کد خبر: ۶۱۶۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
ظاهرا آفتاب برجام هنوز به سرزمین «آفتاب »(ژاپن) نرسیده!
*شرکت «تویوتا کرلوسکار موتورز لیمیتد»( TKML) شرکت وابسته به تویوتاموتورز ژاپن که در هند فعال است، سال گذشته یک دستگاه خودرو به سفارت ایران در هند فروخت / *شعبه هندی تویوتا در این نامه به آمریکایی ها اطمینان داد که دیگر دست به چنین اقدامی نخواهد زد و به طور ضمنی از این اقدام عذر خواسته است
آرمان پرس l روز سه شنبه(24 اکتبر)، نسخه ویژه هندوستان روزنامه بریتانیایی «تلگراف» خبری عجیب منتشر کرد: شعبه هندی شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن بابت فروش «یک» دستگاه خودروی این شرکت به سفارت ایران در هند، از آمریکا عذرخواهی کرد!

به نقل از مشرق؛ ماجرا از این قرار است که شرکت «تویوتا کرلوسکار موتورز لیمیتد»( TKML) شرکت وابسته به تویوتاموتورز ژاپن که در هند فعال است، سال گذشته یک دستگاه خودرو به سفارت ایران در هند فروخت . حال بابت این معامله در نامه ای به «کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده»، به طور ضمنی از این اقدام عذر خواسته است.

شلیک «تویوتا» به قلب برجام

در بخشی از این نامه آمده است:

" کل ارزش خالص این معامله حدود 2 میلیون ین(معادل 17.500 دلار امریکا) بوده و در کل عایدات تویوتا رقم قابل توجهی نیست. تویوتا معتقد است که این تراکنش مالی، تویوتا و مجموعه های وابسته به آن را مشمول تحریم های ایالات متحده نخواهد کرد."

در نهایت TKML در آخر این نامه افزود: " TKML قصد دارد که اقدامات فوق الذکر(معامله با طرف ایرانی) را متوقف کند."

شلیک «تویوتا» به قلب برجام

به گزارش این روزنامه هنوز معلوم نیست که شرکت مادر تویوتا در ژاپن(که 89 درصد سهام TKML را در اختیار دارد) چنین دستورالعملی به شرکت تابعه خود در هند صادر کرده یا این شرکت راسا اقدام به ارسال این نامه کرده است.

به هر حال، این خبر عجیب خود به سادگی نشان می دهد که «منتفع» شدن ایران از منافع برجام همچنان با قوت و شدّت سابق خود ادامه دارد!

ظاهرا خبر «آفتاب تابان» برجام هنوز به کشور«آفتاب تابان»(ژاپن) نرسیده است یا «ابر» برجام هنوز آسمان هندوستان را صفا نداده است، که شعبه هندی تویوتا از بابت فروش «یک» دستگاه خودروی ناقابل خود را موظف به عذرخواهی از کدخدا می پندارد.

برچسب ها: تویوتا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل