کد خبر: ۶۱۱۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
سرانجام حكم قطعي حبس پنج ساله براي يك عضو تيم مذاكرات هسته‌اي همراه با هويت او علني شد.
آرمان پرس l ‌سرانجام حكم قطعي حبس پنج ساله براي يك عضو تيم مذاكرات هسته‌اي همراه با هويت او علني شد. دولتي‌ها اوايل دستگيري، اصل خبر را رد كردند و وزارت خارجه رسماً تكذيبيه داد. بعد وزارت اطلاعات گفت دري اصفهاني جاسوسي نكرده؛ حالا هم كه همه چيز تأييد شده مي‌گويند او عضو تيم مذاكرات نبوده است. حميد بعيدي‌نژاد، عضو تيم مذاكرات هسته‌اي ايران روز گذشته در اينستاگرام خود نوشته كه «بر خلاف اينكه برخي رسانه‌ها مايلند آقاي دري را به عنوان عضو اصلي تيم مذاكرات هسته‌اي معرفي كنند، وي از اعضاي تيم مذاكرات هسته‌اي نبود، بلكه وي به نمايندگي از سازمان خود و با شركت در برخي از جلسات و به فراخور نياز، به تيم مذاكرات هسته‌اي در برخي زمينه‌هاي تخصصي مشاوره مي‌داد.»

او با اشاره به اينكه افراد مختلفي اينگونه به نمايندگي از سازمان خود به تيم هسته‌اي مشاوره مي‌دادند، نوشت: «وزارت امور خارجه وظيفه‌اي براي تعيين صلاحيت‌هاي اطلاعاتي و حرفه‌اي آنها نداشت ... وظيفه مهم صيانت از مذاكرات و كنترل اطلاعاتي نمايندگان سازمان‌ها آن هم در اين مذاكرات حساس بر عهده نهادهاي اطلاعاتي و حفاظتي كشور مي‌باشد.»

جالب آنكه عبدالرسول دري اصفهاني در مراسم تجليل از افتخار آفرينان برجام از دست رئيس‌جمهور نشان درجه سه خدمت گرفت و اگر هيچ كاره بوده، پس جايي براي نشان دولتي و دهها سكه جايزه نقدي‌اش باقي نمي‌ماند. نمي‌شود صرف دادن مشورت موردي به كسي نشان دولتي داد. از سويي بعيدي‌نژاد نهادهاي اطلاعاتي را مقصر مي‌داند، بله؛ درست مي‌گويد.

وزارت اطلاعات و وزير مربوط اعتقادي به جاسوسي دري اصفهاني نداشتند و همين روز گذشته هم نوبخت گفت بهتر است نظر وزارت اطلاعات را در اين مورد بپذيريم!
 
 
روزنامه آفتابدیروز در گزارشی نوشت: «عبدالرسول دری اصفهانی این روزها بدجور سوژه شده، به خصوص سوژه جناح محافظه‌کار... آنچه این روزها در جریان اتهام دری اصفهانی در برخی از رسانه‌ها و استفاده جناحی از این خبر پیش آمده بی‌تردید نمونه بارزی از آب به آسیاب دشمن ریختن است. اقدام روزنامه‌های زنجیره‌ای اصولگرا در به تصویرکشیدن یک عکس و تیترهای خفت بار برای منافع ملی، نشان می‌دهد جریانی پرغرض در پس پرده به دور از حفظ هرگونه جناب انصاف، اخلاق و رعایت عرف‌های سیاسی، مغالطه و سفسطه از یک پرونده را سرلوحه کار قرار داده است تا از این طریق تا می‌توانند دولت و شخص حسن روحانی را در جریان برجام بکوبند و در آستانه خروج دونالد ترامپ از برجام در زمین دونالد ترامپ بازی کنند».

ماجرای حضور یک جاسوس در تیم مذاکره‌کننده یکی از علت‌های دستاورد تقریبا هیچ برجام است. قصور و تقصیرهایی که به «هسته‌ای رفت و تحریم‌ها ماند» منتهی شد.

دری اصفهانی به جرم جاسوسی دستگیر و محکومیتش قطعی شده آن وقت روزنامه زنجیره‌ای مدعی اصلاح‌طلبی مدعی سفسطه و مغالطه اصولگرایان شده و از آن انتقاد کرده و نوشته پرداختن و سؤال کردن درباره جاسوس عضو تیم هسته‌ای، ریختن آب به آسیاب دشمن است! اتفاقا سفسطه شیوه این رسانه مدعی اصلاحات است که با وجود اثبات جرم و خیانت این جاسوس، دنبال به حاشیه بردن اصل ماجراست.

در روزهای گذشته، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه توضیحات جدیدی درباره مجازات عبدالرسول دری‌اصفهانی از اعضای فنی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای که به اتهام جاسوسی بازداشت و به ۵ سال حبس قطعی محکوم شده است، ارائه کرد. وی گفت: «آقای عبدالرسول دری‌اصفهانی، فرزند حسین دارای تابعیت دوگانه در کانادا و ایران است. وی با ۲ سرویس اطلاعاتی ارتباط داشته است.»

دم زدن از «انصاف»، «اخلاق» و «رعایت عرف‌های سیاسی» به قیافه روزنامه‌های زنجیره‌ای و مدعیان اصلاحات زار می‌زند.
برچسب ها: روحانی
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل