همه این چیزها بی معنی است. جهان یک عرصه و یک میدان مبارزه است و از این رو قوی ترها حرف خود را بر کرسی می نشانند. این بدین مفهوم است که آن ها قانون قدرتمندترها را جایگزین حاکمیت قانون می کنند. این رویکرد همچنین برای آلمان یک خطر است.

منبع: تسنیم
برچسب ها: آمریکا ، ترامپ ، برجام
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل