کد خبر: ۶۱۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
وزیر دفاع آمریکا بر این باور است که روابط نظامی با ترکیه به واسطه تنش های دیپلماتیک تحت تاثیر منفی قرار نمی گیرد.
آرمان پرس l
به نقل از رویترز، در حالی که روابط دیپلماتیک آمریکا و ترکیه بر سر تصمیم واشنگتن برای متوقف کردن خدمات صدور ویزا برای اتباع ترکیه، به شدت متشنج شده است، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد: روابط نظامی با ترکیه به خاطر تنش های دیپلماتیک دو کشور آسیبی ندیده و من به همکاری نزدیک با مقام های نظامی ترکیه ادامه خواهم داد.

وی در ادامه تصریح کرد: ترکیه یک متحد و همپیمان ناتو به شمار می رود و ما سخت تلاش خواهیم کرد تا با آنکارا علیه دشمن مشترک مان متحد باقی بمانیم و الان نیز در حال همکاری مشترک خوبی هستیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تنش های دیپلماتیک می تواند تاثیری بر عملیات های آینده داشته باشد، گفت: نمی خواهم در این باره گمانه زنی کنم ولی تنش های دیپلماتیک قبلی نیز تاثیری بر روابط نظامی دو کشور نداشته است.

همچنین رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا با مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه گفتگو کرده و نگرانی عمیق خود را نسبت به بازداشت کارمند کنسولگری آمریکا در استانبول اعلام کرده است.

این مطلب را وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد و افزود: تیلرسون از دولت ترکیه خواسته است تا شواهد مربوط به اتهامات مطرح شده علیه این کارمند کنسولگری را ارائه کند.

آمریکا صدور ویزا برای شهروندان ترکیه را در اعتراض به بازداشت یک کارمند کنسولگری خود در استانبول متوقف کرده است. ترکیه نیز اعلام کرده است که تدابیر مشابهی را علیه شهروندان آمریکایی اتخاذ می کند.

کارمند کنسولگری آمریکا به اتهام ارتباط با فتح الله گولن بازداشت شده است. دولت ترکیه بارها گولن را به دست داشتن در کودتای نافرجام سال گذشته متهم کرده است.

منبع: تسنیم
برچسب ها: ترامپ ، برجام
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل