کد خبر: ۶۱۸۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
تاج‌زاده:
آرمان پرس l عضو مرکزیت سازمان مجاهدین انقلاب می‌گوید چندبار در سازمان شلاق خوردم اما دلایلش یادم نیست! تاج‌زاده در گفت‌وگو با «اندیشه پویا» اظهار داشت: سال 60 شیوه‌های تنبیهی را در سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی داشتیم. مثلا اگر کار خلافی کرده بودیم، شلاق می‌خوردیم. 5 یا 10 ضربه. چندبار شلاق خوردم که دلایلش یادم نیست.


به گزارش کیهان؛  وی می‌افزاید: در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد کارهای خوب زیادی کردم اما یکی از کارهای غیرقانونی‌ام این بود که سریع رفتم زیر دوخم حزب توده را گرفتم، چاپخانه‌های تهران حزب توده را من بستم؛ تقریبا به شکل غیرقانونی.


تاج‌زاده درحالی‌که سالهاست بازیچه اپوزیسیون قرار گرفته می‌گوید: به آقای عبدالله نوری قبل از دادگاه‌شان گفتم ما عضوی از خانواده جمهوری اسلامی بوده‌ایم و نمی‌توانیم مثل یک جوان هجده ساله صحبت کنیم. یکی از بیرون می‌آید و می‌تواند اپوزیسیون باشد اما ما نمی‌توانیم اپوزیسیون بشویم.


وی که به تصریح محسن هاشمی جزو متهمان تقلب در انتخابات مجلس ششم و عدم راهیابی هاشمی رفسنجانی به مجلس است، می‌گوید: در آستانه انتخابات مجلس ششم با آقای موسوی‌لاری دیدن آقای هاشمی رفسنجانی رفتیم. گفتیم شما از حقوق رد صلاحیت‌شده‌ها دفاع کن و با این پرچم بیا که انتخابات آزاد باشد و همه بیایند. معنای حرفمان این بود که اگر با این پرچم بیایید داخل لیست اصلاح‌طلبان نیز قرار می‌گیرید. آقای هاشمی زیر بار نرفت و از اشتباهات او بود.


تاج‌زاده با اشاره به نگاه چریکی بهزاد نبوی به «سازمان مجاهدین انقلاب» می‌گوید: بهزاد نبوی اگرچه صراحتا نمی‌گفت اما از اعضا انتظار یک آدم چریک را داشت. اما دوره چریکی تمام شده. یک بار نشد بهزاد بگوید فلانی تو مشکل اقتصادی نداری در زندگی‌ات؟ سازمان چریکی نمی‌پرسید چون خانه تیمی داشت و همه در آن زندگی می‌کردند.

اما در سازمان که نباید مثل خانه چریکی مدام از تو بپرسند، چرا این بیانیه را ننوشتی، چرا دیر آمدی، چرا فلان کار را نکردی و چرا اینجای مصاحبه این را گفتی. عیبی ندارد همه اینها باشد اما یک بار هم صدا کنند و بپرسند چرخ زندگی‌ات می‌چرخد؟ طرف ممکن بود روی عزت نفس هیچ‌وقت چیزی نگوید ولی تو هم بپرس که گرفتاری نداری. نمی‌شود همه از هم انتظار یکسان داشته باشیم اما خانه یکی چهارصد متری باشد و یکی دیگر اجاره‌نشین باشد.


تاج‌زاده این را هم گفته که «نمی‌خواهم تک‌رو باشم. تئوری من این است: آنجایی که تاکتیکی است به خاطر احترام جمع سکوت کن اما چیزهایی هست که برای من استراتژیک است. همیشه می‌گویم در زندگی مشترک هم یک جایی هست که ممکن است دونفر به طلاق برسند.»


به گزارش «انتخاب»، تاج‌زاده همچنین می‌گوید: بازرگان موضع گرفته بود و به نظر می‌رسید جز با کنار زدن او نمی‌توان انقلاب را اداره کرد.
برچسب ها: شلاق
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل