کد خبر: ۶۱۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
پاسخی به اظهارات وزیر اطلاعات
هیچ قانونی نگفته که تشخیص جاسوسی با وزارت اطلاعات است.حتی مواردی که واجا بگو ید کسی جاسوس است دادگاه می‌تواند او را تبرئه کند یا بالعکس!
آرمان پرس l سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار داشته است:"درخصوص دری اصفهانی قبلا در چند نوبت تصریح کرده و بازهم به صراحت اعلام می‌کنم، از آنجا که مرجع تشخیص موضوعات مرتبط به جاسوسی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات است، از نظر این معاونت، آقای دری اصفهانی نه تنها مرتکب جاسوسی نشده بلکه در برابر هجمه‌هایی که برخی سرویس‌های بیگانه به وی داشته‌اند، هوشیارانه مقاومت کرده و با معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات همکاری داشته است"

اظهارات وزیر اطلاعات از جهات مختلف نادرست است:

۱- دری اصفهانی به موجب حکم قطعی دادگاه جاسوس شناخته شده و محکوم گردیده‌است.

۲-جاسوسی طبق قانون مجازات اسلامی جرم است و برابر اصل ۳۷قانون اساسی،هیچ کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود مگر این که جرم او در دادگاه صالح ثابت شود.

بنابراین تنها مرجع صالح برای جاسوس بودن افراد طبق قانون اساسی،دادگاه است و نه وزارت اطلاعات.

۳-واجا ضابط دادگستری است و طبق ماده‌ی ۱۵ آیین دادرسی کیفری تحت تعلیمات مقام قضایی ،برای کشف جرم انجام وظیفه می کند و دادستان رییس ضابطین است.

۴-برابر ماده مزبور،گزارش ضابطین در صورتی معتبر است که موثق و مورد اعتماد قاضی باشد.

۵-هیچ قانونی نگفته که تشخیص جاسوسی با وزارت اطلاعات است.حتی مواردی که واجا بگو ید کسی جاسوس است دادگاه می‌تواند او را تبرئه کند یا بالعکس!

۶-در حال حاضر واجا تنها ضابط در امور امنیتی نیست و دستگاه های دیگری هم،مانند سازمان اطلاعات سپاه پاسداران وجود دارد.

۷-سخن نا موجه آقای علوی مانند آن است که دادگاه کسی را به جرم قتل عمد به قصاص محکوم کند و اداره آگاهی که ضابط برای کشف قتل است ،در برابر حکم قطعی دادگاه اعلام کند محکوم جرمی مرتکب نشده و قاتل نیست؟!

و این اتفاقی ست عجیب!!

۸-برخی از دوستان این اظهار نظر عجیب و غریب را مقایسه می‌کنند با اظهار نظر وزیر اطلاعات در باره دختر آقای لاریجانی ، واین قیاس از جهات متعدد،مع الفارق است

از جمله این که در آن جا حکم قطعی دادگاه وجود ندارد و ایشان شایعات را تکذیب کرده است.
برچسب ها: علوی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل