کد خبر: ۶۱۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰

آرمان پرس l محمود میرلوحی، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر تهران به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایسنا اظهار کرده است:

«رقبا دیدند که نمی‌توانند اصلاح‌طلبان را حذف کنند. با وجود جفاهایی که به این جریان شده ما می‌گوییم بر گذشته صلوات و بیایید با هم آینده را بسازیم. نمی‌شود آقای خاتمی را حذف کرد. باید بپذیرند رقبا که اصلاح‌طلبان جزو متن انقلاب هستند. حالا تفاوت‌هایی هم در نظرها دارند!»

*لیدر اصلاح‌طلبان بر خلاف گفته‌های میرلوحی خیلی وقت است که از صحنه سیاسی کشور حذف شده و تنها محل ظهور و بروز او عکسهای یادگاری در کنار بازیگران سینما و تنی چند از چهره‌های سیاسی است.

این فرد که از سال ۸۸ به این سو اجازه دیدار با مقام معظم رهبری و حتی اجازه ملاقات با مسئولان دفتر ایشان را هم ندارد، تنها در گفته‌های مطبوعاتی سمپات‌هایش زیست سیاسی دارد و اینکه گفته می‌شود او با گفتن «تکرار می‌کنم» سبب پیروزی روحانی شده نیز حرفی گزافه است.

چه اگر او چنین قدرتی می‌داشت در سال ۹۲ هم می‌توانست با یک یا صد تکرار می‌کنم از عارف حمایت کند و با این کار دیگر اصلاح‌طلبان مجبور به بردگی آقای روحانی نباشند.

این فرد همچنین حمایتی بسیار رسمی‌تر و علنی‌تر را نیز در انتخابات مجلس دهم از اصلاح‌طلبان بعمل آورد اما این جریان حتی با وجود پیروزی در تهران نتوانست اکثریت مجلس را بدست بیاورد و فی‌الواقع بازنده اکثریتی شد.

از طرف دیگر، اصلاح‌طلبان به اذعان خودشان، ۱۶ سال است که در هیچ انتخاباتی پیروز حداکثری نبوده‌اند و خودشان هم گاهی یواشکی به این معنا اشاره کرده‌اند.

مثلاً چندی قبل «سعید حجاریان» تئوریسین جریان چپ در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه اعتماد گفته بود: براساس قانون، جبهه دوم خرداد می تواند مجلس را بگیرد، شورا را بگیرد، ریاست جمهوری را بگیرد.

او سپس در پاسخ به سؤال خبرنگار اعتماد که پرسید: «ولی بعد از دوران آقای خاتمی، اصلاح‌طلبان دیگر هیچوقت نتوانستند به آن قدرت و جایگاه بازگردند، نه در مجلس، نه در دولت و...» تصریح کرد: «درست است ولی الان بالاخره اوضاع خیلی با قبل تفاوت دارد!»جدای از این مقولات، بر خلاف خواسته میرلوحی، نمی‌شود بر هر گذشته‌ای صلوات فرستاد!

چه اینکه فتنه بزرگ سال ۸۸ که به گواه کارشناسان از جنگ تحمیلی ۸ ساله هم سهمگین‌تر و خطرناک‌تر بود نیز بخشی از این گذشته است که در آن خون‌ها و اموال زیادی پایمال شده است.

رخدادی که ۳ چهره اصلاح‌طلب و از جمله همین شخص خاتمی! در آن نقش محوری و علمداری داشته‌اند و عملاً برای تکرار فجایع سوریه و عراق در تهران برنامه‌ریزی کرده بودند.

فلذا نه عقل، نه فلسفه حکومت و نه وجدان عمومی اجازه نمی‌دهد که به این گذشته تاریک که نیاز به «شفاف‌سازی، توبه و اصلاح» دارد؛ صلوات فرستاد و آنرا نادیده گرفت زیرا نظام اسلامی در مقابل آرای مردم و خون‌ها و اموال پایمال شده مسئولیت سنگینی دارد.

منبع: مشرق
برچسب ها: خاتمی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل