کد خبر: ۶۱۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵

آرمان پرس l براساس گزارش های جدید، گروه های تروریستی از قاچاق انسان از جمله تجارت برده های جنسی به عنوان منبع درآمد جدید استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، گروه های تروریستی از جمله داعش و بوکوحرام با توجه به اینکه منابع مالی آنها از فروش نفت و مالیات به پایان رسیده است به عملیات گروگان گیری و فروش برده های جنسی برای کسب درآمد روی آورده اند.

براساس تحقیقات انجام شده در انجمن "هنری جکسون"، ربودن انسان ها حدود ۱۰ تا ۳۰ میلیون دلار در سال گذشته برای داعش درآمد به همراه داشته است.

در گزارش این اندیشکده امنیتی و سیاست خارجی، جزئیاتی از چگونگی استفاده افراط گرایان از خشونت های جنسی از جمله تجاوز، بردگی جنسی، ازدواج اجباری برای جذب نیروهای جدید و مجازات افرادی که سرپیچی می کنند ارائه شده است.

این مطالعه براساس اظهارات قربانیان از جمله یک دختر ۱۰ ساله لیبیایی است که بارها توسط قاچاقچیان انسان مورد تجاوز قرار گرفته و اکنون در یک کمپ ساکن است.

رئیس کمیته منتخب امور داخلی مجلس عوام انگلیس اعلام کرد: داعش، بوکوحرام و دیگر گروه های شیطانی به طور فزاینده قاچاق انسان را به عنوان یک منبع درآمد احتمالی می دانند. ما می دانیم که تروریست ها از خشونت جنسی به عنوان سلاحی برای ایجاد رعب و وحشت در جوامع استفاده می کنند.

همچنین این گزارش نشان می دهد که تروریست ها از جرائم سازمان یافته مانند پولشویی، قاچاق مهاجران، قاچاق انسان، مواد، اسلحه و بازارهای بردگان جنسی استفاده می کنند.

وی ادامه داد: باید جامعه بین المللی در برابر این اقدامات وارد عمل شوند.

برچسب ها: داعش
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل