کد خبر: ۶۱۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶

آرمان پرس l وزیر امور خارجه عربستان با اشاره به همکاری کشورش با مسکو در مبارزه با تروریسم، پیش بینی کرد تحریم های اروپایی و آمریکایی علیه روسیه در آینده ای نزدیک لغو شود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربستانی "عکاظ"، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ۲۴ روسیه ضمن اشاره به اخراج هزاران تن از ائمه افراطی از مساجد تصریح کرد اجازه تبلیغ ایدوئولوژی های افراطی را نمی دهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی عربستان تاکید کرد: برخورد ما با این مسأله بسیار قاطعانه است و باید نظام آموزشی به منظور تضمین دوری از امکان سوء تفسیر از متون کتب جدید و به روز شود.

این روزنامه عربستانی همچنین نوشت که عادل الجبیر در این مصاحبه قطر را به حمایت مالی از تروریسم و تلاش برای دخالت در امور کشورهای دیگر متهم کرد.

وی همچنین تصریح کرد که ریاض با مسکو در راستای مبارزه با تروریسم همکاری دارد به ویژه این که تعداد زیادی از تندروهای دو کشور در صفوف داعش می جنگند.

عادل الجبیر افزود: داعش و تندروها عربستان و دیگر کشورها را تهدید می کند لذا ما اهتمام زیادی به همکاری با روسیه در این باره داریم.

وزیر خارجه عربستان همچنین در جریان این گفت وگو پیش بینی کرد تحریم های اروپایی و آمریکایی علیه روسیه در آینده ای نزدیک لغو شود.

برچسب ها: عربستان
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل