کد خبر: ۶۱۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵

آرمان پرس l براساس گزارش های جدید، گروه های تروریستی از قاچاق انسان از جمله تجارت برده های جنسی به عنوان منبع درآمد جدید استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، گروه های تروریستی از جمله داعش و بوکوحرام با توجه به اینکه منابع مالی آنها از فروش نفت و مالیات به پایان رسیده است به عملیات گروگان گیری و فروش برده های جنسی برای کسب درآمد روی آورده اند.

براساس تحقیقات انجام شده در انجمن "هنری جکسون"، ربودن انسان ها حدود ۱۰ تا ۳۰ میلیون دلار در سال گذشته برای داعش درآمد به همراه داشته است.

در گزارش این اندیشکده امنیتی و سیاست خارجی، جزئیاتی از چگونگی استفاده افراط گرایان از خشونت های جنسی از جمله تجاوز، بردگی جنسی، ازدواج اجباری برای جذب نیروهای جدید و مجازات افرادی که سرپیچی می کنند ارائه شده است.

این مطالعه براساس اظهارات قربانیان از جمله یک دختر ۱۰ ساله لیبیایی است که بارها توسط قاچاقچیان انسان مورد تجاوز قرار گرفته و اکنون در یک کمپ ساکن است.

رئیس کمیته منتخب امور داخلی مجلس عوام انگلیس اعلام کرد: داعش، بوکوحرام و دیگر گروه های شیطانی به طور فزاینده قاچاق انسان را به عنوان یک منبع درآمد احتمالی می دانند. ما می دانیم که تروریست ها از خشونت جنسی به عنوان سلاحی برای ایجاد رعب و وحشت در جوامع استفاده می کنند.

همچنین این گزارش نشان می دهد که تروریست ها از جرائم سازمان یافته مانند پولشویی، قاچاق مهاجران، قاچاق انسان، مواد، اسلحه و بازارهای بردگان جنسی استفاده می کنند.

وی ادامه داد: باید جامعه بین المللی در برابر این اقدامات وارد عمل شوند.

برچسب ها: داعش
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار ایران
اخبار بین الملل